Okręt (1981)

Das Boot

Ocena: 8.7/10 (3339)

Film prezentuje historię załogi jednego z niemieckich okrętów podwodnych. Rzecz dzieje się w roku 1942. U-96 wyrusza z bazy La Rochelle.

„Okręt” to dramat wojenny, który został wyprodukowany w 1981 roku. Reżyserem filmu jest Wolfgang Petersen. On również opracował scenariusz filmowy. Film został nakręcony na podstawie powieści Lothara-Gunthera Buchheima. Film prezentuje historię załogi jednego z niemieckich okrętów podwodnych. Rzecz dzieje się w roku 1942. U-96 wyrusza z bazy La Rochelle. Na pokładzie znajduje się korespondent wojenny, porucznik Werner. Bezwzględny Henrich Lehmann-Willenbrock to kapitan okrętu, który ani chwili się nie waha i z zimną krwią podejmuje każde ryzyko. Jego działania są stanowcze i zdecydowane. Okręt podwodny, którym dowodzi nie ma sobie równych. U-boot zatapia każdy wrogi okręt, jaki stanie mu na drodze i jaki znajdzie się w jego zasięgu. Film pokazuje również w szczególny sposób ludzi – załogę okrętu, ich charaktery i osobowości w obliczu zagrożenia. Światowa premiera miała miejsce w 1981 roku.

Zanim obejrzysz film, udostępnij tę stronę:


Długość: 02:29:18
Gatunek: Dramat, Wojenny

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 1990-12-31 (Polska) (Świat)

Produkcja: RFN
Reżyseria:
Wolfgang Petersen

Scenariusz:

Muzyka:
Klaus Doldinger

Zdjęcia: Jost Vacano
Na podstawie: Lothar G. Buchheim

Główni aktorzy z Filmu Online:

, , , , , , ,

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Okręt - Zdjęcie 1Okręt - Zdjęcie 2Okręt - Zdjęcie 3Okręt - Zdjęcie 4Okręt - Zdjęcie 5Okręt - Zdjęcie 6Okręt - Zdjęcie 7Okręt - Zdjęcie 8

Komentarze do Filmu Online:

        

Powiązane Filmy Online:

Europa, Europa Film Online PL
Europa, Europa

Młody Żyd zostaje przypadkowo wzięty za czystego aryjczyka i trafia do szkoły dla Niemców Hitlerjugend.
Sierpniowe niebo. 63 dni chwały Film Online PL
Sierpniowe niebo. 63 dni...

„Sierpniowe niebo. 63 dni chwały” to polski dramat wojenny. Film jest hołdem dla młodych Polaków, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim.
Full Metal Jacket Film Online PL
Full Metal Jacket

Główny bohater Joker jest młodym rekrutem, który pracuje w charakterze korespondenta wojennego i ma okazję poznać, czym naprawdę jest wojna.
Mandarynki Film Online PL
Mandarynki

Marcus i Ivo to dwaj bezstronni w wojnie między Abchazją i Gruzją plantatorzy. Obaj pomagają rannym żołnierzom z wrogich sobie wojsk.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online