Siła i honor (2000)

Men of Honor

Ocena: 8.6/10 (5599)
Siła i honor Film jest oparty na faktach. Bohaterem obrazu jest czarnoskóry Carl Brashear. Mężczyzna marzy o tym, żeby zostać nurkiem.

„Siła i honor” to dramat biograficzny produkcji amerykańskiej, którego premiera miała miejsce we wrześniu w 2000 roku. W Polsce film wszedł na ekrany kin 4 maja 2001 roku. Reżyserem produkcji jest George Tillman Jr. Film jest oparty na faktach. Bohaterem obrazu jest czarnoskóry Carl Brashear. Mężczyzna marzy o tym, żeby zostać nurkiem. Niestety, jest rok 1948 i jest to trudne do zrealizowania. W tych czasach czarnoskóry Amerykanin może zostać najwyżej kucharzem. Marzenia Carla spotykają się z silną niechęcią społeczności lokalnej, a w szczególności oficera szkoleniowego Billey’ego Sunday’a. Pomimo wszystko, pomimo całej skomplikowanej sytuacji, ogólnej niechęci itp., mężczyzna postanawia zrealizować wytyczony przez siebie cel. Czy mu się to uda? W rolach głównych wystąpili: Robert De Niro, Cuba Gooding Jr., Charlize Theron, Aunjanue Ellis, Hal Holbrook, Michael Rapaport, Powers Boothe, David Keith.

 

Długość: 02:08:39
Gatunek: Biograficzny, Dramat

Premiera: 2001-05-04 (Polska) 2000-09-14 (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: George Tillman Jr.
Scenariusz: Scott Marshall Smith

Muzyka: Mark Isham
Zdjęcia: Anthony B. Richmond

Główni aktorzy:

Robert De Niro, Cuba Gooding Jr., Charlize Theron, Aunjanue Ellis, Hal Holbrook, Michael Rapaport, Powers Boothe, David Keith

Galeria zdjęć:

Siła i honor - Zdjęcie 1Siła i honor - Zdjęcie 2Siła i honor - Zdjęcie 3Siła i honor - Zdjęcie 4Siła i honor - Zdjęcie 5Siła i honor - Zdjęcie 6Siła i honor - Zdjęcie 7Siła i honor - Zdjęcie 8

Komentarze:

Kod         

Powiązane:

Papusza
Papusza

Film przedstawia losy pierwszej cygańskiej poetki, której talent pomogli pokazać światu dwaj poeci: Jerzy Fickowski i Julian Tuwim.
Mój tydzień z Marilyn
Mój tydzień z Marilyn

Marilyn stopniowo otwiera się przed Colinem, zwierza. Snuje opowieść o ścieżce, jaką musiała przejść żeby coś w życiu osiągnąć.
Wielki Mike. The Blind Side
Wielki Mike. The Blind Side

Film przedstawia prawdziwą historię Michaela Ohera (Quinton Aaron), czarnoskórej gwiazdy futbolu amerykańskiego.
Hotel Ruanda
Hotel Ruanda

Opowieść o dyrektorze hotelu Ruanda, który podczas krwawych walk międzyplemiennych uratował 1268 osób, udzielając im schronienia.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9