Koliber (2013)

Hummingbird

Ocena: 7.4/10 (2404)
Koliber Joey były żołnierz sił specjalnych ukrywa się jako bezdomny na ulicach Londynu. Zbieg przypadkowych zdarzeń sprawia, że będzie musiał stać się znów maszyną do zabijania.

„Koliber” to film akcji, który opowiada historię Joey’a Jonesa (Jason Statham). Bohater był kiedyś żołnierzem sił specjalnych, walczył w Afganistanie. Niestety jego oddział zniszczono w wyniku zasadzki, a on sam został postawiony przed sądem wojennym. Joey ucieka przed wyrokiem i ukrywa się na ulicach Londynu. Żyje tam jako bezdomny, nie budząc podejrzeń nikogo. Bohater próbuje zapomnieć o tragicznych wydarzeniach przeszłości, wiąże się nawet z Isabelle. Przypadkowo pewnej nocy napadnięty przez grupę bandytów trafia do apartamentu. Jak szybko się okazuje mieszkanie jest opuszczone, Joey w ten sposób zyskuje nową tożsamość. Były żołnierz ma przed sobą szansę na ułożenie na nowo życia, pomaga mu w tym siostra Cristina (Agata Buzek). Powoli wychodzi na prostą, lecz jego świat znów legł w gruzach, kiedy z rzeki wyłowiono ciało Isabelle. Joey pragnie wymierzyć sprawiedliwość, wykorzystuje przy tym wszystko to, czego nauczył się w wojsku.

 

Długość: 01:40:21
Gatunek: Kryminał, Thriller, Akcja

Premiera: 2013-05-09 (Świat)

Produkcja: USA, Wielka Brytania
Reżyseria: Steven Knight
Scenariusz: Steven Knight

Muzyka: Dario Marianelli
Zdjęcia: Chris Menges

Główni aktorzy:

Jason Statham, Agata Buzek, Sang Lui, Ger Ryan, Christian Brassington, Jason Wong, Siobhan Hewlett, Vicky McClure

Galeria zdjęć:

Koliber - Zdjęcie 1Koliber - Zdjęcie 2Koliber - Zdjęcie 3Koliber - Zdjęcie 4Koliber - Zdjęcie 5Koliber - Zdjęcie 6Koliber - Zdjęcie 7Koliber - Zdjęcie 8

Recenzja:

„Koliber” to jeden z najmocniejszych filmów, jakie ostatnio pojawiły się na ekranach. Taka opinię zawdzięcza nie tylko genialnej fabule, ale także ładunkowi emocjonalnemu, jaki ze sobą niesie. Główna rolę zagrał Jason Statham, który po raz kolejny udowodnił swoją klasę aktora. Jego postura, ruchy, mimika, nawet głos- to wszystko genialnie wpisuje się w kanon filmu akcji. Aktor ma szanse zostać jednym z najbardziej znanych w tej kategorii. Poza wspomnianym Stathamem na ekranach pojawia się także Agata Buzek. Niedoceniona i bardzo krytykowana w Polsce aktorka tam reszcie pokazała z całym impetem, na co ją stać. Jej rola była bardzo dobra! Tym samym pokazała rogi i udowodniła, ze liczy się w aktorskim świecie. „Koliber” poza tym to genialna historia, która wciąga od pierwszych minut. Na pewno nie ma tu miejsca na nudę i zastoje akcji. Nawet najbardziej wybredni widzowie powinni być zadowoleni.

Zwiastun (HD Lektor PL):Komentarze:

mentor
Jason Statham bardzo dobry aktor, pasuje do takich strzelanek

kolekcjonerwspomnien
no główny bohater miał pech w życiu heh

jacob
Agata Buzek co ona robi w tym filmie???

sklep z marynatą
film dla prawdziwych facetów, serio bomba jak dla mnie

zapachowa fiolka
widziałam na filmy online, chłopak mnie zachecił i jakoś tak mi sie dobrze ogladało

zakopane
bez sensu film

piotr542
Agata Buzek widzę robi tutaj furorę, każdy na ią spuszcza swoje zale, popatrzcie na siebie pieknoty, ona przynajmniej coś osiągnęła i to za granicą, tam nie jechała na nazwisku.

autentyk
film rewelka, genialny

żulmietek
Agata Buzek ten brzydal???? co ona tu robi ????

augustyniak
Buzkowa widze w tym filmie hehehe masakra mamy piękniejsze Polki

Kod         

Powiązane:

Oczy smoka
Oczy smoka

Ryan angażuje się w walkę o spokojne ulice Nowego Orleanu. Będzie musiał zmierzyć się ze skorumpowanym szefem lokalnej policji.
Kurier
Kurier

Kurier poszukuje jednego z najgroźniejszych przestępców, by dostarczyć mu bardzo ważną przesyłkę, od której zależy życie przyjaciela kuriera.
6 kul
6 kul

Były najemnik Legii Cudzoziemskiej prowadzi sklep w Mołdawii. Pewnego dnia zgłasza się do niego Andrew z prośbą o pomoc w odszukaniu jego porwanej córki.
Mordercze starcie
Mordercze starcie

Ray zostaje wynajęty do zgładzenia jednego człowieka z kręgów mafijnych. Nie udaje mu się wywiązać ze zlecenia i sam Ray staje się celem.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9