Thor: Mroczny świat (2013)

Thor: The Dark World

Ocena: 8.1/10 (6549)

Film to kontynuacja przygód Thora, który tym razem będzie musiał zmierzyć się z Malekithem, który wraz ze swoja armią planuje pogrążyć wszechświat w ciemności.

„Thor: Mroczny świat” to film fantasty, którego reżyserem jest Alan Taylor. Film stanowi sequel filmów „Thor” i „Avengers”. Po wydarzeniach ukazanych w poprzednich filmach Thor (Chris Hemsworth), syn Odyna (Anthony Hopkins) króla Asgardu, próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie. Światu zagraża jednak nowe niebezpieczeństwo, na Ziemię przybywa Malekith (Christopher Eccleston) z armią Mrocznych Elfów i planuje pogrążyć wszechświat w ciemności. W takiej sytuacji ludy Dziewięciu Światów muszą zjednoczyć swojej siły i stanąć do walki z potężnym wrogiem. Thor zabiera z Ziemi do Asgardu swoją ukochaną, błyskotliwą doktor astrofizyki Jane Foster (Natalie Portman), do której początkowo mieszkańcy nie są nastawieni pozytywnie. Po stronie walczących z Malekithem stanie też jego brat Loki (Tom Hiddleston). Thor będzie musiał stoczyć walkę nie tylko z groźnym najeźdźcą, najgorsze będzie wewnętrzne rozdarcie. Thor będzie musiał podjąć decyzję, czy zostać z ukochaną na Ziemi czy wrócić do Asgardu.

 

Długość: 01:52:06
Gatunek: Fantasy, Przygodowy

Premiera: 2013-11-08 (Polska) (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Alan Taylor
Scenariusz: Christopher Yost, Christopher Markus, Stephen McFeely

Muzyka: Brian Tyler
Zdjęcia: Kramer Morgenthau
Na podstawie: Don Payne, Jack Kirby

Główni aktorzy:

Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Christopher Eccleston, Jaimie Alexander, Zachary Levi, Ray Stevenson

Galeria zdjęć:

Thor: Mroczny świat Online - Zdjęcie 1Thor: Mroczny świat Online - Zdjęcie 2Thor: Mroczny świat Online - Zdjęcie 3Thor: Mroczny świat Online - Zdjęcie 4Thor: Mroczny świat Online - Zdjęcie 5Thor: Mroczny świat Online - Zdjęcie 6Thor: Mroczny świat Online - Zdjęcie 7Thor: Mroczny świat Online - Zdjęcie 8

Recenzja:

Marvel przyzwyczaił swoich widzów do wielkich emocji i do bohaterów, którzy całkiem nie przystają do tego świata. Z reguły jednak posiadają oni moce związane jakoś z postępem technologicznym lub po prostu żyją w we współczesnym świecie. W przypadku nowej produkcji Marvela sprawa się komplikuje. Thor nie jest bowiem współczesnym bohaterem. Stawia to przed twórcami bardzo trudne zadanie. Wymaga od nich bowiem pokazania całkiem innej rzeczywistości w sposób, który nie będzie groteskowy. Nie do końca się im to udaje, ponieważ cały czas czai się gdzieś w zakamarkach świadomości nierealność bohaterów, jakby żywcem wyjętych z komiksów. Film nadrabia jednak doskonałym tempem akcji oraz zachwycający, zdjęciami. Poza tym warto zwrócić uwagę na postać Loki’ego, granego przez Toma Hiddlestona, który doskonale pokazał przemianę bohatera. Mimo kilki niedociągnięć warto.

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Powiązane Filmy Online:

Polowanie na czarownice Online PL
Polowanie na czarownice

Behmen powraca do ojczyzny objętej epidemią dżumy. Oskarżona wiedźma ma zostać przetransportowana do opactwa.
Gniew tytanów Online PL
Gniew tytanów

W tym samym czasie na Olimpie ma miejsce walka o władzę pomiędzy Zeusem, a tytanami. Perseusz porzuca dom, żeby ratować Zeusa.
Hobbit: Niezwykła podróż Online PL
Hobbit: Niezwykła podróż

Film przedstawia losy Bilbo Bagginsa, który wyrusza z Gandalfem i krasnoludami na wyprawę w poszukiwaniu Arcykamienia Thraina.
Jack pogromca olbrzymów Online PL
Jack pogromca olbrzymów

Film przedstawia historię Jacka, który musi stoczyć walkę z olbrzymami, by ratować królestwo i przepiękną księżniczkę Isabelle.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online