Noe: Wybrany przez Boga (2014)

Noah

Ocena: 6.8/10 (4332)

Film to ekranizacja biblijnej opowieści o Noe, który po proroczym śnie dotyczącym olbrzymiego potopu, postanawia ocalić swoją rodzinę i buduje Arkę.

Film w reżyserii Darrena Aronofskiego przedstawia biblijną historię Noego. Na świecie panuje nieład, ludzie zapomnieli o dobroci i ciepłych uczuciach. Na tronach zasiadają samozwańczy przywódcy, przestępcy grasują bezkarnie. Nawet natura buntuje się przeciw takiemu stanowi rzeczy, zboże nie wschodzi, nie daje plonów. Jedyny człowiek na ziemi, który wiedzie uczciwe życie, to Noe (Russell Crowe). Noe jest uzdrowicielem i człowiekiem bardzo rodzinny, ponad wszystko ceni sobie spokój i bezpieczeństwo swoich dzieci i żony. Pewnej nocy Bóg zsyła na niego proroczy sen, zapowiedź zniszczenia świata, na którym rozpanoszyło się zło. Sen to przepowiednia straszliwego potopu, który przykryje całą ziemię. Noe w obliczu takiej wiadomości podejmuje szybkie działania, by uchronić swoją rodzinę i jednocześnie zachować na Ziemi życie. W tym celu postanawia zbudować Arkę.

 

Długość: 02:18:07
Gatunek: Dramat, Fantasy

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 2014-03-28 (Polska) (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Darren Aronofsky
Scenariusz: Darren Aronofsky, Ari Handel

Muzyka: Clint Mansell
Zdjęcia: Matthew Libatique

Główni aktorzy z Filmu Online:

Russell Crowe, Jennifer Connelly, Ray Winstone, Anthony Hopkins, Emma Watson, Logan Lerman, Douglas Booth, Nick Nolte

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Noe: Wybrany przez Boga Online - Zdjęcie 1Noe: Wybrany przez Boga Online - Zdjęcie 2Noe: Wybrany przez Boga Online - Zdjęcie 3Noe: Wybrany przez Boga Online - Zdjęcie 4Noe: Wybrany przez Boga Online - Zdjęcie 5Noe: Wybrany przez Boga Online - Zdjęcie 6Noe: Wybrany przez Boga Online - Zdjęcie 7Noe: Wybrany przez Boga Online - Zdjęcie 8

Inne opisy do Filmu Online:

Film nakręcony na podstawie biblijnej opowieści o Arce Noego przedstawia Noego, który wiedzie uczciwe życie, pomaga innym i pragnie żeby jego rodzina była bezpieczna i szczęśliwa. Pod czas snu kilkakrotnie zostaje objawiony przez Boga straszną wizją powodzi, która zaleje wszystko karząc przy tym grzeszników. Noe wie, że to znak od stwórcy postanawia uratować swoją rodzinę i przedstawicieli wszystkich gatunków zwierzęcych budując potężną Arkę na której przetrfają.

Recenzja Filmu Online:

Darren Aronofski wraca w roli reżysera po czterech latach od jego ostatniego i obsypanego nagrodami „Czarnego łabędzia”. Film „Noe: Wybrany przez Boga” jest to adaptacja biblijnej opowieści o Noe, człowieku, który uratował życie na Ziemi. Bohater zabrał bowiem na wybudowaną przez siebie Arkę swoją rodzinę i różne gatunki zwierząt. Noe w interpretacji Aronofskiego to rosły mężczyzna, który sprawnie posługuje się bronią, jest zaradny i w niczym nie przypomina chylącego się ku ziemi starca. Na pewno mocną stroną filmu są efekty specjalne, chociaż pozostaje pewien niedosyt, związany chociażby ze sceną kluczowego potopu. Wydaje się jakby na akurat ten cel poskąpiono w budżecie. „Noe” to także film o wielkiej i dramatycznej walce wewnętrznej bohatera, co doskonale Russell Crowe potrafił oddać. Dzięki temu film jest przekonywujący.

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Komentarze do Filmy Online:

kieliszek600
Noe zawsze byłem pod wrażeniem jego historii, bardzo mądra historia.

kochamcie
film Darrena Aronofskiego to klasyk gatunku, bardzo dobrze sie go oglądało.

randka7
Tematyka biblijna zawsze aktualna i na czasie, to bardzo wdzięczny temat filmowy

PiotrRyba
Film ma niezle efekty specjalne, bardzo dobry :)

swiergot59
slaby film, nie ma co sie zachwycac

pubówka
efekty specjalne są świetne, bardzo zrobily wrazenie

solarsolar
Swietna obsada i gra aktorska, rezyser dal rade :)

alechandromiamore
Fajnie odświeżony wszystkim znany motyw biblijnego potopu

jajo7
dobry film :)

walentyna
Historia biblijna opowiedziana na nowo.....

          

Powiązane Filmy Online:

Bestie z południowych krain Online PL
Bestie z południowych krain

Sześcioletnia dziewczynka wraz z ocalałymi z osady Bathtub walczy z groźnymi bestiami, które obudziły się z tysiącletniego snu.
Niezwykłe życie Timothy'ego Greena Online PL
Niezwykłe życie...

Cindy i Jim dokładnie wiedzą, jakie cechy powinny charakteryzować ich dziecko, ale ponieważ nie mogą zostać rodzicami, postanawiają symbolicznie je...
To wspaniałe życie Online PL
To wspaniałe życie

George Baily gubi znaczną sumę pieniędzy przez co może stracić firmę. Przed samobójstwem ratuje go Anioł Stróż.
Gra życia Online PL
Gra życia

Poruszająca opowieść o sile marzeń. Czy można przeżyć jeszcze raz chwilę, która odmieni nasze życie na zawsze?

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online