Siedmiu samurajów (1954)

Shichinin no samurai

Ocena: 9/10 (5930)

Na niewielką wioskę co roku napada grupa bandytów. Zdesperowani mieszkańcy poszukują samurajów, którzy zgodzą się bronić wioski.

„Siedmiu samurajów” to japoński dramat w reżyserii Akiro Kurosawy. Akcja filmu toczy się w Japonii pod koniec XVI wieku. Mieszkańcy pewnej małej, japońskiej wioski mają problem. Otóż są oni najeżdżani przez bandę złodziei. Co roku 40 bandytów zabiera im cały dorobek, całoroczna praca idzie na marne. Chłopi pracują w pocie czoła na roli tylko po to, by potem wszystko zostało im odebrane. Zdesperowani postawiają poszukać pomocy i udają się do stolicy, gdzie poszukują roninów, czyli samurajów, których można wynająć. Ciężko jest niestety znaleźć samuraja, który za wyżywienie będzie bronił najniższej warstwy społecznej. Tylko bowiem idealista zgodziłby się na coś takiego w zamian za trzy posiłki dziennie. Czy w zaistniałej sytuacji wioska jest zdana tylko na siebie? A może uda się znaleźć kogoś, kto stanie w obronie uciemiężonych chłopów.


Długość: 03:23:54
Gatunek: Dramat

100% Cały Film Online w jakości HD z Lektorem PL:


Premiera: (Świat)

Produkcja: Japonia
Reżyseria:
Akira Kurosawa

Scenariusz: , ,

Muzyka:
Fumio Hayasaka

Zdjęcia: Asakazu Nakai

Główni aktorzy z Filmu Online:

, , , , , , ,

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Siedmiu samurajów - Zdjęcie 1Siedmiu samurajów - Zdjęcie 2Siedmiu samurajów - Zdjęcie 3Siedmiu samurajów - Zdjęcie 4Siedmiu samurajów - Zdjęcie 5Siedmiu samurajów - Zdjęcie 6Siedmiu samurajów - Zdjęcie 7Siedmiu samurajów - Zdjęcie 8

Komentarze do Filmu Online:

        

Powiązane Filmy Online:

Artysta - Film Online HD PL
Artysta

Główny bohater filmu jest gwiazdą kina niemego. Pewny siebie i zarozumiały odmawia wzięcia udziału w dźwiękowym projekcie.
Tron we krwi - Film Online HD PL
Tron we krwi

Zjawa przepowiada Washizu, jaka czeka go przyszłość – będzie władał Kasztelem Północnym, a także kiedy umrze ksiądz – Pajęczym Zamkiem.
Koriolan - Film Online HD PL
Koriolan

Generał wybiera się na bitwę. Podbija miasto Koriole. Za wykazanie się odwagą generał otrzymuje przydomek Koriolan.
Przeniesienie - Film Online HD PL
Przeniesienie

Jack postanawia pomóc w przetrwaniu jednemu z młodych więźniów. Paul jednak nie do końca jest z nim szczery.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online