HD Filmy Online

Film Online: Tramwaj zwany pożądaniem (1951)

A Streetcar Named Desire

Ocena: 8.6/10 (2370)

Film opowiada historię Blanche. Kobieta jest niezwykle delikatna, ale i znerwicowana. Poszukuje swojego miejsca na ziemi i swojego szczęścia.

„Tramwaj zwany pożądaniem” to amerykański melodramat w reżyserii Elii Kazana, który został wyprodukowany w 1951 roku. Osobami odpowiedzialnymi za scenariusz są: Oscar Saul i Tennessee Williams. Film jest adaptacją sztuki autorstwa Tennessee Williamsa pod tym samym tytułem. „Tramwaj zwany pożądaniem” zdobył cztery Oscary. Główna bohaterka filmu to Blanche DuBois. Kobieta jest nimfomanką i jest niezrównoważona psychicznie. Żyje w świecie iluzji. Przybywa do Nowego Orleanu, żeby odwiedzić swoją siostrę – Stellę. Kobieta ta wyszła za mąż za prostackiego i aroganckiego Stanleya Kowalskiego. Mąż Stelli chce się pozbyć z domu Blanche. Uważa on, że kobieta podczas sprzedaży rodzinnej posiadłości okłamała Stellę. Na drodze Blanche staje Harold, który jest delikatny i spokojny. Kobieta zaczyna marzyć o ślubie z nim. Chciałaby znaleźć w mężczyźnie oparcie i obrońcę.

 


Długość: 02:02:08
Gatunek: Melodramat

100% Cały Film Online w HD (Lektor PL):


Produkcja: USA
Reżyseria: Elia Kazan
Scenariusz: Oscar Saul, Tennessee Williams

Muzyka: Alex North
Zdjęcia: Harry Stradling Sr.
Na podstawie: Tennessee Williams

Główni aktorzy występujący w Filmie Online:

Marlon Brando, Vivien Leigh, Kim Hunter, Karl Malden, Rudy Bond, Nick Dennis, Peg Hillias, Wright King

Komentarze do Filmu Online:

       

Powiązane Filmy Online:

Gdyby jutra nie było - Film Online
Gdyby jutra nie było
Młoda dziewczyna po śmierci ojca nie może odnaleźć radości życia. Wszystko zmienia się, kiedy w sąsiedztwie pojawi się przystojny i tajemniczy Aman.
Kochanek królowej - Film Online
Kochanek królowej
Historia romansu królowej Danii Karoliny Matyldy z nadwornym lekarzem Johannem Friedrichem Struenseem, który zostaje wpływowym politykiem.
Szczęściarz - Film Online
Szczęściarz
Bohaterem jest żołnierz piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych, który po powrocie z Iraku postanawia odnaleźć tajemniczą kobietę ze zdjęcia.
Pusty dom - Film Online
Pusty dom
Bezdomny mężczyzna włamuje się do opuszczonych podczas wakacji mieszkań i spędza tam kilka dni.
Okruchy dnia - Film Online
Okruchy dnia
Stevens w czasie urlopu rusza w podróż, by odszukać swoja dawną wielką miłość, ochmistrzynię Kenton.
Joe Black - Film Online
Joe Black
W domu ojca Susan pojawia się młody, tajemniczy mężczyzna. Kobieta jest zdziwiona, że mężczyzna nie pamięta ich wcześniejszego spotkania w barze.
Na śmierć i życie - Film Online
Na śmierć i życie
Allan rozpoczyna studia na Uniwersytecie Columbia. Kiedy jeden z jego przyjaciół zostaje zamordowany policja oskarża ruch beatników.
Duma i uprzedzenie - Film Online
Duma i uprzedzenie
Elżbieta to panna na wydaniu. Poznaje ona niesympatycznego i złośliwego pana Darcy’ego. Z czasem jednak par zaczyna dążyć się sympatią.
Wybór Zofii - Film Online
Wybór Zofii
Film opowiada historię polskiej imigrantki Zofii i jej porywczego, szalonego kochanka, którzy dzielą dom na Brooklynie z młodym pisarzem Stingo.
Miłość - Film Online
Miłość
Pewnego dnia spada na rodzinę wielkie nieszczęście. Anne przechodzi silny atak i stan jej zdrowia w szybkim tempie się pogarsza.
Zawrót głowy - Film Online
Zawrót głowy
Detektyw John ratuje przed śmiercią samobójczą żonę swojego kolegi. Odkrywa, że kobieta stała się obiektem jego pożądania.
Miasto aniołów - Film Online
Miasto aniołów
Film to metafizyczna opowieść o miłości i wzruszająca historia pewnego anioła. Anioł zakochuje się w pięknej, młodej lekarce.

Zobacz wszystkie Filmy Online