Zanim obejrzysz film, polub tę stronę:

Siedmiu samurajów (1954)

Shichinin no samurai

Ocena: 9/10 (5930)

Na niewielką wioskę co roku napada grupa bandytów. Zdesperowani mieszkańcy poszukują samurajów, którzy zgodzą się bronić wioski.

„Siedmiu samurajów” to japoński dramat w reżyserii Akiro Kurosawy. Akcja filmu toczy się w Japonii pod koniec XVI wieku. Mieszkańcy pewnej małej, japońskiej wioski mają problem. Otóż są oni najeżdżani przez bandę złodziei. Co roku 40 bandytów zabiera im cały dorobek, całoroczna praca idzie na marne. Chłopi pracują w pocie czoła na roli tylko po to, by potem wszystko zostało im odebrane. Zdesperowani postawiają poszukać pomocy i udają się do stolicy, gdzie poszukują roninów, czyli samurajów, których można wynająć. Ciężko jest niestety znaleźć samuraja, który za wyżywienie będzie bronił najniższej warstwy społecznej. Tylko bowiem idealista zgodziłby się na coś takiego w zamian za trzy posiłki dziennie. Czy w zaistniałej sytuacji wioska jest zdana tylko na siebie? A może uda się znaleźć kogoś, kto stanie w obronie uciemiężonych chłopów.

Zanim obejrzysz film, udostępnij tę stronę:


Długość: 03:23:54
Gatunek: Dramat

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: (Świat)

Produkcja: Japonia
Reżyseria:
Akira Kurosawa

Scenariusz: , ,

Muzyka:
Fumio Hayasaka

Zdjęcia: Asakazu Nakai

Główni aktorzy z Filmu Online:

, , , , , , ,

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Siedmiu samurajów - Zdjęcie 1Siedmiu samurajów - Zdjęcie 2Siedmiu samurajów - Zdjęcie 3Siedmiu samurajów - Zdjęcie 4Siedmiu samurajów - Zdjęcie 5Siedmiu samurajów - Zdjęcie 6Siedmiu samurajów - Zdjęcie 7Siedmiu samurajów - Zdjęcie 8

Komentarze do Filmu Online:

        

Powiązane Filmy Online:

Tajemnica Westerplatte Film Online PL
Tajemnica Westerplatte

Film jest epicką opowieścią o obronie polskiej placówki Westerplatte przed niemiecką armią. Akcja filmu obejmuje pierwszy tydzień września 1939 roku.
Droga pod wiatr Film Online PL
Droga pod wiatr

Paul Andersen samotnie wychowuje dwójkę dzieci po tym jak jego żona Sarah zniknęła. Mężczyzna przeprowadza się rodzinnej miejscowości.
W drodze Film Online PL
W drodze

Trójka przyjaciół wyrusza w podróż po Ameryce w ramach buntu przeciwko normom i schematom, które rządzą społeczeństwem.
Z rubryki kryminalnej: Dożywocie Film Online PL
Z rubryki kryminalnej:...

Słynny szwedzki policjant zostaje znaleziony martwy we własnym łóżku. Jego syn zaginął, a żona zostaje oskarżona o morderstwo.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online