Witaj w klubie (2013)

Dallas Buyers Club

Ocena: 8.7/10 (6577)
Witaj w klubie Chory na AIDS Ron i transseksualista Rayon zakładają klub, gdzie inni chorzy szukają pomocy i za odpowiednią opłatą mogą korzystać z przemyconych leków.

„Witaj w klubie” to uhonorowany Złotymi Globami i Oskarami amerykański dramat biograficzny w reżyserii Jean-Marca Vallee’a. Film opowiada prawdziwą historię elektryka z Teksasu Rona Woodroofa (Matthew McConaughey). Ron prowadzi przyjemne życie, uwielbia palić papierosy, pić alkohol i bawić się z kobietami. W 1985 roku u mężczyzny zdiagnozowano AIDS. Po tym odkryciu Ron zamierza wykorzystać pozostały mu czas do maksimum. Nie chce pogodzić się z wyrokiem śmierci i udaje się w podróż do Meksyku, skąd zamierza przywieźć do kraju zakazane leki. Leki te okazują się skuteczne, wobec czego Ron chce pomóc innych chorym. W całym przedsięwzięciu zaczyna mu pomagać transseksualista Rayon (Jared Leto). Mężczyźni wspólnymi siłami zakładają klub Dallas Buyers Club, gdzie inni chorzy na AIDS szukają pomocy. Ron natomiast kieruje przemytem leków do Stanów.

 

Długość: 01:57:42
Gatunek: Biograficzny, Dramat

Premiera: 2014-03-14 (Polska) 2013-09-07 (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Jean-Marc Vallée
Scenariusz: Craig Borten, Melisa Wallack

Zdjęcia: Yves Bélanger

Główni aktorzy:

Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto, Denis O'Hare, Steve Zahn, Michael O'Neill, Dallas Roberts, Griffin Dunne

Galeria zdjęć:

Witaj w klubie - Zdjęcie 1Witaj w klubie - Zdjęcie 2Witaj w klubie - Zdjęcie 3Witaj w klubie - Zdjęcie 4Witaj w klubie - Zdjęcie 5Witaj w klubie - Zdjęcie 6Witaj w klubie - Zdjęcie 7Witaj w klubie - Zdjęcie 8

Recenzja:

„Witaj w klubie” to film skazany na sukces. Tak też się stało. Tutaj wszystko przygotowane jest perfekcyjnie. Sama historia zdarzyła się naprawdę. Dzieło porusza bardzo ważny i kontrowersyjny temat chorych na HIV. Opowiada prawdziwą historię Rona Woodroofa, który zorganizował nielegalny dostęp do leków dla chorych na HIV. Pikanterii dodaje fakt, że bohater nie był kryształowy. Sam był nosicielem wirusa, poza tym uwielbiał piękne kobiety, seks, nie lubił homoseksualistów, a na dodatek lekarze stwierdzili, że został mu miesiąc życia. W rolę bohatera genialnie wcielił się Matthew McConaughey, który został uhonorowany statuetką Oskara. Nagrodę dostał zasłużenie. Wychudzony i bardzo agresywny bohater na oczach widzów przechodzi przemianę. Obok niego jest drugi zdobywca Oskara Jared Leto, który genialnie zagrał transseksualistę. „Witaj w klubie” to pozycja obowiązkowa, film na bardzo wysokim poziomie.

Zwiastun:Komentarze:

minesota
Matthew McConaughey- rola życia, ten aktor mnie zaskakuje za każdym razem.

fromage
Film genialny, bardzo mi się podobało, nie dla kazdego,. poruszający.

mateusz
na pewno jest to film dla myślących ludzi. nie dla kazdego, podobało mi się bardzo.

julia
załużone Oskary i Złote Globy, stwierdzam jednoznacznie po seansie filmu online.

wiadomosci
Matthew McConaughey- klasa, pozostali aktorzy takze bardzo dobrze się spisali. genialny film.

dzióbek
Film Jean-Marca Vallee’a przejdzie na pewno do historii, obsada rewelacujna, gra aktorska na najwyższym poziomi, to samo z reżyserią, poza tym piękna muzyka i poruszajacy temat.

pryszczaty
bez sensu, znów film o gejach czy trans

chudziak
Film porusza bardzo ważny temat i kazdy powinien go obejrzeć. Historia mnie bardzo poruszyła.

ikea
Jean-Marc Vallee- no powiem tyle- klasa, brawo

wakacje
Ten film to arcydzieło sztuki filmowej, jest na co patrzeć.

Kod         

Powiązane:

W imię ojca
W imię ojca

Gerry Conlon i jego ojciec przypadkowo trafiają do więzienia oskarżeni za udział w zamachu bombowym.
Moneyball
Moneyball

Billy razem z młodym ekonomistą Peterem postanawia stworzyć drużynę, która będzie się składała z niedocenionych dotychczas zawodników.
Człowiek ringu
Człowiek ringu

„Człowiek ringu” to dramat amerykański w reżyserii Roba Howarda. Film przedstawia biografię legendarnego boksera, Jima Braddocka.
Jak zostać królem
Jak zostać królem

Niezwykła historia Alberta, króla Anglii, który zmaga się z problemem jąkania. Pomaga mu w walce z tym problemem Lionel Logue.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9