Milczenie owiec (1991)

The Silence of the Lambs

Ocena: 9.3/10 (43490)
Milczenie owiec Doktor Clarice Starling współpracuje z kanibalem Hannibalem Lecterem w celu wytropienia seryjnego mordercy kobiet.

„Milczenie owiec” to amerykański thriller w reżyserii Jonathana Demme. W USA dochodzi do fali morderstw. Ofiarami są zwykle kobiety o bardziej obfitych kształtach, a podejrzanym jest transwestyta Buffalo Billy (Ted Levine). Psychopata porywa i zabija dziewczyny, a potem obdziera je ze skóry. Sprawa zajmuje się młoda doktor Clarice Starling (Judie Foster), która ma przygotować portret psychologiczny zabójcy. Jedyną osobą, która jej może w tym pomóc jest przebywający w więzieniu genialny psychiatra Hannibal Lecter (Anthony Hopkins). Doktor został skazany za kanibalizm i jest niezwykle niebezpiecznym rozmówcą. Potrafi odczytać strach z najmniejszego gestu i z daleka rozpoznaje intencje rozmówcy. Hannibal jest skłonny do współpracy z doktor Starling. Stawia jednak swoje warunki. Kobieta nieświadomie wplątuje się w grę z psychopatą, ale wie, że tylko w ten sposób ma szansę na odkrycie prawdy.

 

Długość: 01:58:45
Gatunek: Thriller

Premiera: 1991-12-31 (Polska) 1991-01-30 (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Jonathan Demme
Scenariusz: Ted Tally

Muzyka: Howard Shore
Zdjęcia: Tak Fujimoto
Na podstawie: Thomas Harris

Główni aktorzy:

Anthony Hopkins, Jodie Foster, Ted Levine, Kasi Lemmons, Lawrence A. Bonney, Lawrence T. Wrentz, Scott Glenn, Anthony Heald

Galeria zdjęć:

Milczenie owiec - Zdjęcie 1Milczenie owiec - Zdjęcie 2Milczenie owiec - Zdjęcie 3Milczenie owiec - Zdjęcie 4Milczenie owiec - Zdjęcie 5Milczenie owiec - Zdjęcie 6Milczenie owiec - Zdjęcie 7Milczenie owiec - Zdjęcie 8

Komentarze:

sprawiedliwe dłonie
Anthony Hopkins spisał się na medal. Uwielbiam oglądać filmy online z tym aktorem. Nie wyobrażam sobie innego aktora w roli psychiatry - kanibala.

złoty-klucz
Hannibal Lecter w rolę którego wcielił się Hopkins jest postacią niezwykle złożoną. Film podobał mi się z uwagi na grę aktorów i fabułę.

lokator
Tytuł mnie przyciągnął. Wszyscy ze starszego pokolenia bardzo zachwalali i muszę przyznać , ze film okazał się lepszy od wielu nowości z 2014.

Marion
Bardzo podobala mi się gra Judie Foster. Film trzyma w napięciu i zmusza do myślenia

senne królestwo
Uwielbiam takie filmy online, takie pokręcone thrillery! Polecam gorąco.

córka Abdela Anna
Film z listy klasyków. Nie ma innego wytłumaczenia dlaczego się tu znalazł - bo jest świetny!!!

drogadonikąd
Foster i Hopkins - najlepsi!

papier199
Nie w moim stylu, pogmatwany, tu jakiś psychiczny doktorek ... eeee ;) nie mój klimat

aaautomatic
Super film i super muza

Henrry Big Jones
Najlepszy i jeden z moich ulubionych.

Kod         

Powiązane:

Przetrwanie
Przetrwanie

Samolot ulega awarii i rozbija się w jakimś nieznanym miejscu w samym sercu Alaski, na pustkowiu. Grupa ludzi stara się przetrwać.
Dark Places
Dark Places

Rodzinę Libby Day zamordowano dwadzieścia pięć lat temu, po latach Libby z pomocą tajemnego stowarzyszenia spróbuje odnaleźć domniemanych morderców.
La Cara oculta
La Cara oculta

Narzeczona Adriana znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Chłopak szybko pociesza się w ramionach kelnerki Fabiany.
You and I
You and I

Na jednej ze stron internetowych poświęconych zespołowi t.A.T.u Janie poznaje Lanę Starkovą. Dziewczyny jadą razem na koncert.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9