Twoja Baza Filmowa

Jeden dzień (2011)

One Day

Ocena: 8.5/10 (8865)

Jeden dzień - Film Emma i Dexter spędzają z sobą jedną noc po zakończeniu szkoły. Od tej pory przez 20 lat spotykają się zawsze jednego dnia- 15 lipca.

„Jeden dzień” to amerykański melodramat w reżyserii Lone Scherfig. Główni bohaterowie filmu to Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess), którzy poznają się 15 lipca 1988 roku. Jest to dzień rozdania dyplomów, a po nim następuje wyjątkowa noc, którą bohaterowie spędzają razem. Młodzi ludzie bardzo się od siebie różnią. Emma jest ambitną marzycielką i choć pochodzi z ubogiej klasy robotniczej, marzy o odmianie swojego życia. Dexter z kolei jest bogaty, przystojny, ma powodzenie u kobiet i dostaje zawsze to, czego chce. Bohaterowie postanawiają spotykać się zawsze 15 lipca. Obietnicy dotrzymują i co roku Emma i Dexter spotykają się właśnie tego dnia. Dzieje się tak przez 20 lat, podczas których oboje rozpaczliwie poszukują swojego miejsca w życiu. Możemy obserwować ich nadzieje, sukcesy, porażki, pogoń za marzeniami. Czy para młodych ludzi odnajdzie w końcu szczęście, które jest tak blisko?

 


Długość: 01:48:36
Gatunek: Melodramat

Premiera: 2011-11-11 (Polska) 2011-08-08 (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Lone Scherfig
Scenariusz: David Nicholls

Muzyka: Rachel Portman
Zdjęcia: Benoît Delhomme
Na podstawie: David Nicholls

Główni aktorzy:

Anne Hathaway, Jim Sturgess, Patricia Clarkson, Ken Stott, Romola Garai, Rafe Spall, Jodie Whittaker, Georgia King

Galeria zdjęć:

Jeden dzień - Zdjęcie 1Jeden dzień - Zdjęcie 2Jeden dzień - Zdjęcie 3Jeden dzień - Zdjęcie 4Jeden dzień - Zdjęcie 5Jeden dzień - Zdjęcie 6Jeden dzień - Zdjęcie 7Jeden dzień - Zdjęcie 8

Powiązane Filmy:

Pierwszy wschód słońca - Film
Pierwszy wschód słońca

Paul i Kurt rozstają się, jednak cały czas myślą o sobie. Po kilku miesiącach dochodzi do ich ponownego spotkania.
Piękne istoty - Film
Piękne istoty

Ethan Wate poznaje tajemniczą Lenę Duchannes. Główny bohater szybko odkrywa, że dziewczyna nie jest typową nastolatką i skrywa pewną tajemnicę.
Bezpieczna przystań - Film
Bezpieczna przystań

Młoda kobieta przyjeżdża do miasteczka, w którym poznaje miejscowego sklepikarza. Między nimi nawiązuje się nic porozumienia.
Ona - Film
Ona

Theodore samotny pisarz zakochuje się w zainstalowanym na komputerze i telefonie nowatorskim systemie operacyjnym Samancie.
Koneser - Film
Koneser

Znawca sztuki Virgil Oldman przyjmuje od tajemniczej kobiety zlecenie, które polega na oszacowaniu wartości kolekcji sztuki.
Zimowa opowieść - Film
Zimowa opowieść

„Zimowa opowieść” to fantastyczna opowieść o cudach, przeplatających się losach głównych bohaterów, a także o odwiecznej walce dobra ze złem.
Romeo and Juliet - Film
Romeo and Juliet

Najnowsza ekranizacja dramatu W. Szekspira o niesamowite miłości między dwojgiem młodych ludzi, którzy pochodzą z dwóch zwaśnionych ze sobą rodów...
Życie Adeli – Rozdział 1 i 2 - Film
Życie Adeli – Rozdział 1...

Życie nastoletniej Adeli zmienia się, kiedy poznaje Emmę o niebieskich włosach. Przy niej odkrywa, czym jest prawdziwa namiętność.
Wielki Gatsby - Film
Wielki Gatsby

Jay Gatsby, znany milioner chce powtórnie wzbudzić uczucia do Daisy, swojej wielkiej miłości, z która nie mógł się związać z powodu różnic...
Płynące wieżowce - Film
Płynące wieżowce

Kuba mieszka z matką i dziewczyną Sylwią. Pewnego dnia poznaje Michała, z którym zaczyna łączyć go coraz większa więź.
Na śmierć i życie - Film
Na śmierć i życie

Allan rozpoczyna studia na Uniwersytecie Columbia. Kiedy jeden z jego przyjaciół zostaje zamordowany policja oskarża ruch beatników.
Imigrantka - Film
Imigrantka

Młoda Polka Ewa Cybulski przybywa do Nowego Jorku. Tam trafia pod skrzydła Brunona, który wciąga ją w świat prostytucji.

Zobacz wszystkie Filmy