Twoja Baza Filmowa

Przeszłość (2013)

Le Passé

Przeszłość - Film Po czterech latach rozłąki, Ahmad przyjeżdża z Iranu do Paryża, aby podpisać papiery rozwodowe i dać żonie rozwód.

Asghar Farhadi to jeden z najbardziej genialnych reżyserów ostatnich lat. Film jest naprawdę doskonały. Fabuła wygląda bardzo nieskomplikowanie. Otóż do Francji po wielu latach przybywa Ahmed, aby podpisać papiery rozwodowe. Podczas jego pobytu okazuje się, jak naprawdę wygląda życie jego żony. Tajemnica goni tu tajemnice. Powoli odsłania się sekrety kryjące się za murami zwykłych domów. Film wciąga i zatrzymuje. Ogląda się go z wypiekami na twarzy, nie potrzeba tutaj strzelanek czy wyścigów samochodowych, by zbudować napięcie. Farhadi posługuje się słowem, dialogiem i doskonałą grą aktorską. Całość bazuje na emocjach, na życiu normalnych ludzi. Okazuje się, że z pozoru bardzo prosta historia może się okazać bardzo skomplikowana. Aktorzy świetnie wywiązali się ze swoich zadań i film prezentuje naprawdę bardzo dobry poziom artystyczny.Długość: 02:10:39
Gatunek: Dramat

Premiera: 2013-09-06 (Polska) 2013-05-17 (Świat)

Produkcja: Francja, Włochy
Reżyseria: Asghar Farhadi
Scenariusz: Asghar Farhadi

Muzyka: Evgueni Galperine, Youli Galperine
Zdjęcia: Mahmoud Kalari

Główni aktorzy:

Bérénice Bejo, Tahar Rahim, Ali Mosaffa, Pauline Burlet, Elyes Aguis, Jeanne Jestin, Sabrina Ouazani, Babak Karimi

Powiązane Filmy:

Co jest grane, Davis? - Film
Co jest grane, Davis?

Davis, niespełniony muzyk chce zdobyć pieniądze na aborcje dal byłej dziewczyny i chce rozpocząć wielka karierę muzyczną.
Wenus w futrze - Film
Wenus w futrze

Thomas jest reżyserem, który bezskutecznie poszukuje aktorki do swojego nowego spektaklu. Pod koniec castingu pojawia się spóźniona Wanda.
Nauka spadania - Film
Nauka spadania

Czwórka zdesperowanych ludzi w sylwestrową noc spotyka się na jednym z dachów londyńskiego wieżowca, żeby ze sobą skończyć.
Foxcatcher - Film
Foxcatcher

Głównym bohaterem filmu jest John du Pont. Mężczyzna to dziedzic wielkiej fortuny, a jednocześnie schizofrenik.

Zobacz wszystkie Filmy