Jack Strong (2014)

Ocena: 8.5/10 (5769)

Oparta na faktach historia Ryszarda Kuklińskiego, pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, który nawiązuje ryzykowną współpracę z CIA.

„Jack Strong” to polski thriller polityczny. Obraz wyreżyserowany przez Władysława Pasikowskiego opowiada opartą na faktach historię Ryszarda Kuklińskiego, pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, który zdecydował się także na współpracę z CIA. Ryszard Kukliński był szefem Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W 1972 roku zaczął swoją współpracę z CIA, gdzie przyjął pseudonim „Jack Strong”, tym samym stał się ważnym elementem czasu zimnej wojny. To jedna z bardziej zajmujących historii dotyczących szpiegostwa na świecie, której bohaterem był Polak. Od czasu nawiązania ryzykownej i bardzo stresującej współpracy życie „Jacka Stronga” i jego rodziny pozostaje w ciągłym niebezpieczeństwie. Nawet mała pomyłka może być tragiczna w skutkach i może doprowadzić do tragedii. Podczas tworzenia filmu pomocy udzielił Dawid Forder- oficer operacyjny CIA, który nadzorował pracę Ryszarda Kuklińskiego.

 

Długość: 02:07:33
Gatunek: Thriller, Szpiegowski

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 2014-02-07 (Polska) (Świat)

Produkcja: Polska
Reżyseria: Władysław Pasikowski
Scenariusz: Władysław Pasikowski

Muzyka: Jan Duszyński
Zdjęcia: Magdalena Górka

Główni aktorzy z Filmu Online:

Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Patrick Wilson, Oleg Maslennikov, Dimitri Bilov, Dagmara Dominczyk, Ireneusz Czop, Mirosław Baka

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Jack Strong Online - Zdjęcie 1Jack Strong Online - Zdjęcie 2Jack Strong Online - Zdjęcie 3Jack Strong Online - Zdjęcie 4Jack Strong Online - Zdjęcie 5Jack Strong Online - Zdjęcie 6Jack Strong Online - Zdjęcie 7Jack Strong Online - Zdjęcie 8

Inne opisy do Filmu Online:

Film oparty na faktach opowiada o pułkowniku Ludowego Wojska Polskiego i armii amerykańskiej Ryszardzie Kuklińskim, który w 1972 zostaje agentem CIA o pseudonimie "Jack Strong". Odtąd musi uważać na każdy swój ruch żeby nie doprowadzić do dekonspiracji, ponieważ w raz z rodziną jest w wielkim niebezpieczeństwie.

Recenzja Filmu Online:

„Jack Strong” to film znanego z „Krolla” czy „Psów” Władysława Pasikowskiego, rodzimego reżysera, który specjalizuje się w filmach akcji. Bohaterem filmu jest pułkownik Ryszard Kukliński, w którego postać wcielił się doskonale Marcin Dorociński. Młodzież zapewne zapyta: kim był Kukliński? Film stanowić będzie dla młodego pokolenia praktycznie jedyne źródło wiedzy o postaci Kuklińskiego i wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. Film ogląda się nieźle, jako zgrabnie skonstruowaną opowieść. Dla osób, które znały historię Kuklińskiego, pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, który współpracował z CIA, zostaje niedosyt. Pasikowski usprawiedliwił działania bohatera groźbą zagłady nuklearnej ze strony Rosjan. Postać jest bardzo jednoznaczna.Niesamowity potencjał filmu został przez tę jednoznaczność zmarnowany. O wiele bardziej byłaby ciekawa walka wewnętrzna bohatera i kontrowersje związane z jego postępowaniem.

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Komentarze do Filmy Online:

jackie
Jestem zaskoczony filmem, bo to przeciez polski film, a postarali się realizatorzy na miarę amerykańskiego kina.

magada7
dobre kino na wysokim poziomie

masterches
Bardzo fajny film, kawałek polskiej historii nieznny nikomu praktycznie

wybuch
Władysław Pasikowski to doskonały reżyer, przekonał mnie o tym własnie tym filmem

nikola7
Zachwyty były wielkie, postanowiłam sprawdzić, no i film wypadł bardzo dobrze. Naprawdę się zdziwiłam.

nadia8
fajny film, kawał dobrego kina

zabka
jak po tym filmie ktoś powie, ze polski filmy nie są fajne, to będzie to wielka nieprawda...

TomaszH
ja sie wynudzilem, myslalem ze bedzie lepiej... no ale wyszlo kiepsko

transi
film mi się podobał, Pasikowski dał tutaj popis swoich umiejetnosci

superkino
dobry film

          

Powiązane Filmy Online:

Północ - północny zachód Online PL
Północ - północny zachód

Roger, specjalista od reklamy, zostaje wzięty pomyłkowo przez grupę szpiegów za George’a Kaplana – osobę, która ma ich rozpracować.
Wróg numer jeden Online PL
Wróg numer jeden

Film przedstawia polowanie na najsłynniejszego terrorystę świata Osamę bin Ladena, zakończone sukcesem dzięki uporowi młodej agentki CIA.
Druga twarz Online PL
Druga twarz

W okolicznościach owianych wielką tajemnicą dochodzi do zamordowania amerykańskiego senatora. Akcja została przeprowadzona perfekcyjne.
Szpieg Online PL
Szpieg

Główny bohater filmu nazywa się George Smiley. Bohater będzie musiał zdemaskować sowieckiego szpiega.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online