Płynące wieżowce (2013)

Ocena: 6.8/10 (1261)

Kuba mieszka z matką i dziewczyną Sylwią. Pewnego dnia poznaje Michała, z którym zaczyna łączyć go coraz większa więź.

„Płynące wieżowce” to polski dramat w reżyserii Tomasza Wasilewskiego. Film porusza trudny i kontrowersyjny temat homoseksualizmu. Kuba (Mateusz Banasiuk) wiedzie na pozór ustabilizowane życie. Mieszka z matką (Katarzyna Herman) i dziewczyną Sylwią (Marta Nieradkiewicz), z którą planuje założyć rodzinę. Kuba studiuje na AWF-ie i jest zapalonym pływakiem. Podczas pewnej imprezy mężczyzna przypadkiem poznaje Michała (Bartosz Kelner). Miedzy chłopakami rodzi się przyjaźń, która powoli przekształca się w coś znacznie głębszego. Kuba odkrywa, że Michał go fascynuje i pociąga. Dla Kuby przekonanego do tej pory o swoim heteroseksualizmie jest to szokujące odkrycie. W znacznym stopniu wpływa to na jego związek z Sylwią, który coraz bardziej zaczyna się komplikować. Jest to opowieść o odkrywaniu siebie, relacjach międzyludzkich, a także fascynująca historia miłosnego trójkąta.

    Lubisz ten film?    

Długość: 01:33:57
Gatunek: Melodramat

Premiera: 2013-11-22 (Polska) (Świat)

Produkcja: Polska
Reżyseria: Tomasz Wasilewski
Scenariusz: Tomasz Wasilewski

Muzyka: Baasch
Zdjęcia: Jakub Kijowski

Główni aktorzy z Filmu Online:

Mateusz Banasiuk, Marta Nieradkiewicz, Bartosz Gelner, Katarzyna Herman, Olga Frycz, Izabela Kuna, Mirosław Zbrojewicz, Mariusz Drężek

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Płynące wieżowce - Zdjęcie 1Płynące wieżowce - Zdjęcie 2Płynące wieżowce - Zdjęcie 3Płynące wieżowce - Zdjęcie 4Płynące wieżowce - Zdjęcie 5Płynące wieżowce - Zdjęcie 6Płynące wieżowce - Zdjęcie 7

Recenzja Filmu Online:

„Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego to film, który porusza bardzo ważny temat homoseksualnej miłości. Wciąż w polskiej kinematografii brakuje filmów pokazujących ten odcień miłości, wciąż bardzo często spotykają się one z krytyką społeczeństwa. Film pokazuje, że przecież to się zdarza… Bohater jest zwykłym chłopakiem, planuje założyć rodzinę, ma narzeczoną. Wszystko „jak należy”, wszystko według schematów. W ten jego uporządkowany świat wkracza nagle chłopak, który nieziemsko go przyciąga. Rodzi się bardzo silne uczucie. „Płynące wieżowce” to dzieło o wielkim wewnętrznym konflikcie, wyborach między dwoma opcjami, z czego każdy wybór nie będzie do końca dobry. To film o poszukiwaniu swojej drogi, o targających wątpliwościach. Świetnie zagrany i bardzo odważny erotycznie, jak na polskie realia, film!

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Powiązane Filmy Online:

Bestia Film Online PL
Bestia

Nowa wersja baśni „Piękna i Bestia”, której akcja rozgrywa się na współczesnym Manhattanie. Kyle zostaje zmieniony w koszmarną kreaturę, a...
Woda dla słoni Film Online PL
Woda dla słoni

Film jest opowieścią o miłości, która nie jest możliwa, o miłości osadzonej w świecie cyrkowych widowisk w latach trzydziestych XX wieku.
Trzy kolory: Niebieski Film Online PL
Trzy kolory: Niebieski

Trzydziestoletnia Julie traci męża i córkę w wypadku samochodowym. Kobieta próbuje uciec od przeszłości i wyjeżdża do Paryża.
Niebezpieczne związki Film Online PL
Niebezpieczne związki

Film ten to chiński remake znanego filmu pod takim samym tytułem. Akcja filmu toczy się w Szanghaju. Główni bohaterowie to Xifan Xie i Jieyu Mo.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online