Wróg publiczny (1998)

Enemy of the State

Ocena: 8.5/10 (7545)
Wróg publiczny Młody prawnik wchodzi w posiadanie kasety video z zarejestrowanym zabójstwem wpływowego kongresmena. Jest to początkiem jego kłopotów.

„Wróg publiczny” to film sensacyjny produkcji amerykańskiej, którego reżyserem jest Tony Scott. Scenariusz napisał David Marconi. W rolach głównych zobaczyć można aktorów takich jak: Will Smith, Gene Hackman, Jon Voight, Lisa Bonet. Głównym bohaterem filmu jest młody, ambitny i dobrze zapowiadający się prawnik waszyngtoński: Robert Clayton Dean. Mężczyzna zupełnie przypadkowo zostaje wplątany w niezła sensację. Wchodzi w posiadanie kasety video z zarejestrowanym zabójstwem wpływowego kongresmena. Nagranie jest dowodem na to, że w zbrodnię zamieszany jest urzędnik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego NSA - Thomas Brian Reynolds. Życie młodego prawnika ulega drastycznym przemianom. Mężczyzna traci pracę, jego karty kredytowe pozostają bez pokrycia, a żona nakazuje mu, żeby się wyprowadził. Dean zaczyna zdawać sobie sprawę z sytuacji, w jakiej się znalazł.

 

Długość: 02:11:45
Gatunek: Sensacyjny

Premiera: 1998-12-25 (Polska) 1998-11-16 (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Tony Scott
Scenariusz: David Marconi

Muzyka: Trevor Rabin, Harry Gregson-Williams
Zdjęcia: Daniel Mindel

Główni aktorzy:

Will Smith, Gene Hackman, Jon Voight, Lisa Bonet, Regina King, Stuart Wilson, Ian Hart, Laura Cayouette

Galeria zdjęć:

Wróg publiczny - Zdjęcie 1Wróg publiczny - Zdjęcie 2Wróg publiczny - Zdjęcie 3Wróg publiczny - Zdjęcie 4Wróg publiczny - Zdjęcie 5Wróg publiczny - Zdjęcie 6Wróg publiczny - Zdjęcie 7Wróg publiczny - Zdjęcie 8

Komentarze:

Kod         

Powiązane:

Polowanie na Czerwony Październik
Polowanie na Czerwony...

W kierunku Stanów Zjednoczonych kieruje się okręt „Czerwony Październik”. Analitycy zastanawiają się nad zamiarami dowódcy okrętu.
Sobowtór diabła
Sobowtór diabła

Lafif podejmuje naukę. Uczy się mówić i wyglądać jak pierwowzór. Zostaje wprowadzany krok po kroku w tajemnice domu Husseinów.
Święci z Bostonu
Święci z Bostonu

Pochodzący z Irlandii bracia wierzą, że Bóg wyznaczył im misję i chcą oczyścić cały Boston z przestępców.
Krucjata Bourne'a
Krucjata Bourne'a

Pewnego dnia spokój Jasona zostaje zburzony. W miejscu ich zamieszkania pojawia się podejrzany mężczyzna.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9