Tańczący z wilkami (1990)

Dances with Wolves

Ocena: 8.7/10 (7767)
Tańczący z wilkami Porucznikowi udaje się nawiązać z członkami plemienia przyjazne stosunki. Znajomość z czasem zmienia się w wielką przyjaźń.

„Tańczący z wilkami” to western produkcji amerykańskiej z 1990 roku. Film został wyreżyserowany przez Kevina Costnera. On również zagrał główną rolę w filmie. Scenariusz opracował Michael Blake, w oparciu o swoją własną książkę pod takim samym tytułem. Film opowiada o losach weterana porucznika Dunbara, który został oddelegowany do opuszczonego fortu na granicy kraju. Porucznik cieszy się, pomimo że brakuje mu towarzystwa. Pewnego dnia na jego drodze pojawia się indiańskie plemię Siuksów. Porucznikowi udaje się nawiązać z członkami plemienia przyjazne stosunki. Znajomość z czasem zmienia się w wielką przyjaźń. Mężczyzna bierze udział w polowaniach i czuje się wśród członków plemienia dobrze. Poznaje również smak miłości. Jego wybranką jest biała kobieta wychowywana przez Indian. W pozostałych rolach wystąpili: Mary McDonnell, Graham Greene, Rodney A. Grant.

 

Długość: 03:01:06
Gatunek: Western

Premiera: 1990-12-31 (Polska) 1990-10-19 (Świat)

Produkcja: USA, Wielka Brytania
Reżyseria: Kevin Costner
Scenariusz: Michael Blake

Muzyka: John Barry
Zdjęcia: Dean Semler

Główni aktorzy:

Kevin Costner, Mary McDonnell, Graham Greene, Rodney A. Grant, Floyd 'Red Crow' Westerman, Tantoo Cardinal, Robert Pastorelli, Maury Chaykin

Galeria zdjęć:

Tańczący z wilkami - Zdjęcie 1Tańczący z wilkami - Zdjęcie 2Tańczący z wilkami - Zdjęcie 3Tańczący z wilkami - Zdjęcie 4Tańczący z wilkami - Zdjęcie 5Tańczący z wilkami - Zdjęcie 6Tańczący z wilkami - Zdjęcie 7Tańczący z wilkami - Zdjęcie 8

Komentarze:

Kod         

Powiązane:

Za kilka dolarów więcej
Za kilka dolarów więcej

Dwóch łowców głów ściga tego samego przestępcę. Mężczyźni jednoczą siły w walce z Indio i będącymi pod jego dowództwem rewolwerowcami.
Bez przebaczenia
Bez przebaczenia

Film opowiada historię rewolwerowca, który chce zdobyć nagrodę i przyjmuje wyjątkowe zlecenie. Czy uda mu się doprowadzić sprawę do końca?
Siedmiu wspaniałych
Siedmiu wspaniałych

Mała meksykańska wioska jest terroryzowana przez bandę Calvery. Mieszkańcy wynajmują siedmiu rewolwerowców, by bronić siebie i wioski.
Śmierć w Tombstone
Śmierć w Tombstone

Film opowiada historię lidera gangu, który został zamordowany przez swoich ludzi i trafił do piekła. Szatan daje mu szansę na dokonanie zemsty.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9