Tramwaj zwany pożądaniem (1951)

A Streetcar Named Desire

Ocena: 8.6/10 (2474)
Tramwaj zwany pożądaniem Film opowiada historię Blanche. Kobieta jest niezwykle delikatna, ale i znerwicowana. Poszukuje swojego miejsca na ziemi i swojego szczęścia.

„Tramwaj zwany pożądaniem” to amerykański melodramat w reżyserii Elii Kazana, który został wyprodukowany w 1951 roku. Osobami odpowiedzialnymi za scenariusz są: Oscar Saul i Tennessee Williams. Film jest adaptacją sztuki autorstwa Tennessee Williamsa pod tym samym tytułem. „Tramwaj zwany pożądaniem” zdobył cztery Oscary. Główna bohaterka filmu to Blanche DuBois. Kobieta jest nimfomanką i jest niezrównoważona psychicznie. Żyje w świecie iluzji. Przybywa do Nowego Orleanu, żeby odwiedzić swoją siostrę – Stellę. Kobieta ta wyszła za mąż za prostackiego i aroganckiego Stanleya Kowalskiego. Mąż Stelli chce się pozbyć z domu Blanche. Uważa on, że kobieta podczas sprzedaży rodzinnej posiadłości okłamała Stellę. Na drodze Blanche staje Harold, który jest delikatny i spokojny. Kobieta zaczyna marzyć o ślubie z nim. Chciałaby znaleźć w mężczyźnie oparcie i obrońcę.

 

Długość: 02:02:08
Gatunek: Melodramat

Produkcja: USA
Reżyseria: Elia Kazan
Scenariusz: Oscar Saul, Tennessee Williams

Muzyka: Alex North
Zdjęcia: Harry Stradling Sr.
Na podstawie: Tennessee Williams

Główni aktorzy:

Marlon Brando, Vivien Leigh, Kim Hunter, Karl Malden, Rudy Bond, Nick Dennis, Peg Hillias, Wright King

Galeria zdjęć:

Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 1Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 2Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 3Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 4Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 5Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 6Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 7Tramwaj zwany pożądaniem - Zdjęcie 8

Komentarze:

skurcz
Ten amerykański melodramat w reżyserii Elii Kazana wyprodukowany w 51 roku to po prostu klasyk. Nie można pominąć tego filmu.

Dominika
Ten film jest świetny. O tym filmie zapewne słyszał każdy miłośnik dobrgo starego kina.

drzewożyczeń
Film stary jak świat, a nawet dziś ogląda się go płynnie i zainteresowaniem.

psychical-traume
Film opowiada historię niezrównoważonej kobiety, która żyje w świecie iluzji. Niesamowita metafora.

CoSmoS
Cudowny film! Uwielbiam Tramwaj! Mogę oglądać ten film online w kółko.

Agata Ava 22
Wszyscy rozpływają się w pochwałach nad starocią, klasykiem. Prawdziwa perła to np. Dziecko Rosemary ale nie to coś ... kiszka...

FruFru
A mnie się podobalo:)

michaił
Film po raz pierwszy obejrzałam kilka dni temu i jestem w szoku. Świetnie tak móc zobaczyć, jak kręciło się filmy ponad pół wieku temu.

konfee-sjonał
Seans naprawdę dobry. Warto.

kawazbożowa
Film super. klasyk. polecam każdemu.

Kod         

Powiązane:

Hotarubi no Mori e
Hotarubi no Mori e

W samym środku lasu Hotaru spotyka tajemniczego chłopca Gina. Chłopiec był wychowywany przez duchy i stał się jednym z nich.
Między piekłem a niebem
Między piekłem a niebem

Chris po śmierci w wypadku samochodowym trafia o nieba. Wyrusza stamtąd do piekła w poszukiwaniu żony, która popełniła z rozpaczy samobójstwo.
Zostawić Las Vegas
Zostawić Las Vegas

Dwoje zagubionych, samotnych ludzi zaczyna darzyć się uczuciem. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna nie wierzą w to, że ich związek ma szansę przetrwać.
Metéora
Metéora

W greckich klasztorach znajduje się mnich Theodoros i siostra Urania. Między tym dwojgiem zaczyna się rodzić wielkie uczucie.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9