Zaklęte rewiry (1975)

Ocena: 8.8/10 (1252)

Roman Boryczko to chłopak ze wsi, który znajduje zatrudnienie w hotelu „Pacyfik”. Powoli wspina się po szczeblach kariery kelnerskiej.

„Zaklęte rewiry” to polsko- czechosłowacki dramat obyczajowy w reżyserii Janusza Majewskiego. Film jest to ekranizacja powieści Henryka Worcella pod tym samym tytułem. Akcja filmu toczy się w Krakowie w latach 30. XX wieku. Z małej wsi do Krakowa przyjeżdża młody chłopak Roman Boryczko (Marek Kondrat). Chłopak próbuje sobie znaleźć pracę. Jest to dla niego nowy świat. Roman musi się wiele nauczyć, przyswoić sobie wiedzę i nabyć umiejętności, z których nigdy do tej pory nie korzystał. Roman zdobywa pracę w hotelu „Pacyfik” jako pomywacz. Chłopak jest sympatyczny i zyskuje siebie życzliwość współpracowników, udaje się mu nawet awansować. Przy tym stara się cały czas zachować swoje wartości i broni się przed upadkiem moralnym. Niestety Roman jest prześladowany przez kelnera Fornalskiego. Z czasem jednak Roman zauważa w sobie zmiany. Coraz bardziej zaczyna przypominać tak bardzo znienawidzonego przez siebie cynicznego i bezwzględnego Fornalskiego.

 

Długość: 01:35:45
Gatunek: Dramat, Obyczajowy

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 2014-04-11 (Polska) (Świat)

Produkcja: Polska, Czechosłowacja
Reżyseria: Janusz Majewski
Scenariusz: Pavel Hajný

Muzyka: Jerzy Matuszkiewicz
Zdjęcia: Miroslav Ondříček
Na podstawie: Henryk Worcell

Główni aktorzy z Filmu Online:

Marek Kondrat, Roman Wilhelmi, Roman Skamene, Čestmír Řanda, Michał Pawlicki, Martin Hron, Stanisława Celińska, Joanna Kasperska

Komentarze do Filmy Online:

          

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online