Okręt (1981)

Das Boot

Ocena: 8.7/10 (3339)
Okręt Film prezentuje historię załogi jednego z niemieckich okrętów podwodnych. Rzecz dzieje się w roku 1942. U-96 wyrusza z bazy La Rochelle.

„Okręt” to dramat wojenny, który został wyprodukowany w 1981 roku. Reżyserem filmu jest Wolfgang Petersen. On również opracował scenariusz filmowy. Film został nakręcony na podstawie powieści Lothara-Gunthera Buchheima. Film prezentuje historię załogi jednego z niemieckich okrętów podwodnych. Rzecz dzieje się w roku 1942. U-96 wyrusza z bazy La Rochelle. Na pokładzie znajduje się korespondent wojenny, porucznik Werner. Bezwzględny Henrich Lehmann-Willenbrock to kapitan okrętu, który ani chwili się nie waha i z zimną krwią podejmuje każde ryzyko. Jego działania są stanowcze i zdecydowane. Okręt podwodny, którym dowodzi nie ma sobie równych. U-boot zatapia każdy wrogi okręt, jaki stanie mu na drodze i jaki znajdzie się w jego zasięgu. Film pokazuje również w szczególny sposób ludzi – załogę okrętu, ich charaktery i osobowości w obliczu zagrożenia. Światowa premiera miała miejsce w 1981 roku.

 

Długość: 02:29:18
Gatunek: Dramat, Wojenny

Premiera: 1990-12-31 (Polska) 1981-09-17 (Świat)

Produkcja: RFN
Reżyseria: Wolfgang Petersen
Scenariusz: Wolfgang Petersen

Muzyka: Klaus Doldinger
Zdjęcia: Jost Vacano
Na podstawie: Lothar G. Buchheim

Główni aktorzy:

Jürgen Prochnow, Herbert Grönemeyer, Klaus Wennemann, Bernd Tauber, Erwin Leder, Martin May, Heinz Hoenig, Uwe Ochsenknecht

Galeria zdjęć:

Okręt - Zdjęcie 1Okręt - Zdjęcie 2Okręt - Zdjęcie 3Okręt - Zdjęcie 4Okręt - Zdjęcie 5Okręt - Zdjęcie 6Okręt - Zdjęcie 7Okręt - Zdjęcie 8

Komentarze:

Kod         

Powiązane:

Ma-i We-i
Ma-i We-i

Jun i Tatsuo to młodzi mężczyźni, którzy marzą o udziale w olimpiadzie. Ich plany krzyżuje wcielenie ich do wojska. Ich losy się krzyżują.
Śniegi wojny
Śniegi wojny

Lotnicy dwóch zestrzelonych samolotów: brytyjskiego i niemieckiego, wspólnie muszą stawić czoła brutalnej zimie. Stają się przyjaciółmi.
Lista Schindlera
Lista Schindlera

Głównym bohaterem filmu jest Oskar Schindler – niemiecki przemysłowiec, człowiek, który uratował ponad 1000 Żydów.
Spaleni słońcem: Cytadela
Spaleni słońcem: Cytadela

Siergiej Kotow zostaje przydzielony do kompanii karnej. Jego zadaniem jest udział w samobójczej misji na Cytadelę, której bronią Niemcy.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9