Tramwaj zwany pożądaniem (1951)

A Streetcar Named Desire

Ocena: 8.6/10 (2474)

Film opowiada historię Blanche. Kobieta jest niezwykle delikatna, ale i znerwicowana. Poszukuje swojego miejsca na ziemi i swojego szczęścia.

„Tramwaj zwany pożądaniem” to amerykański melodramat w reżyserii Elii Kazana, który został wyprodukowany w 1951 roku. Osobami odpowiedzialnymi za scenariusz są: Oscar Saul i Tennessee Williams. Film jest adaptacją sztuki autorstwa Tennessee Williamsa pod tym samym tytułem. „Tramwaj zwany pożądaniem” zdobył cztery Oscary. Główna bohaterka filmu to Blanche DuBois. Kobieta jest nimfomanką i jest niezrównoważona psychicznie. Żyje w świecie iluzji. Przybywa do Nowego Orleanu, żeby odwiedzić swoją siostrę – Stellę. Kobieta ta wyszła za mąż za prostackiego i aroganckiego Stanleya Kowalskiego. Mąż Stelli chce się pozbyć z domu Blanche. Uważa on, że kobieta podczas sprzedaży rodzinnej posiadłości okłamała Stellę. Na drodze Blanche staje Harold, który jest delikatny i spokojny. Kobieta zaczyna marzyć o ślubie z nim. Chciałaby znaleźć w mężczyźnie oparcie i obrońcę.

 

Długość: 02:02:08
Gatunek: Melodramat

Produkcja: USA
Reżyseria: Elia Kazan
Scenariusz: Oscar Saul, Tennessee Williams

Muzyka: Alex North
Zdjęcia: Harry Stradling Sr.
Na podstawie: Tennessee Williams

Główni aktorzy z Filmu Online:

Marlon Brando, Vivien Leigh, Kim Hunter, Karl Malden, Rudy Bond, Nick Dennis, Peg Hillias, Wright King

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 1Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 2Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 3Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 4Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 5Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 6Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 7Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 8

Powiązane Filmy Online:

Rzecz o mych smutnych dziwkach Film Online PL
Rzecz o mych smutnych dziwkach

Dziennikarz marzy o tym, żeby przeżyć upojną, szaloną noc z dziewicą. Ta inne od wszystkich zachcianka, zmienia życie mężczyzny.
Wichry namiętności Film Online PL
Wichry namiętności

Pasjonująca historia miłosna, która opowiada o trzech braciach zakochanych w tej samej kobiecie.
Pamiętnik Film Online PL
Pamiętnik

Historia miłości dwojga młodych ludzi: Allie i Noah, którzy na lata zostają rozdzieleni przez rodziców dziewczyny.
Na śmierć i życie Film Online PL
Na śmierć i życie

Allan rozpoczyna studia na Uniwersytecie Columbia. Kiedy jeden z jego przyjaciół zostaje zamordowany policja oskarża ruch beatników.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online