Noe: Wybrany przez Boga (2014)

Noah

Ocena: 6.8/10 (3313)
Noe: Wybrany przez Boga Film to ekranizacja biblijnej opowieści o Noe, który po proroczym śnie dotyczącym olbrzymiego potopu, postanawia ocalić swoją rodzinę i buduje Arkę.

Film w reżyserii Darrena Aronofskiego przedstawia biblijną historię Noego. Na świecie panuje nieład, ludzie zapomnieli o dobroci i ciepłych uczuciach. Na tronach zasiadają samozwańczy przywódcy, przestępcy grasują bezkarnie. Nawet natura buntuje się przeciw takiemu stanowi rzeczy, zboże nie wschodzi, nie daje plonów. Jedyny człowiek na ziemi, który wiedzie uczciwe życie, to Noe (Russell Crowe). Noe jest uzdrowicielem i człowiekiem bardzo rodzinny, ponad wszystko ceni sobie spokój i bezpieczeństwo swoich dzieci i żony. Pewnej nocy Bóg zsyła na niego proroczy sen, zapowiedź zniszczenia świata, na którym rozpanoszyło się zło. Sen to przepowiednia straszliwego potopu, który przykryje całą ziemię. Noe w obliczu takiej wiadomości podejmuje szybkie działania, by uchronić swoją rodzinę i jednocześnie zachować na Ziemi życie. W tym celu postanawia zbudować Arkę.

 

Długość: 02:18:07
Gatunek: Dramat, Fantasy

Premiera: 2014-03-28 (Polska) 2014-03-10 (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Darren Aronofsky
Scenariusz: Darren Aronofsky, Ari Handel

Muzyka: Clint Mansell
Zdjęcia: Matthew Libatique

Główni aktorzy:

Russell Crowe, Jennifer Connelly, Ray Winstone, Anthony Hopkins, Emma Watson, Logan Lerman, Douglas Booth, Nick Nolte

Galeria zdjęć:

Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie 1Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie 2Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie 3Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie 4Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie 5Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie 6Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie 7Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie 8

Recenzja:

Darren Aronofski wraca w roli reżysera po czterech latach od jego ostatniego i obsypanego nagrodami „Czarnego łabędzia”. Film „Noe: Wybrany przez Boga” jest to adaptacja biblijnej opowieści o Noe, człowieku, który uratował życie na Ziemi. Bohater zabrał bowiem na wybudowaną przez siebie Arkę swoją rodzinę i różne gatunki zwierząt. Noe w interpretacji Aronofskiego to rosły mężczyzna, który sprawnie posługuje się bronią, jest zaradny i w niczym nie przypomina chylącego się ku ziemi starca. Na pewno mocną stroną filmu są efekty specjalne, chociaż pozostaje pewien niedosyt, związany chociażby ze sceną kluczowego potopu. Wydaje się jakby na akurat ten cel poskąpiono w budżecie. „Noe” to także film o wielkiej i dramatycznej walce wewnętrznej bohatera, co doskonale Russell Crowe potrafił oddać. Dzięki temu film jest przekonywujący.

Zwiastun:Komentarze:

kieliszek600
Noe zawsze byłem pod wrażeniem jego historii, bardzo mądra historia.

kochamcie
film Darrena Aronofskiego to klasyk gatunku, bardzo dobrze sie go oglądało.

randka7
Tematyka biblijna zawsze aktualna i na czasie, to bardzo wdzięczny temat filmowy

PiotrRyba
Film ma niezle efekty specjalne, bardzo dobry :)

swiergot59
slaby film, nie ma co sie zachwycac

pubówka
efekty specjalne są świetne, bardzo zrobily wrazenie

solarsolar
Swietna obsada i gra aktorska, rezyser dal rade :)

alechandromiamore
Fajnie odświeżony wszystkim znany motyw biblijnego potopu

jajo7
dobry film :)

walentyna
Historia biblijna opowiedziana na nowo.....

Kod         

Powiązane:

Dary Anioła: Miasto kości
Dary Anioła: Miasto kości

Clarissa Ffray, nastolatka jakich wiele w Nowym Jorku odkrywa, że należy do niezwykłej kasty Nocnych Łowców, toczących odwieczną walę z demonami.
Rękopis znaleziony w Saragossie
Rękopis znaleziony w...

Bohaterem filmu jest młody oficer, który udaje się do Madrytu,by objąć stanowisko kapitana gwardii walońskiej. Droga wiedzie przez góry Sierra Morena.
Fanny i Aleksander
Fanny i Aleksander

Emilia ponownie wychodzi za mąż. Wybrankiem jest biskup protestancki Vergerus. Mężczyzna zaczyna znęcać się nad dziećmi.
Imaginaerum
Imaginaerum

Film opowiada historię podstarzałego kompozytora o imieniu Tom. Mężczyzna popada w poważną demencję. Mężczyzna nie pamięta dorosłego życia.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9