Pompeje (2014)

Pompeii

Ocena: 6.6/10 (2011)
Pompeje Online PL Milo, gladiator, zakochuje się czarującej córce majętnego handlarza, która ma zostać żoną rzymskiego generała. W tym czasie wybucha Wezuwiusz…

Film w reżyserii Paula W.S. Andersona to spektakularnie zrealizowany dramat historyczny. Akcja toczy się w 79 roku naszej ery, w czasach kiedy majestatyczne Pompeje były w pełnym rozkwicie i nic nie zapowiadało ich końca. Milo (Kit Harington), niewolnik, gladiator, obdarza gorącym uczuciem urodziwą Cassię (Emily Browning), córkę majętnego kupca. Uczucie między dwojgiem młodych jest jednak skazane na porażkę, gdyż ręka Cassii została przeznaczona już skorumpowanemu rzymskiemu generałowi. Milo postanawia zrobić wszystko, by temu zapobiec. Wkrótce jednak natura pokaże wszystkim swoją potęgę. W pobliżu miasta wybucha wulkan, los miasta i wszystkich jego mieszkańców jest zagrożony. Wezuwiusz zaczyna wylewać z siebie potoki śmiercionośnej lawy, które zaczynają pochłaniać Pompeje. Milo w tym czasie walczy na arenie gladiatorskiej i musi zrobić wszystko, by przedostać się do ukochanej i ocalić ją od śmierci.

 

Długość: 01:42:21
Gatunek: Dramat, Akcja

Premiera: 2014-02-21 (Polska) 2014-02-18 (Świat)

Produkcja: Kanada, Niemcy, USA
Reżyseria: Paul W.S. Anderson
Scenariusz: Janet Scott Batchler, Lee Batchler, Julian Fellowes, Michael Robert Johnson

Muzyka: Clinton Shorter
Zdjęcia: Glen MacPherson

Główni aktorzy:

Kit Harington, Emily Browning, Kiefer Sutherland, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Carrie-Anne Moss, Jared Harris, Jessica Lucas, Sasha Roiz

Galeria zdjęć:

Pompeje Online - Zdjęcie 1Pompeje Online - Zdjęcie 2Pompeje Online - Zdjęcie 3Pompeje Online - Zdjęcie 4Pompeje Online - Zdjęcie 5Pompeje Online - Zdjęcie 6Pompeje Online - Zdjęcie 7Pompeje Online - Zdjęcie 8

Recenzja:

„Pompeje” Paula W.S. Andersena to miało być dzieło wielkiego formatu, które mogłoby konkurować na przykład z „Gladiatorem”. Niestety mimo wielu starań i ogromnego budżetu film nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań.. Twórcy filmu chcieli zadowolić wszystkie grupy odbiorców filmu, dlatego poza katastrofą związaną z wybuchem Wezuwiusza postawili na historię miłosną. Efekt – twórcy nie zadowolili nikogo. Historia miłosna jest sztuczna, nie budzi żadnych emocji poza śmiechem, kiedy okazuje się, że Cassia nie zna imienia swojego ukochanego. Efekty specjalne też nie zwalają z nóg i ma się wrażenie, że zostały potraktowane po macoszemu. Charakteryzacja w tym filmie to kompletna porażka. Miasto ginie, a bohaterowie nie mają nawet zadrapania, włosy nienagannie ułożona, a ciała ledwo maźnięte pyłem. Jednym zdaniem- „Pompeje” to zmarnowany potencjał.

Zwiastun (HD Lektor PL):Powiązane Filmy Online:

12 godzin Online PL
12 godzin

Will wychodzi z więzienia po 8 latach odsiadki za napad na bank. Niestety jego córka zostaje porwana przez byłych wspólników.
Bad Ass: Twardziel Online PL
Bad Ass: Twardziel

Weteran wojenny Frank rozprawia się z agresywnymi pasażerami autobusu. Czyni to z niego bohatera. Niedługo po tym jego przyjaciel zostaje zamordowany.
Geneza planety małp Online PL
Geneza planety małp

W wyniku eksperymentów genetycznych, jakie są przeprowadzane przez naukowców, powstaje szympans obdarzony ponadnaturalną inteligencją.
Java Heat Online PL
Java Heat

Główny bohater - Jake Travers wraz z muzułmańskim detektywem ścigają niebezpiecznego terrorystę, który jest odpowiedzialny za ataki bombowe w Indonezji.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9