Pompeje (2014)

Pompeii

Ocena: 6.6/10 (2011)
Pompeje Milo, gladiator, zakochuje się czarującej córce majętnego handlarza, która ma zostać żoną rzymskiego generała. W tym czasie wybucha Wezuwiusz…

Film w reżyserii Paula W.S. Andersona to spektakularnie zrealizowany dramat historyczny. Akcja toczy się w 79 roku naszej ery, w czasach kiedy majestatyczne Pompeje były w pełnym rozkwicie i nic nie zapowiadało ich końca. Milo (Kit Harington), niewolnik, gladiator, obdarza gorącym uczuciem urodziwą Cassię (Emily Browning), córkę majętnego kupca. Uczucie między dwojgiem młodych jest jednak skazane na porażkę, gdyż ręka Cassii została przeznaczona już skorumpowanemu rzymskiemu generałowi. Milo postanawia zrobić wszystko, by temu zapobiec. Wkrótce jednak natura pokaże wszystkim swoją potęgę. W pobliżu miasta wybucha wulkan, los miasta i wszystkich jego mieszkańców jest zagrożony. Wezuwiusz zaczyna wylewać z siebie potoki śmiercionośnej lawy, które zaczynają pochłaniać Pompeje. Milo w tym czasie walczy na arenie gladiatorskiej i musi zrobić wszystko, by przedostać się do ukochanej i ocalić ją od śmierci.

 

Długość: 01:42:21
Gatunek: Dramat, Akcja

Premiera: 2014-02-21 (Polska) 2014-02-18 (Świat)

Produkcja: Kanada, Niemcy, USA
Reżyseria: Paul W.S. Anderson
Scenariusz: Janet Scott Batchler, Lee Batchler, Julian Fellowes, Michael Robert Johnson

Muzyka: Clinton Shorter
Zdjęcia: Glen MacPherson

Główni aktorzy:

Kit Harington, Emily Browning, Kiefer Sutherland, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Carrie-Anne Moss, Jared Harris, Jessica Lucas, Sasha Roiz

Galeria zdjęć:

Pompeje - Zdjęcie 1Pompeje - Zdjęcie 2Pompeje - Zdjęcie 3Pompeje - Zdjęcie 4Pompeje - Zdjęcie 5Pompeje - Zdjęcie 6Pompeje - Zdjęcie 7Pompeje - Zdjęcie 8

Recenzja:

„Pompeje” Paula W.S. Andersena to miało być dzieło wielkiego formatu, które mogłoby konkurować na przykład z „Gladiatorem”. Niestety mimo wielu starań i ogromnego budżetu film nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań.. Twórcy filmu chcieli zadowolić wszystkie grupy odbiorców filmu, dlatego poza katastrofą związaną z wybuchem Wezuwiusza postawili na historię miłosną. Efekt – twórcy nie zadowolili nikogo. Historia miłosna jest sztuczna, nie budzi żadnych emocji poza śmiechem, kiedy okazuje się, że Cassia nie zna imienia swojego ukochanego. Efekty specjalne też nie zwalają z nóg i ma się wrażenie, że zostały potraktowane po macoszemu. Charakteryzacja w tym filmie to kompletna porażka. Miasto ginie, a bohaterowie nie mają nawet zadrapania, włosy nienagannie ułożona, a ciała ledwo maźnięte pyłem. Jednym zdaniem- „Pompeje” to zmarnowany potencjał.

Zwiastun:Komentarze:

Olimp
Film w reżyserii Paula W.S. Andersona potrafi zaskoczyć każdą sceną. Polecam gorąco.

plik999
Film o miłości... Niewolnik, gladiator, zakochuje się z wzajemnością w pięknej Cassii. Emily Browning znakomita!

bU
piekne, wzruszajace, rozczulajace kino

Gwiazda4
Lubię filmy online, a najbardziej dramaty historyczne. Pompeje podpiły moje serce.

gladiator
Wspaniała historia...wspaniałe obrazy, zdjęcia i muzyka...

melanż
piękny film o miłości i trudnościach, rozstaniu, samotnościach, wyborach i ocaleniu...

kfjatek1980
dramat jakich mało:)

tragikokomicznawera
Kit Harington świetny!!! Polecam film gorąco.

my.heart.is
Lubię kino, które opiera się na historii, a ten film wlasnie taki jest.

vida
cudowny film, polecam każdemu, obejrzę go na pewno jeszcze wiele razy

Kod         

Powiązane:

Bad Ass: Twardziel
Bad Ass: Twardziel

Weteran wojenny Frank rozprawia się z agresywnymi pasażerami autobusu. Czyni to z niego bohatera. Niedługo po tym jego przyjaciel zostaje zamordowany.
Wyspa skazańców
Wyspa skazańców

Rzecz dzieje się w Norwegii na odizolowanej od świata wyspie. Tam funkcjonuje ośrodek poprawczy dla nastoletnich chłopców.
Empire State: Ryzykowna gra
Empire State: Ryzykowna gra

Chris za namową i pomocą przyjaciela Eddiego dokonuje kradzieży wielkiej sumy pieniędzy w firmie ochroniarskiej, gdzie pracuje.
Giganci ze stali
Giganci ze stali

Pewnego razu w życiu głównego bohatera pojawia się Max. Chłopak twierdzi, że jest jego synem. Namawia go do wytrenowania robota.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9