W ukryciu (2013)

Ocena: 6.2/10 (207)

Opowieść o dwóch kobietach, które są spragnione miłości. Wpadają one w pułapkę własnych emocji i uczuć.

„W ukryciu” (2013) to polski dramat, którego początkowy tytuł brzmiał „Nigdy się nie dowiesz”. Reżyserem produkcji jest Jan Kidawa-Błoński. Rzecz dzieje się w Radomiu w latach 40. zeszłego stulecia. Ojciec głównej bohaterki – Janki (Magdalena Boczarska) ukrywa w domu córkę przyjaciół – piękną i ekscentryczną Ester. Młoda Ester jest Żydówką. Początkowo Janka nie reaguje entuzjastycznie na obecność kobiety pod swoim dachem, jednak stopniowo pomiędzy kobietami zaczyna wytwarzać się specyficzna więź. Spragnione miłości, skazane na samotność, żyjące w ciężkich czasach, kobiety – wpadają w pułapkę emocji, jakich wcześniej nie znały. Tworzy się pomiędzy nimi relacja o zabarwieniu erotycznym. Kiedy pewnego dnia, ojciec staje się ofiarą „łapanki” obie kobiety muszą same zadbać o siebie, a ich relacja zacznie się stawać coraz bardziej niebezpieczna i obsesyjna.

 

Długość: 01:43:27
Gatunek: Thriller, Romans

Premiera: 2013-12-26 (Polska) (Świat)

Produkcja: Polska
Reżyseria: Jan Kidawa-Błoński
Scenariusz: Maciej Karpiński

Muzyka: Antoni Łazarkiewicz
Zdjęcia: Łukasz Gutt

Główni aktorzy z Filmu Online:

Magdalena Boczarska, Julia Pogrebińska, Tomasz Kot, Krzysztof Stroiński, Jacek Braciak, Agata Kulesza, Przemysław Bluszcz, Maciej Mikołajczyk

Galeria zdjęć z Filmu Online:

W ukryciu - Zdjęcie 1W ukryciu - Zdjęcie 2W ukryciu - Zdjęcie 3W ukryciu - Zdjęcie 4

Recenzja Filmu Online:

Nowy film Jana Kidawy-Błońskiego porusza na pewno temat kontrowersyjny, jakim jest miłość, fascynacja kobiety kobietą. „W ukryciu” to poruszająca, a zarazem niebezpieczna opowieść o tym, jak wielką rolę odkrywają emocje i pragnienia skrywane na dnie ludzkiej duszy. Ten psychologiczny dramat z pewnością dotyka takich spraw jak: samotność, tęsknota, pożądanie, miłość, śmierć, wina i kara. Spragnione wielkich i pięknych uczuć dwie kobiety wpadają w pułapkę fascynacji. Wchodzenie coraz głębiej w siebie, we własne dusze i myśli prowadzi w końcu do wielkiej tragedii. Film Kidawy jest fascynujący i ciężki. Należy głęboko wniknąć w psychikę głównych bohaterów, żeby zrozumieć ich odczuwanie i czyny. Boczarska jak zwykle urocza i fascynująca. Aktorka doskonale czuje się w tego typu klimatach, dlatego ta rola (podobnie jak kiedyś rola Różyczki) doskonale do niej pasuje.

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Powiązane Filmy Online:

Nocny pociąg do Lizbony Film Online PL
Nocny pociąg do Lizbony

Profesor Raimund porzuca nudne życie wykładowcy i wyrusza do Lizbony w pełną niespodzianek podróż, która zaprowadzi go do wnętrza samego siebie.
Urodzeni mordercy Film Online PL
Urodzeni mordercy

Dwójka kochanków przemierza Stany Zjednoczone i dokonuje brutalnych, okrutnych morderstw na ludziach, których spotyka przypadkowo.
Intruz Film Online PL
Intruz

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości. Ludzkie ciała i umysły opanowują Dusze, które choć są z natury dobre, to nie potrafią czuć.
Władcy umysłów Film Online PL
Władcy umysłów

Na drodze Davida pojawiają się tajemniczy ludzie, którzy zaczynają spiskować przeciwko niemu. Okazuje się, że chcą rozłączyć zakochanych.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online