Ostatnie kuszenie Chrystusa (1988)

The Last Temptation of Christ

Ocena: 8.7/10 (1408)

Chrystus może wybrać – albo zbawi świat i umrze za ludzkość, albo zejdzie z krzyża i będzie żył, jak normalny, zwyczajny człowiek.

„Ostatnie kuszenie Chrystusa” to film w reżyserii Martina Scorsese wyprodukowany w 1988 roku. Jest to filmowa adaptacja powieści Nikosa Kazantzakisa, noszącej taki sam tytuł. W rolach głównych wystąpili następujący aktorzy: Willem Dafoe, Harvey Keitel, Paul Greco, Steve Shill, Verna Bloom, Barbara Hershey, Gary Basaraba, Irvin Kershner. Tematyka filmu dotyczy kuszenia Chrystusa przez szatana. Jezus z Nazaretu zamierza się dowiedzieć, co przygotował dla niego Bóg. Do ostatniego kuszenia nie dochodzi jednak na pustyni, ale tuż przed samą śmiercią – na krzyżu. Chrystus może wybrać – albo zbawi świat i umrze za ludzkość, albo zejdzie z krzyża i będzie żył, jak normalny, zwyczajny człowiek, bez żadnych poświęceń za grzechy. Będzie mógł ożenić się, mieć rodzinę, dom i dzieci. W filmie Jezus ukazany został jako osoba, która ma swoje marzenia erotyczne, co powodowało oburzenie wśród niektórych chrześcijan.

 

Długość: 02:44:09
Gatunek: Dramat, Religijny

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: (Świat)

Produkcja: Kanada, USA
Reżyseria: Martin Scorsese
Scenariusz: Paul Schrader

Muzyka: Peter Gabriel
Zdjęcia: Michael Ballhaus
Na podstawie: Nikos Kazantzakis

Główni aktorzy z Filmu Online:

Willem Dafoe, Harvey Keitel, Paul Greco, Steve Shill, Verna Bloom, Barbara Hershey, Gary Basaraba, Irvin Kershner

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Ostatnie kuszenie Chrystusa Online - Zdjęcie 1Ostatnie kuszenie Chrystusa Online - Zdjęcie 2Ostatnie kuszenie Chrystusa Online - Zdjęcie 3Ostatnie kuszenie Chrystusa Online - Zdjęcie 4Ostatnie kuszenie Chrystusa Online - Zdjęcie 5Ostatnie kuszenie Chrystusa Online - Zdjęcie 6Ostatnie kuszenie Chrystusa Online - Zdjęcie 7Ostatnie kuszenie Chrystusa Online - Zdjęcie 8

Komentarze do Filmy Online:

          

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online