HD Filmy Online

Film Online: Tramwaj zwany pożądaniem (1951)

A Streetcar Named Desire

Ocena: 8.6/10 (2370)

Film opowiada historię Blanche. Kobieta jest niezwykle delikatna, ale i znerwicowana. Poszukuje swojego miejsca na ziemi i swojego szczęścia.

„Tramwaj zwany pożądaniem” to amerykański melodramat w reżyserii Elii Kazana, który został wyprodukowany w 1951 roku. Osobami odpowiedzialnymi za scenariusz są: Oscar Saul i Tennessee Williams. Film jest adaptacją sztuki autorstwa Tennessee Williamsa pod tym samym tytułem. „Tramwaj zwany pożądaniem” zdobył cztery Oscary. Główna bohaterka filmu to Blanche DuBois. Kobieta jest nimfomanką i jest niezrównoważona psychicznie. Żyje w świecie iluzji. Przybywa do Nowego Orleanu, żeby odwiedzić swoją siostrę – Stellę. Kobieta ta wyszła za mąż za prostackiego i aroganckiego Stanleya Kowalskiego. Mąż Stelli chce się pozbyć z domu Blanche. Uważa on, że kobieta podczas sprzedaży rodzinnej posiadłości okłamała Stellę. Na drodze Blanche staje Harold, który jest delikatny i spokojny. Kobieta zaczyna marzyć o ślubie z nim. Chciałaby znaleźć w mężczyźnie oparcie i obrońcę.

Długość: 02:02:08
Gatunek: Melodramat

100% Cały Film Online w HD (Lektor PL):


Produkcja: USA
Reżyseria: Elia Kazan
Scenariusz: Oscar Saul, Tennessee Williams

Muzyka: Alex North
Zdjęcia: Harry Stradling Sr.
Na podstawie: Tennessee Williams

Główni aktorzy występujący w Filmie Online:

Marlon Brando, Vivien Leigh, Kim Hunter, Karl Malden, Rudy Bond, Nick Dennis, Peg Hillias, Wright King

Komentarze do Filmu Online:

       

Powiązane Filmy Online:

Koneser - Film Online
Koneser
Znawca sztuki Virgil Oldman przyjmuje od tajemniczej kobiety zlecenie, które polega na oszacowaniu wartości kolekcji sztuki.
Lektor - Film Online
Lektor
Piętnastolatek poznaje dużo starszą od siebie kobietę. Pomiędzy dwójką nawiązuje się namiętny, gorący romans.
Big Love - Film Online
Big Love
Historia o wielkiej burzliwej, namiętnej miłości, która przeobraża się w miłość toksyczną i zmierzać będzie do dramatycznego finału.
Miłość i honor - Film Online
Miłość i honor
Dalton, pełniący służbę wojskową w Wietnamie, zamierza odzyskać względy ukochanej kobiety, która bierze czynny udział w ruchu społecznym przeciw woj...
Pusty dom - Film Online
Pusty dom
Bezdomny mężczyzna włamuje się do opuszczonych podczas wakacji mieszkań i spędza tam kilka dni.
Step Up 4 Revolution - Film Online
Step Up 4 Revolution
Bohaterami filmu są ludzie, którzy pochodzą z Miami na Florydzie. Ich pasją jest taniec. Do grupy tancerzy dołącza piękna Emily.
Stalowe magnolie - Film Online
Stalowe magnolie
Historia sześciu kobiet, które regularnie spotykają się w salonie piękności. Tam rozmawiają ze sobą i tak zaczyna się ich niezwykła przyjaźń.
5 centymetrów na sekundę - Film Online
5 centymetrów na sekundę
Japońskie anime opowiadające historię trzech trudnych miłości między nastolatkami. Film skupia się na bliskości i dystansie.
Miłość bez końca - Film Online
Miłość bez końca
Romantyczna historia miłosna miedzy dwojgiem nastolatków powoli przeradza się w niebezpieczną obsesję i odsłania drugą, mroczną stronę miłości.
Romeo and Juliet - Film Online
Romeo and Juliet
Najnowsza ekranizacja słynnego dramatu W. Szekspira o niesamowite miłości między dwojgiem młodych ludzi, którzy pochodzą z dwóch zwaśnionych ze sobą ...
Imigrantka - Film Online
Imigrantka
Młoda Polka Ewa Cybulski przybywa do Nowego Jorku. Tam trafia pod skrzydła Brunona, który wciąga ją w świat prostytucji.
Piękne istoty - Film Online
Piękne istoty
Ethan Wate poznaje tajemniczą Lenę Duchannes. Główny bohater szybko odkrywa, że dziewczyna nie jest typową nastolatką i skrywa pewną tajemnicę.

Zobacz wszystkie Filmy Online