W ukryciu (2013)

Ocena: 6.2/10 (207)
W ukryciu Opowieść o dwóch kobietach, które są spragnione miłości. Wpadają one w pułapkę własnych emocji i uczuć.

„W ukryciu” (2013) to polski dramat, którego początkowy tytuł brzmiał „Nigdy się nie dowiesz”. Reżyserem produkcji jest Jan Kidawa-Błoński. Rzecz dzieje się w Radomiu w latach 40. zeszłego stulecia. Ojciec głównej bohaterki – Janki (Magdalena Boczarska) ukrywa w domu córkę przyjaciół – piękną i ekscentryczną Ester. Młoda Ester jest Żydówką. Początkowo Janka nie reaguje entuzjastycznie na obecność kobiety pod swoim dachem, jednak stopniowo pomiędzy kobietami zaczyna wytwarzać się specyficzna więź. Spragnione miłości, skazane na samotność, żyjące w ciężkich czasach, kobiety – wpadają w pułapkę emocji, jakich wcześniej nie znały. Tworzy się pomiędzy nimi relacja o zabarwieniu erotycznym. Kiedy pewnego dnia, ojciec staje się ofiarą „łapanki” obie kobiety muszą same zadbać o siebie, a ich relacja zacznie się stawać coraz bardziej niebezpieczna i obsesyjna.

 

Długość: 01:43:27
Gatunek: Thriller, Romans

Premiera: 2013-12-26 (Polska) 2013-10-14 (Świat)

Produkcja: Polska
Reżyseria: Jan Kidawa-Błoński
Scenariusz: Maciej Karpiński

Muzyka: Antoni Łazarkiewicz
Zdjęcia: Łukasz Gutt

Główni aktorzy:

Magdalena Boczarska, Julia Pogrebińska, Tomasz Kot, Krzysztof Stroiński, Jacek Braciak, Agata Kulesza, Przemysław Bluszcz, Maciej Mikołajczyk

Galeria zdjęć:

W ukryciu - Zdjęcie 1W ukryciu - Zdjęcie 2W ukryciu - Zdjęcie 3W ukryciu - Zdjęcie 4

Recenzja:

Nowy film Jana Kidawy-Błońskiego porusza na pewno temat kontrowersyjny, jakim jest miłość, fascynacja kobiety kobietą. „W ukryciu” to poruszająca, a zarazem niebezpieczna opowieść o tym, jak wielką rolę odkrywają emocje i pragnienia skrywane na dnie ludzkiej duszy. Ten psychologiczny dramat z pewnością dotyka takich spraw jak: samotność, tęsknota, pożądanie, miłość, śmierć, wina i kara. Spragnione wielkich i pięknych uczuć dwie kobiety wpadają w pułapkę fascynacji. Wchodzenie coraz głębiej w siebie, we własne dusze i myśli prowadzi w końcu do wielkiej tragedii. Film Kidawy jest fascynujący i ciężki. Należy głęboko wniknąć w psychikę głównych bohaterów, żeby zrozumieć ich odczuwanie i czyny. Boczarska jak zwykle urocza i fascynująca. Aktorka doskonale czuje się w tego typu klimatach, dlatego ta rola (podobnie jak kiedyś rola Różyczki) doskonale do niej pasuje.

Zwiastun:Komentarze:

anaitka
aktorki zagrały bardzo fajnie,babeczki z nich super!!!

boro
ten film jest bardzo fajny , tematyka II wojny swiatowej i lesbijki... no ciekawie.....

men
Magdalena Boczarska to piekna aktorka........ mruuuuuuuu

liska888
To Polacy zrobili taki film/??? ojaaaa niech starają się tak dalej...!!!

chrab
oceniam na 9... hmmm... bardzo dobry kawalek kina polskiego, zaskoczenie wielkie

onaona
Jan Kidawa-Błoński to super reżyser.... bardzo doby film

bogdab5
och te kobietki, a Boczarska to jest przepiękna.....

michcio8
no tak czasem jest z tymi laseczkami, film daje się obejrzeć ale nic rewelacyjnego

rzodkiewka
jak dla mnie przereklamowany, nic szczegolnego

listpolecony
polecam, kobieta to jednak najbardziej zrozumie się z kobietą... och co za historia!

Kod         

Powiązane:

Nocny pociąg do Lizbony
Nocny pociąg do Lizbony

Profesor Raimund porzuca nudne życie wykładowcy i wyrusza do Lizbony w pełną niespodzianek podróż, która zaprowadzi go do wnętrza samego siebie.
Intruz
Intruz

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości. Ludzkie ciała i umysły opanowują Dusze, które choć są z natury dobre, to nie potrafią czuć.
Władcy umysłów
Władcy umysłów

Na drodze Davida pojawiają się tajemniczy ludzie, którzy zaczynają spiskować przeciwko niemu. Okazuje się, że chcą rozłączyć zakochanych.
Sala samobójców
Sala samobójców

Po incydencie na balu maturalnym Dominik poznaje w Internecie dziewczynę, która fascynuje się samookaleczaniem i śmiercią.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9