Przeszłość (2013)

Le Passé

Ocena: 8/10 (651)

Po czterech latach rozłąki, Ahmad przyjeżdża z Iranu do Paryża, aby podpisać papiery rozwodowe i dać żonie rozwód.

„Przeszłość” – to dramat produkcji francusko-włoskiej. Reżyserem filmu jest Asghar Farhadi. Światowa premiera filmu miała miejsce w 2013 roku. Bohaterowie: Ahmad i Marie nieoficjalnie zakończyli swój związek dokładnie cztery lata temu. Teraz mają sformalizować rozstanie i podpisać papiery rozwodowe. Po długiej rozłące mężczyzna przybywa do Francji, aby w Paryżu podpisać odpowiednie dokumenty. Kobieta potrzebuje załatwić ostatecznie sprawę rozwodu, gdyż zamierza związać się z Samirem. Na pierwszy rzut oka banalnie prosta sytuacja przerodzi się w dramatyczny łańcuszek kłótni, spięć, wzajemnych oskarżeń. Na światło dzienne zaczną wypływać nieznane dotychczas fakty, dotyczące głównych bohaterów i nie tylko. Marie dowie się wielu rzeczy o poprzednim małżeństwie teraźniejszego partnera Samira, o jego żonie która zapadła w śpiączkę po tym, jak próbowała odebrać sobie życie. Sytuacja mocno się skomplikuje dla wszystkich.

 

Długość: 02:10:39
Gatunek: Dramat

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 2013-09-06 (Polska) (Świat)

Produkcja: Francja, Włochy
Reżyseria: Asghar Farhadi
Scenariusz: Asghar Farhadi

Muzyka: Evgueni Galperine, Youli Galperine
Zdjęcia: Mahmoud Kalari

Główni aktorzy z Filmu Online:

Bérénice Bejo, Tahar Rahim, Ali Mosaffa, Pauline Burlet, Elyes Aguis, Jeanne Jestin, Sabrina Ouazani, Babak Karimi

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Przeszłość Online - Zdjęcie 1Przeszłość Online - Zdjęcie 2Przeszłość Online - Zdjęcie 3Przeszłość Online - Zdjęcie 4Przeszłość Online - Zdjęcie 5Przeszłość Online - Zdjęcie 6Przeszłość Online - Zdjęcie 7Przeszłość Online - Zdjęcie 8

Inne opisy do Filmu Online:

Po czterech latach separacji, Ahmad przyjeżdża z Iranu, aby podpisać papiery rozwodowe i dać żonie rozwód, która jest już w związku z nowym partnerem Samirem. Z pozoru prosta, życiowa sytuacja, przeradza się w ciąg kłótni i spięć, szczególnie po wychodzących na wierzch kolejnych faktach dotyczących Samira i jego poprzedniej żony, która zapadła w śpiączkę po próbie samobójczej.

Recenzja Filmu Online:

Asghar Farhadi to jeden z najbardziej genialnych reżyserów ostatnich lat. Film jest naprawdę doskonały. Fabuła wygląda bardzo nieskomplikowanie. Otóż do Francji po wielu latach przybywa Ahmed, aby podpisać papiery rozwodowe. Podczas jego pobytu okazuje się, jak naprawdę wygląda życie jego żony. Tajemnica goni tu tajemnice. Powoli odsłania się sekrety kryjące się za murami zwykłych domów. Film wciąga i zatrzymuje. Ogląda się go z wypiekami na twarzy, nie potrzeba tutaj strzelanek czy wyścigów samochodowych, by zbudować napięcie. Farhadi posługuje się słowem, dialogiem i doskonałą grą aktorską. Całość bazuje na emocjach, na życiu normalnych ludzi. Okazuje się, że z pozoru bardzo prosta historia może się okazać bardzo skomplikowana. Aktorzy świetnie wywiązali się ze swoich zadań i film prezentuje naprawdę bardzo dobry poziom artystyczny.

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Komentarze do Filmy Online:

kroc
Na pewno ambitny i bardzo fajny film, polecam serdecznie

ofiaraŻ
Zachęcam do oglądania tego filmu online, super jakość

mechanik
Fabuła mocno wciąga, film wali po emocjach

tatuś
Asghar Farhadi wykonał kawał bardzo dobrej roboty

Marcin
Bardzo dobra obsada, a muzyka tworzyła cudowną całośc z resztą

Chłopcy na K
Z ato kocham kino europejskie, jest takie inne niż amerykańskie !!! brawo

spontan
średni, nie ma się czym zachwycać.

urodziny
Asghar Farhadi to bardzo dobry rezyser, porusza ważne i bolesne tematy

stock
Film oceniam na 8, obsada rewela!

pintbaall
Kino europejskie na bardzo wysokim poziomie :)

          

Powiązane Filmy Online:

Motyl i skafander Online PL
Motyl i skafander

Prawdziwa historia mężczyzny, redaktora naczelnego francuskiego „Elle”, który po paraliżu został uwięziony we własnym ciele.
Oslo, 31 sierpnia Online PL
Oslo, 31 sierpnia

Anders miał przyjaciół, rodzinę i perspektywy. Obecnie coraz częściej sięga po środki odurzające i nie może sobie poradzić w świecie, w jakim żyje.
Radio Online PL
Radio

Trener szkolnej drużyny zaprzyjaźnia się z upośledzonym, czarnoskórym chłopcem, którego miejscowi nazywają „Radio”.
Śniegi wojny Online PL
Śniegi wojny

Lotnicy dwóch zestrzelonych samolotów: brytyjskiego i niemieckiego, wspólnie muszą stawić czoła brutalnej zimie. Stają się przyjaciółmi.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online