Płynące wieżowce (2013)

Ocena: 6.7/10 (1670)

Kuba mieszka z matką i dziewczyną Sylwią. Pewnego dnia poznaje Michała, z którym zaczyna łączyć go coraz większa więź.

„Płynące wieżowce” to polski dramat w reżyserii Tomasza Wasilewskiego. Film porusza trudny i kontrowersyjny temat homoseksualizmu. Kuba (Mateusz Banasiuk) wiedzie na pozór ustabilizowane życie. Mieszka z matką (Katarzyna Herman) i dziewczyną Sylwią (Marta Nieradkiewicz), z którą planuje założyć rodzinę. Kuba studiuje na AWF-ie i jest zapalonym pływakiem. Podczas pewnej imprezy mężczyzna przypadkiem poznaje Michała (Bartosz Kelner). Miedzy chłopakami rodzi się przyjaźń, która powoli przekształca się w coś znacznie głębszego. Kuba odkrywa, że Michał go fascynuje i pociąga. Dla Kuby przekonanego do tej pory o swoim heteroseksualizmie jest to szokujące odkrycie. W znacznym stopniu wpływa to na jego związek z Sylwią, który coraz bardziej zaczyna się komplikować. Jest to opowieść o odkrywaniu siebie, relacjach międzyludzkich, a także fascynująca historia miłosnego trójkąta.

 

Długość: 01:33:57
Gatunek: Melodramat

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 2013-11-22 (Polska) (Świat)

Produkcja: Polska
Reżyseria: Tomasz Wasilewski
Scenariusz: Tomasz Wasilewski

Muzyka: Baasch
Zdjęcia: Jakub Kijowski

Główni aktorzy z Filmu Online:

Mateusz Banasiuk, Marta Nieradkiewicz, Bartosz Gelner, Katarzyna Herman, Olga Frycz, Izabela Kuna, Mirosław Zbrojewicz, Mariusz Drężek

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Płynące wieżowce Online - Zdjęcie 1Płynące wieżowce Online - Zdjęcie 2Płynące wieżowce Online - Zdjęcie 3Płynące wieżowce Online - Zdjęcie 4Płynące wieżowce Online - Zdjęcie 5Płynące wieżowce Online - Zdjęcie 6Płynące wieżowce Online - Zdjęcie 7

Inne opisy do Filmu Online:

Film poruszający tematykę homoseksualizmu, opowiadajacy o miłosnym trójkącie, w którym jeden z bohaterów odkrywa w sobie fascynację drugim mężczyzną.

Recenzja Filmu Online:

„Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego to film, który porusza bardzo ważny temat homoseksualnej miłości. Wciąż w polskiej kinematografii brakuje filmów pokazujących ten odcień miłości, wciąż bardzo często spotykają się one z krytyką społeczeństwa. Film pokazuje, że przecież to się zdarza… Bohater jest zwykłym chłopakiem, planuje założyć rodzinę, ma narzeczoną. Wszystko „jak należy”, wszystko według schematów. W ten jego uporządkowany świat wkracza nagle chłopak, który nieziemsko go przyciąga. Rodzi się bardzo silne uczucie. „Płynące wieżowce” to dzieło o wielkim wewnętrznym konflikcie, wyborach między dwoma opcjami, z czego każdy wybór nie będzie do końca dobry. To film o poszukiwaniu swojej drogi, o targających wątpliwościach. Świetnie zagrany i bardzo odważny erotycznie, jak na polskie realia, film!

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Komentarze do Filmy Online:

aga
znów tematyka gej... chyba to steje się modne, kontrowersje w modzie, coraz więcej tego w filmach, także i polskich

lidka
bardzo dobrze, że takie temety się porusza, bo nie jesteśmy przecież zacfanym społeczeństwem, poleca,

emu7
Katarzyna Herman świetna, to jest bardzo dobra aktorka, doceniam ją z czasem

milosc5
film o bardzo ciekwej fabule, myślałam co będzie dalej

aniol7
w takiej sytuaci znajduje się mnóstwo osób, odkrywają swoją seksualnosc i nie wiedza jak dalej żyć, co zrobić

oliwa
przeraza mnie ile osób homo żyje w zwązkach hetero i się meczy... : /

spacer
Mateusz Banasiuk wielki w tym filmie, bardzo przekonywująca rola.

Zfr43
widziałem film online i mocno się utożsamiam, jestem bowiem w takiej samej sytuacji

dukat5
Film pozytywnie oceniam, tematyka faktycznie nowa w polskim filmie, produkcja udana.

tecs8
Mateusz Banasiuk bardzo dobra rola, nalezą się pochwały.

          

Powiązane Filmy Online:

Miasto aniołów Online PL
Miasto aniołów

Film to metafizyczna opowieść o miłości i wzruszająca historia pewnego anioła. Anioł zakochuje się w pięknej, młodej lekarce.
Wyznania gejszy Online PL
Wyznania gejszy

Niezwykła historia gejszy Sayuri, legendy w Japonii, która obdarzyła uczuciem człowieka, z którym nigdy nie będzie mogła się związać.
Dla ciebie wszystko Online PL
Dla ciebie wszystko

Dawson i Amanda nie widzieli się przez dwadzieścia lat, spotykają się przypadkiem na pogrzebie przyjaciela i dawne uczucia zaczynają powoli powracać.
Big Love Online PL
Big Love

Historia o wielkiej burzliwej, namiętnej miłości, która przeobraża się w miłość toksyczną i zmierzać będzie do dramatycznego finału.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online