Twoja Baza Filmowa

Niezgodna (2014)

Divergent

Ocena: 8.1/10 (3600)

Niezgodna - Film W roli głównej zobaczymy na ekranie: Shailene Woodley, która wcieli się w postać Tris –szesnastolatki żyjącej w futurystycznym świecie.

Bohaterką filmu, opartego na powieści Veroniki Roth „Niezgodna”, jest szesnastolatka o imieniu Tris. Żyje ona w futurystycznym świecie, w którym społeczeństwo podzielone zostało według pięciu kategorii. Owe kategorie odpowiadają różnym cnotom, cechom charakteru: Prawość (szczerość), Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Serdeczność (pokojowe nastawienie, spokój) i Erudycja (inteligencja). W wyznaczony dzień wszyscy szesnastolatkowie muszą wybrać odłam Chicago, któremu będą poświęcać się przez resztę życia. Beatrice dokonuje wyboru, który zadziwia wszystkich, a nawet ją samą. Podczas burzliwego wprowadzenia obiera imię Tris i walczy o to, żeby dowiedzieć się, kto naprawdę stoi po jej stronie i jest jej prawdziwym przyjacielem. Poznaje tajemniczego mężczyznę i zakochuje się w nim. Tris kryje też pewien sekret i dowiaduje się, że ta tajemnica może tak naprawdę pomóc tym, których kocha lub zniszczyć ją samą.

 


Film na podstawie powieści Veroniki Roth to z pewnością kino przeznaczone raczej do młodszej widowni. Reżyserowi, którym jest Neil Burger udało się w sposób przekonywujący przedstawić historię scence-fiction. Akcja toczy się szybko, efekty cieszą oko, nie ma w filmie miejsca na nudę. Nie jest to bardzo spektakularny film, główny nacisk położony jest na postaci. Jest to bardzo udany zabieg, ponieważ Shailene Woodley, która zagrała główną rolę spisała się doskonale i udowodniła wszystkim, jak dobrą jest aktorką. Mam zastrzeżenia tylko co do historii miłosnej przedstawionej na ekranie. Absolutnie mnie nie przekonuje, czasem wywoływała parsknięcie śmiechem. Na szczęście film koncentruje się na całkiem innym, ważnym problemie. Mianowicie na schematach, ramach, w których funkcjonujemy i w które sami się wtłaczamy. „Niezgodna” zmusza do myślenia i za to należy się jej wielki plus.Długość: 02:23:27
Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Premiera: 2014-04-04 (Polska) 2014-03-18 (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Neil Burger
Scenariusz: Evan Daugherty, Vanessa Taylor

Muzyka: Junkie XL
Zdjęcia: Alwin H. Kuchler
Na podstawie: Veronica Roth

Główni aktorzy:

Shailene Woodley, Theo James, Ashley Judd, Jai Courtney, Ray Stevenson, Zoë Kravitz, Miles Teller, Tony Goldwyn

Galeria zdjęć:

Niezgodna - Zdjęcie 1Niezgodna - Zdjęcie 2Niezgodna - Zdjęcie 3Niezgodna - Zdjęcie 4Niezgodna - Zdjęcie 5Niezgodna - Zdjęcie 6Niezgodna - Zdjęcie 7Niezgodna - Zdjęcie 8

Powiązane Filmy:

Na skraju jutra - Film
Na skraju jutra

Film opowiada o żołnierzu, który został zamknięty w pętli czasu. Pozwala mu to udoskonalić swoje umiejętności wojenne.
RoboCop - Film
RoboCop

Alex Murphy, policjant, podczas jednej z akcji zostaje ranny i umiera. Korporacja OmniCorp sprawia, że Alex wraca do życia jako policjant-robot.
Więzień labiryntu - Film
Więzień labiryntu

Thomas pewnego ranka budzi się w ciemnej windzie, która zawozi go w centrum tajemniczego labiryntu. Ani on ani żaden z jego współwięźniów nic nie...
X-Men: Przeszłość, która nadejdzie - Film
X-Men: Przeszłość, która...

X-Mani próbują zapobiec zagładzie ludzkości i mutantów. Wysyłają w tym celu w przeszłość Wolverina.
Transformers: Wiek zagłady - Film
Transformers: Wiek zagłady

Mechanik Cade i jego córka Tessa przez przypadek odkrywają część technologii Cybertonian, przez co znajdą się w samym centrum wydarzeń.
Niesamowity Spider-Man 2 - Film
Niesamowity Spider-Man 2

To kontynuacja przygód Petera Parkera (Niesamowity Spider-Man 2012). Spider-Man zamierza przeciwstawić się złu kolejny raz.
Strażnicy Galaktyki - Film
Strażnicy Galaktyki

Quill jest zuchwałym awanturnikiem. Kradnie on tajemniczy artefakt, który jest obiektem pożądania okrutnego i potężnego Ronana.
Gra Endera - Film
Gra Endera

Władze Ziemi w obawie przed kolejna inwazją obcych prowadzą nabór kandydatów do orbitalnej szkoły bojowej. Wśród nich jest niezwykły chłopiec o...
Snowpiercer: Arka przyszłości - Film
Snowpiercer: Arka...

Po zlodowaceniu planety jedyni ocalali mieszkańcy Ziemi żyją w pociągu Snowpiercer. Zaczyna się tam jednak rewolucja.
Iron Man 3 - Film
Iron Man 3

Iron Man ze swoim przyjacielem War Machine musi stoczyć kolejną walkę z niebezpiecznym przeciwnikiem Mandarynem, który chce przejąć kontrolę nad...
Elizjum - Film
Elizjum

Główny bohater Max podejmuje wyzwanie, śmiertelnie niebezpieczną misję, której celem będzie wprowadzenie równowagi na świecie.
Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia - Film
Igrzyska śmierci: W...

„Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia” to amerykański film akcji science-fiction. Produkcja jest kontynuacją światowego hitu Francisa Lawrence’a.

Zobacz wszystkie Filmy