Wyścig (2013)

Rush

Ocena: 9/10 (6111)
Wyścig Prawdziwa historia Nikiego i Jamesa, osadzona w realiach Formuły 1 z lat 70., odzwierciedlająca bezwzględną rywalizację o tytuł najlepszego, championa.

Historia przedstawiona w „Wyścigu” ma odniesienie do zdarzeń, które wydarzyły się naprawdę. Akcja filmu osadzona jest w realiach Formuły 1 z lat 70., które były nazywane złotym okresem tego sportu. Bohaterami filmu są: przystojny playboy James Hunt (Chris Hemsworth) i inteligentny i błyskotliwy Niki Lauda (Daniel Bruhl). Są oni największymi rywalami. Rywalizują ze sobą zarówno w życiu osobistym, jak i podczas wyścigów na torze. Potrafią spychać się poza granice wytrzymałości fizycznej i psychicznej. W filmie dwaj najlepsi kierowcy Formuły 1 zaprezentują, ile należy posiadać w sobie odwagi, by zasłużyć na miano prawdziwej legendy. Historia przedstawia wydarzenia z roku 1976, kiedy obydwaj kierowcy chcą zdobyć tytuł championa i zrobią wszystko, żeby do tego doprowadzić. Będą w stanie zaryzykować nawet własne życie. Od strachu jest silniejsza tylko chęć wygrania. Reżyserem tej prawdziwej historii jest Ron Howard.

 

Długość: 02:03:21
Gatunek: Biograficzny, Dramat, Sportowy

Premiera: 2013-11-08 (Polska) 2013-09-02 (Świat)

Produkcja: Niemcy, USA, Wielka Brytania
Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: Peter Morgan

Muzyka: Hans Zimmer
Zdjęcia: Anthony Dod Mantle

Główni aktorzy:

Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara, Pierfrancesco Favino, David Calder, Natalie Dormer, Stephen Mangan

Galeria zdjęć:

Wyścig - Zdjęcie 1Wyścig - Zdjęcie 2Wyścig - Zdjęcie 3Wyścig - Zdjęcie 4Wyścig - Zdjęcie 5Wyścig - Zdjęcie 6Wyścig - Zdjęcie 7Wyścig - Zdjęcie 8

Recenzja:

Czy film o Formule 1 może być ciekawy i uniwersalny? Czy taki film może zainteresować szersze grono odbiorców? Okazuje się, że tak! Nowy film Rona Howarda zaskakuje swoją jakością i przyciąga. Gwarantowane niezwykłe emocje i wielkie wrażenia dla wszystkich, nie tylko dla fanów wyścigów. Cały sekret tkwi w genialnie poprowadzonej akcji, fabuła jest bowiem bardzo ciekawa. Otóż bohaterami filmu są dwie różne, przeciwstawiające się sobie osobowości. Błyskotliwy i pewny siebie zdolny Niki Lauda i niepokorny hulaka i kobieciarz James Hunt dostarczą niewątpliwych emocji. Ich skrajnie różne postawy życiowe, ale wspólna pasja i wspólny cel to główne elementy fabuły. Otóż mężczyźni staną przeciwko sobie w prestiżowym wyścigu. Film wbija w fotel nie tylko ze względu na emocje. W obrazie Rona Howarda na uwagę zasługują też świetne efekty specjalne, które potrafią wywołać dreszcz na plecach.

Zwiastun:Komentarze:

ala
Film dla prawdziwych fanów motoryzacji...

dominisia
Chris Hemsworth to bardzo dobry aktor... film trzyma w napięciu

córeczki
jestem kobietą a ten film i ryk samochodowych silników przyprawił mnie o dreszcze... uwielbiammmmm

facet
doskonały film, polecam serdecznie

czuj
ryczace samochody, wyscig... spaliny... kocham to!!! bardzo bardzo to kocham...

krzycho
ogladale na film online i musze przynac ze film zrobil genialne wrazenie :))

niemiec
Ron Howard rezyser bardzo dobry,musze przejrzec jego filmografie

zagrycha
ale fajne zdjecia.... no i et maszyny :))))))) marzenie

aniolek
kicha a nie film, ryk samochodów nie załatwi wszystkiego

boska66
dla prawdziwych facetów o prawdziwych facetach!!!!!

Kod         

Powiązane:

Tytani
Tytani

Mieszany zespół sportowy weźmie udział w okręgowych mistrzostwach szkół. Jest to szansa na zdobycie tytułu mistrzowskiego.
Fighter
Fighter

Film opowiada prawdziwą historię Mickey’a Warda (Mark Wahlberg). Mężczyzna za wszelką cenę chciałby zaistnieć w świecie bokserskim.
Million Dollar Arm
Million Dollar Arm

To oparta na faktach historia agenta J.B. Bernsteina, który znalazł utalentowanych baseballistów Rinku Singha i Dinesha Patela dzięki reality show.
Wielki Mike. The Blind Side
Wielki Mike. The Blind Side

Film przedstawia prawdziwą historię Michaela Ohera (Quinton Aaron), czarnoskórej gwiazdy futbolu amerykańskiego.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9