Thor: Mroczny świat (2013)

Thor: The Dark World

Ocena: 8.1/10 (6549)
Thor: Mroczny świat Film to kontynuacja przygód Thora, który tym razem będzie musiał zmierzyć się z Malekithem, który wraz ze swoja armią planuje pogrążyć wszechświat w ciemności.

„Thor: Mroczny świat” to film fantasty, którego reżyserem jest Alan Taylor. Film stanowi sequel filmów „Thor” i „Avengers”. Po wydarzeniach ukazanych w poprzednich filmach Thor (Chris Hemsworth), syn Odyna (Anthony Hopkins) króla Asgardu, próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie. Światu zagraża jednak nowe niebezpieczeństwo, na Ziemię przybywa Malekith (Christopher Eccleston) z armią Mrocznych Elfów i planuje pogrążyć wszechświat w ciemności. W takiej sytuacji ludy Dziewięciu Światów muszą zjednoczyć swojej siły i stanąć do walki z potężnym wrogiem. Thor zabiera z Ziemi do Asgardu swoją ukochaną, błyskotliwą doktor astrofizyki Jane Foster (Natalie Portman), do której początkowo mieszkańcy nie są nastawieni pozytywnie. Po stronie walczących z Malekithem stanie też jego brat Loki (Tom Hiddleston). Thor będzie musiał stoczyć walkę nie tylko z groźnym najeźdźcą, najgorsze będzie wewnętrzne rozdarcie. Thor będzie musiał podjąć decyzję, czy zostać z ukochaną na Ziemi czy wrócić do Asgardu.

 

Długość: 01:52:06
Gatunek: Fantasy, Przygodowy

Premiera: 2013-11-08 (Polska) 2013-10-30 (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Alan Taylor
Scenariusz: Christopher Yost, Christopher Markus, Stephen McFeely

Muzyka: Brian Tyler
Zdjęcia: Kramer Morgenthau
Na podstawie: Don Payne, Jack Kirby

Główni aktorzy:

Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Christopher Eccleston, Jaimie Alexander, Zachary Levi, Ray Stevenson

Galeria zdjęć:

Thor: Mroczny świat - Zdjęcie 1Thor: Mroczny świat - Zdjęcie 2Thor: Mroczny świat - Zdjęcie 3Thor: Mroczny świat - Zdjęcie 4Thor: Mroczny świat - Zdjęcie 5Thor: Mroczny świat - Zdjęcie 6Thor: Mroczny świat - Zdjęcie 7Thor: Mroczny świat - Zdjęcie 8

Recenzja:

Marvel przyzwyczaił swoich widzów do wielkich emocji i do bohaterów, którzy całkiem nie przystają do tego świata. Z reguły jednak posiadają oni moce związane jakoś z postępem technologicznym lub po prostu żyją w we współczesnym świecie. W przypadku nowej produkcji Marvela sprawa się komplikuje. Thor nie jest bowiem współczesnym bohaterem. Stawia to przed twórcami bardzo trudne zadanie. Wymaga od nich bowiem pokazania całkiem innej rzeczywistości w sposób, który nie będzie groteskowy. Nie do końca się im to udaje, ponieważ cały czas czai się gdzieś w zakamarkach świadomości nierealność bohaterów, jakby żywcem wyjętych z komiksów. Film nadrabia jednak doskonałym tempem akcji oraz zachwycający, zdjęciami. Poza tym warto zwrócić uwagę na postać Loki’ego, granego przez Toma Hiddlestona, który doskonale pokazał przemianę bohatera. Mimo kilki niedociągnięć warto.

Zwiastun:Komentarze:

thor
uwielbiam tego typu filmy!!!!

matka
thor... no to chyba stanie się mój ulubiony film od dzisiejszego dnia

anabella
Alan Taylor to świetny reżyser.... boskiiiiiiii hehehehe musze poszukac innych filmów tego pana

iluzjonista
zachęcam wszytskich do oglądania, efekty super, fabuła rewelka, nie zanudzice się jak na jakiś łzawych dramacikach

więcosława
jak ja nie lubię fantasyyyyyyyyyyyyyy wyłączyłam w połowie tego pseudofimu

albin
Chris Hemsworth t bardzo dobry aktor, polecam jego filmy.... ta rola powaliła mnie..

inocent
idiotyczny film, nic nie kapuje z tego.. : /

muzyk
nie przepadam na co dzień za fantasy ale tym razem zroię wyjątek i powiem, ze film bardzo mi się spodobał :)

wigilia
polecam wszystkim fanom fantasy i nie tylko, mistrzostwo gatunku

izydor
bardzo dobry film, obsada mocna....

Kod         

Powiązane:

W imię króla II: Dwa światy
W imię króla II: Dwa światy

Granger, pracownik służb specjalnych zostaje wysłany w podróż w czasie do średniowiecza, by tam wypełnić pradawna przepowiednię.
Gniew tytanów
Gniew tytanów

W tym samym czasie na Olimpie ma miejsce walka o władzę pomiędzy Zeusem, a tytanami. Perseusz porzuca dom, żeby ratować Zeusa.
Władca Pierścieni: Powrót króla
Władca Pierścieni: Powrót...

Ostatnia część trylogii opartej na powieści Tolkiena. Czy pierścień zła zostanie zniszczony, a Aragorn odzyska królestwo?
Hercules
Hercules

Syn potężnego Zeusa, władcy Olimpu, przez całe swoje życie nie zaznał szczęścia. Wie za to doskonale, jak smakuje trud i cierpienie.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9