Plan ucieczki (2013)

Escape Plan

Ocena: 7.7/10 (2556)
Plan ucieczki Ray Breslin, to największy autorytet w dziedzinie sprawdzania konstrukcji zabezpieczeń. Pewnego dnia zostaje uwikłany w spisek.

„Escape Plan” (2013) to thriller sensacyjny, którego reżyserem jest Mikael Hafstrom. Główny bohater filmu, Ray Breslin, to największy autorytet w dziedzinie sprawdzania konstrukcji zabezpieczeń. Swoje życie poświęcił testowaniu zakładów karnych. Działał tak, żeby udowodnić, że ucieczka z zakładu karnego jest możliwa. Los wystawia jednak bohatera na ciężką próbę. Ray zostaje uwikłany w spisek i trafia do więzienia, z którego być może nigdy się nie wydostanie. Z całych sił będzie się starał wydostać na zewnątrz, żeby znaleźć tego, kto go wsadził za kratki. Sam jednak nie będzie w stanie niczego zrobić. Wybór wspólnika pada więc na towarzysza niedoli – Emila. Czy mężczyźni zrealizują swój plan ucieczki? Jak zakończy się ta historia? W rolach głównych wystąpili: Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jim Caviezel, Faran Tahir, Amy Ryan, Sam Neill, Vinnie Jones.

 

Długość: 01:56:39
Gatunek: Thriller, Akcja

Premiera: 2013-07-18 (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Mikael Hafström
Scenariusz: Miles Chapman

Muzyka: Alex Heffes
Zdjęcia: Brendan Galvin

Główni aktorzy:

Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jim Caviezel, Faran Tahir, Amy Ryan, Sam Neill, Vincent D'Onofrio, Vinnie Jones

Galeria zdjęć:

Plan ucieczki - Zdjęcie 1Plan ucieczki - Zdjęcie 2Plan ucieczki - Zdjęcie 3Plan ucieczki - Zdjęcie 4Plan ucieczki - Zdjęcie 5Plan ucieczki - Zdjęcie 6Plan ucieczki - Zdjęcie 7Plan ucieczki - Zdjęcie 8

Recenzja:

Jeżeli ktoś ma ochotę na naprawdę dobry i trzymający w napięciu od samego początku thriller sensacyjny, to warto sięgnąć po „Plan ucieczki”. Film jest genialny zarówno dla tych, którzy kochają szybką akcję, jak i dla tych, którzy uwielbiają sensacyjne zagadki. W filmie zobaczyć można dwóch doskonałej klasy aktorów: Arnolda Schwarzeneggera i Sylvestra Stallone. Obydwaj doskonale wczuli się w swoje role i zagrali świetnie. Pomimo starszego wieku zarówno Arnold, jak i Sylvester dali z siebie wszystko. Spisek w jaki zostaje uwikłany główny bohater został z góry dokładnie przemyślany i opracowany. Każda scena rozstraja i widz wręcz gryzie palce, ponieważ razem z bohaterami pragnie wydostać się z więziennego labiryntu. Nie brakuje w filmie również dobrej sensacji, walki na pięści, czy siły ognia. Reżyser Mikael Hafstrom przygotował również prawdziwą bombę w zakończeniu. Warto obejrzeć.

Zwiastun:Komentarze:

szmaragd
Kino, które trzymało mnie w napięciu praktycznie od pierwszej minuty aż do samego końca.

biglove
Ciężko było oderwać oczy od ekranu.

miguel42
Zarówno Sylvester Stallone, jak i Arnold Schwarzenegger zagrali po mistrzowsku. Mimo, że nie są już tacy młodzi jak kiedyś poradzili sobie doskonale. Polecam ten film. Bardzo mi się podobał.

czarne-oczy
Świetne efekty specjalne (zwłaszcza na końcu kiedy pali się statek) + świetna muzyka + świetna obsada. Polecam. Daję 10.

zastawa
Bezapelacyjnie ten film zasłużył sobie na maksymalną ilość punktów. Trzyma w napięciu na maksa. Polecam.

kot-w-kaloszach
Dla milośnikow thrillerow sensacyjnych. Doskonale kino dla znudzonych. Automatycznie ozywicie swoje umysly!

Milena
Mikael Hafstrom zrobił film, który wywarł na mnie niesamowite wrażenie. Mimo że jestem dziewczyną to nie mogłam odkleić się od komputera.

Jacek Pąk
Zbyt nafaszerowany sensacją. Komercja.

Gitta
Mnie się bardzo podobała fabuła. Przerażał momentami. Ale ogólnie to super film.

widnokrąg
Trzymający w napięciu.

Kod         

Powiązane:

Biała noc
Biała noc

Policjantowi udaje się wykraść ogromną torbę, która należy do handlarzy kokainą. Niestety mężczyzna zostaje zidentyfikowany.
6 kul
6 kul

Były najemnik Legii Cudzoziemskiej prowadzi sklep w Mołdawii. Pewnego dnia zgłasza się do niego Andrew z prośbą o pomoc w odszukaniu jego porwanej córki.
Tożsamość
Tożsamość

Po wypadku samochodowym główny bohater odkrywa, że nie rozpoznaje go żona, a jego tożsamość przyjął inny mężczyzna.
Serbuan maut 2: Berandal
Serbuan maut 2: Berandal

Rama zostaje oddelegowany, żeby pod tak zwaną „przykrywką” wywęszyć korupcję wśród stróżów prawa.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9