Ostatnie kuszenie Chrystusa (1988)

The Last Temptation of Christ

Ocena: 8.7/10 (1408)
Ostatnie kuszenie Chrystusa Chrystus może wybrać – albo zbawi świat i umrze za ludzkość, albo zejdzie z krzyża i będzie żył, jak normalny, zwyczajny człowiek.

„Ostatnie kuszenie Chrystusa” to film w reżyserii Martina Scorsese wyprodukowany w 1988 roku. Jest to filmowa adaptacja powieści Nikosa Kazantzakisa, noszącej taki sam tytuł. W rolach głównych wystąpili następujący aktorzy: Willem Dafoe, Harvey Keitel, Paul Greco, Steve Shill, Verna Bloom, Barbara Hershey, Gary Basaraba, Irvin Kershner. Tematyka filmu dotyczy kuszenia Chrystusa przez szatana. Jezus z Nazaretu zamierza się dowiedzieć, co przygotował dla niego Bóg. Do ostatniego kuszenia nie dochodzi jednak na pustyni, ale tuż przed samą śmiercią – na krzyżu. Chrystus może wybrać – albo zbawi świat i umrze za ludzkość, albo zejdzie z krzyża i będzie żył, jak normalny, zwyczajny człowiek, bez żadnych poświęceń za grzechy. Będzie mógł ożenić się, mieć rodzinę, dom i dzieci. W filmie Jezus ukazany został jako osoba, która ma swoje marzenia erotyczne, co powodowało oburzenie wśród niektórych chrześcijan.

 

Długość: 02:44:09
Gatunek: Dramat, Religijny

Premiera: 1988-08-12 (Świat)

Produkcja: Kanada, USA
Reżyseria: Martin Scorsese
Scenariusz: Paul Schrader

Muzyka: Peter Gabriel
Zdjęcia: Michael Ballhaus
Na podstawie: Nikos Kazantzakis

Główni aktorzy:

Willem Dafoe, Harvey Keitel, Paul Greco, Steve Shill, Verna Bloom, Barbara Hershey, Gary Basaraba, Irvin Kershner

Galeria zdjęć:

Ostatnie kuszenie Chrystusa - Zdjęcie 1Ostatnie kuszenie Chrystusa - Zdjęcie 2Ostatnie kuszenie Chrystusa - Zdjęcie 3Ostatnie kuszenie Chrystusa - Zdjęcie 4Ostatnie kuszenie Chrystusa - Zdjęcie 5Ostatnie kuszenie Chrystusa - Zdjęcie 6Ostatnie kuszenie Chrystusa - Zdjęcie 7Ostatnie kuszenie Chrystusa - Zdjęcie 8

Komentarze:

Kod         

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9