Okręt (1981)

Das Boot

Ocena: 8.7/10 (3339)

Film prezentuje historię załogi jednego z niemieckich okrętów podwodnych. Rzecz dzieje się w roku 1942. U-96 wyrusza z bazy La Rochelle.

„Okręt” to dramat wojenny, który został wyprodukowany w 1981 roku. Reżyserem filmu jest Wolfgang Petersen. On również opracował scenariusz filmowy. Film został nakręcony na podstawie powieści Lothara-Gunthera Buchheima. Film prezentuje historię załogi jednego z niemieckich okrętów podwodnych. Rzecz dzieje się w roku 1942. U-96 wyrusza z bazy La Rochelle. Na pokładzie znajduje się korespondent wojenny, porucznik Werner. Bezwzględny Henrich Lehmann-Willenbrock to kapitan okrętu, który ani chwili się nie waha i z zimną krwią podejmuje każde ryzyko. Jego działania są stanowcze i zdecydowane. Okręt podwodny, którym dowodzi nie ma sobie równych. U-boot zatapia każdy wrogi okręt, jaki stanie mu na drodze i jaki znajdzie się w jego zasięgu. Film pokazuje również w szczególny sposób ludzi – załogę okrętu, ich charaktery i osobowości w obliczu zagrożenia. Światowa premiera miała miejsce w 1981 roku.


Długość: 02:29:18
Gatunek: Dramat, Wojenny

Premiera: 1990-12-31 (Polska) (Świat)

Produkcja: RFN
Reżyseria:
Wolfgang Petersen

Scenariusz:

Muzyka:
Klaus Doldinger

Zdjęcia: Jost Vacano
Na podstawie: Lothar G. Buchheim

Główni aktorzy z Filmu Online:

, , , , , , ,

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Okręt - Zdjęcie 1Okręt - Zdjęcie 2Okręt - Zdjęcie 3Okręt - Zdjęcie 4Okręt - Zdjęcie 5Okręt - Zdjęcie 6Okręt - Zdjęcie 7Okręt - Zdjęcie 8

Komentarze do Filmu Online:

        

Powiązane Filmy Online:

Kamienie na szaniec - Film Online HD PL
Kamienie na szaniec

To historia o młodości, przyjaźni i miłości. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą.
Złodziejka książek - Film Online HD PL
Złodziejka książek

Dziewięcioletnia dziewczynka Liesel znajduje pocieszenie w czytaniu skradzionych książek i dzieleniu się tym z bliskimi.
Czas bohaterów - Film Online HD PL
Czas bohaterów

Ten trzymający w napięciu film przedstawia losy powołanego w czasie drugiej wojny światowej przez Iana Fleminga, tajnego brytyjskiego oddziału.
Ma-i We-i - Film Online HD PL
Ma-i We-i

Jun i Tatsuo to młodzi mężczyźni, którzy marzą o udziale w olimpiadzie. Ich plany krzyżuje wcielenie ich do wojska. Ich losy się krzyżują.

> Wszystkie Filmy Online < > Najpopularniejsze Filmy Online < > Najbardziej Oczekiwane Filmy Online <