Zanim obejrzysz film, polub tę stronę:

Motyl i skafander (2007)

Le Scaphandre et le papillon

Ocena: 8.6/10 (4932)

Prawdziwa historia mężczyzny, redaktora naczelnego francuskiego „Elle”, który po paraliżu został uwięziony we własnym ciele.

„Motyl i skafander” to amerykańsko- francuski film biograficzny w reżyserii Juliana Schnabel. Film przedstawia prawdziwą historię redaktora naczelnego francuskiego wydania znanego na całym świecie czasopisma „Elle”. Jean-Dominique Bauby odnosił sukcesy w pracy jako redaktor, miał szczęśliwą rodzinę i piękną kochankę. Jedna chwila zmieniła całe jego życie. W wieku 43 lat został sparaliżowany w wyniku udaru mózgu. Paraliż objął całe jego ciało z wyjątkiem lewego oka. Dzięki pomocy pielęgniarki nauczył się komunikowania ze światem za pomocą mrugnięć. Bauby w ten sposób napisał książkę pełną wspomnień, a także będącą poruszającym świadectwem osoby, która jest uwięziona we własnym ciele. Mężczyzna opowiada w niej także o niezwykłych podróżach, jakie odbywał w swojej wyobraźni i o walce o sens życia. Jego wewnętrzny świat to motyl uwięziony w skafandrze ciała.

Zanim obejrzysz film, udostępnij tę stronę:


Długość: 01:52:51
Gatunek: Biograficzny, Dramat

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 2008-01-18 (Polska) (Świat)

Produkcja: Francja, USA
Reżyseria:
Julian Schnabel

Scenariusz:

Muzyka:
Paul Cantelon

Zdjęcia: Janusz Kamiński
Na podstawie: Jean-Dominique Bauby

Główni aktorzy z Filmu Online:

, , , , , , ,

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Motyl i skafander - Zdjęcie 1Motyl i skafander - Zdjęcie 2Motyl i skafander - Zdjęcie 3Motyl i skafander - Zdjęcie 4Motyl i skafander - Zdjęcie 5Motyl i skafander - Zdjęcie 6Motyl i skafander - Zdjęcie 7Motyl i skafander - Zdjęcie 8

Komentarze do Filmu Online:

        

Powiązane Filmy Online:

Control Film Online PL
Control

Film opowiada o życiu i śmierci znanego wokalisty zespołu Joy Division. Ian nie potrafił wybrać między żoną a kochanką i popełnił samobójstwo.
Ratując pana Banksa Film Online PL
Ratując pana Banksa

Pisarka P.L. Travers sprzedaje prawa do ekranizacji swojej książki „Marry Poppins”. Produkcją zajmuje się Walt Disnay.
Jersey Boys Film Online PL
Jersey Boys

Historia jednego z najpopularniejszych zespołów muzycznych na świecie, powstały w latach 60. XX wieku „The Four Seasons” do dziś ma tysiące fanów.
Prosta historia Film Online PL
Prosta historia

Na wieść o chorobie brata, Straight wyrusza w podróż do niego swoim traktorkiem. Po drodze kontempluje krajobrazy i świat.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online