Witaj w klubie (2013)

Dallas Buyers Club

Ocena: 8.7/10 (6577)
Witaj w klubie Online PL Chory na AIDS Ron i transseksualista Rayon zakładają klub, gdzie inni chorzy szukają pomocy i za odpowiednią opłatą mogą korzystać z przemyconych leków.

„Witaj w klubie” to uhonorowany Złotymi Globami i Oskarami amerykański dramat biograficzny w reżyserii Jean-Marca Vallee’a. Film opowiada prawdziwą historię elektryka z Teksasu Rona Woodroofa (Matthew McConaughey). Ron prowadzi przyjemne życie, uwielbia palić papierosy, pić alkohol i bawić się z kobietami. W 1985 roku u mężczyzny zdiagnozowano AIDS. Po tym odkryciu Ron zamierza wykorzystać pozostały mu czas do maksimum. Nie chce pogodzić się z wyrokiem śmierci i udaje się w podróż do Meksyku, skąd zamierza przywieźć do kraju zakazane leki. Leki te okazują się skuteczne, wobec czego Ron chce pomóc innych chorym. W całym przedsięwzięciu zaczyna mu pomagać transseksualista Rayon (Jared Leto). Mężczyźni wspólnymi siłami zakładają klub Dallas Buyers Club, gdzie inni chorzy na AIDS szukają pomocy. Ron natomiast kieruje przemytem leków do Stanów.

 

Długość: 01:57:42
Gatunek: Biograficzny, Dramat

Premiera: 2014-03-14 (Polska) 2013-09-07 (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Jean-Marc Vallée
Scenariusz: Craig Borten, Melisa Wallack

Zdjęcia: Yves Bélanger

Główni aktorzy:

Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto, Denis O'Hare, Steve Zahn, Michael O'Neill, Dallas Roberts, Griffin Dunne

Galeria zdjęć:

Witaj w klubie Online - Zdjęcie 1Witaj w klubie Online - Zdjęcie 2Witaj w klubie Online - Zdjęcie 3Witaj w klubie Online - Zdjęcie 4Witaj w klubie Online - Zdjęcie 5Witaj w klubie Online - Zdjęcie 6Witaj w klubie Online - Zdjęcie 7Witaj w klubie Online - Zdjęcie 8

Recenzja:

„Witaj w klubie” to film skazany na sukces. Tak też się stało. Tutaj wszystko przygotowane jest perfekcyjnie. Sama historia zdarzyła się naprawdę. Dzieło porusza bardzo ważny i kontrowersyjny temat chorych na HIV. Opowiada prawdziwą historię Rona Woodroofa, który zorganizował nielegalny dostęp do leków dla chorych na HIV. Pikanterii dodaje fakt, że bohater nie był kryształowy. Sam był nosicielem wirusa, poza tym uwielbiał piękne kobiety, seks, nie lubił homoseksualistów, a na dodatek lekarze stwierdzili, że został mu miesiąc życia. W rolę bohatera genialnie wcielił się Matthew McConaughey, który został uhonorowany statuetką Oskara. Nagrodę dostał zasłużenie. Wychudzony i bardzo agresywny bohater na oczach widzów przechodzi przemianę. Obok niego jest drugi zdobywca Oskara Jared Leto, który genialnie zagrał transseksualistę. „Witaj w klubie” to pozycja obowiązkowa, film na bardzo wysokim poziomie.

Zwiastun (HD Lektor PL):Powiązane Filmy Online:

Mój tydzień z Marilyn Online PL
Mój tydzień z Marilyn

Marilyn stopniowo otwiera się przed Colinem, zwierza. Snuje opowieść o ścieżce, jaką musiała przejść żeby coś w życiu osiągnąć.
Tytani Online PL
Tytani

Mieszany zespół sportowy weźmie udział w okręgowych mistrzostwach szkół. Jest to szansa na zdobycie tytułu mistrzowskiego.
Sobowtór diabła Online PL
Sobowtór diabła

Lafif podejmuje naukę. Uczy się mówić i wyglądać jak pierwowzór. Zostaje wprowadzany krok po kroku w tajemnice domu Husseinów.
Wałęsa. Człowiek z nadziei Online PL
Wałęsa. Człowiek z nadziei

Film opowiada historię Lecha Wałęsy i ukazuje przemianę prostego robotnika w wielkiego przywódcę, który pociągnął za sobą całe rzesze robotników.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9