Siedmiu samurajów (1954)

Shichinin no samurai

Ocena: 9/10 (5930)
Siedmiu samurajów Na niewielką wioskę co roku napada grupa bandytów. Zdesperowani mieszkańcy poszukują samurajów, którzy zgodzą się bronić wioski.

„Siedmiu samurajów” to japoński dramat w reżyserii Akiro Kurosawy. Akcja filmu toczy się w Japonii pod koniec XVI wieku. Mieszkańcy pewnej małej, japońskiej wioski mają problem. Otóż są oni najeżdżani przez bandę złodziei. Co roku 40 bandytów zabiera im cały dorobek, całoroczna praca idzie na marne. Chłopi pracują w pocie czoła na roli tylko po to, by potem wszystko zostało im odebrane. Zdesperowani postawiają poszukać pomocy i udają się do stolicy, gdzie poszukują roninów, czyli samurajów, których można wynająć. Ciężko jest niestety znaleźć samuraja, który za wyżywienie będzie bronił najniższej warstwy społecznej. Tylko bowiem idealista zgodziłby się na coś takiego w zamian za trzy posiłki dziennie. Czy w zaistniałej sytuacji wioska jest zdana tylko na siebie? A może uda się znaleźć kogoś, kto stanie w obronie uciemiężonych chłopów.

 

Długość: 03:23:54
Gatunek: Dramat

Premiera: 1954-04-26 (Świat)

Produkcja: Japonia
Reżyseria: Akira Kurosawa
Scenariusz: Hideo Oguni, Akira Kurosawa, Shinobu Hashimoto

Muzyka: Fumio Hayasaka
Zdjęcia: Asakazu Nakai

Główni aktorzy:

Takashi Shimura, Toshirô Mifune, Yoshio Inaba, Seiji Miyaguchi, Minoru Chiaki, Daisuke Katô, Isao Kimura, Keiko Tsushima

Galeria zdjęć:

Siedmiu samurajów - Zdjęcie 1Siedmiu samurajów - Zdjęcie 2Siedmiu samurajów - Zdjęcie 3Siedmiu samurajów - Zdjęcie 4Siedmiu samurajów - Zdjęcie 5Siedmiu samurajów - Zdjęcie 6Siedmiu samurajów - Zdjęcie 7Siedmiu samurajów - Zdjęcie 8

Komentarze:

Kod         

Powiązane:

Łowca
Łowca

Główny bohater zwie się Martin David. Zamierza wykonać pewne zlecenie dla militarnej, bioekologicznej korporacji.
Świadek oskarżenia
Świadek oskarżenia

Wilfred Robarts i jest adwokatem. Podejmuje się on sprawy – ma być obrońcą Leonadra Vole, który został oskarżony o morderstwo na Emily French.
Vincent
Vincent

Vincent jest to siedmioletni chłopiec, który żyje we własnym świecie, snuje makabryczne wizje i czyta poezje Edgara Allana Poe.
Sam
Sam

Opóźniony umysłowo Sam walczy w sądzie z opieką społeczną, która chce odebrać mu prawa rodzicielskie do siedmioletniej córki Lucy.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9