Jack Strong (2014)

Ocena: 8.5/10 (4908)

Oparta na faktach historia Ryszarda Kuklińskiego, pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, który nawiązuje ryzykowną współpracę z CIA.

„Jack Strong” to polski thriller polityczny. Obraz wyreżyserowany przez Władysława Pasikowskiego opowiada opartą na faktach historię Ryszarda Kuklińskiego, pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, który zdecydował się także na współpracę z CIA. Ryszard Kukliński był szefem Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W 1972 roku zaczął swoją współpracę z CIA, gdzie przyjął pseudonim „Jack Strong”, tym samym stał się ważnym elementem czasu zimnej wojny. To jedna z bardziej zajmujących historii dotyczących szpiegostwa na świecie, której bohaterem był Polak. Od czasu nawiązania ryzykownej i bardzo stresującej współpracy życie „Jacka Stronga” i jego rodziny pozostaje w ciągłym niebezpieczeństwie. Nawet mała pomyłka może być tragiczna w skutkach i może doprowadzić do tragedii. Podczas tworzenia filmu pomocy udzielił Dawid Forder- oficer operacyjny CIA, który nadzorował pracę Ryszarda Kuklińskiego.

 

Długość: 02:07:33
Gatunek: Thriller, Szpiegowski

Premiera: 2014-02-07 (Polska) (Świat)

Produkcja: Polska
Reżyseria: Władysław Pasikowski
Scenariusz: Władysław Pasikowski

Muzyka: Jan Duszyński
Zdjęcia: Magdalena Górka

Główni aktorzy z Filmu Online:

Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Patrick Wilson, Oleg Maslennikov, Dimitri Bilov, Dagmara Dominczyk, Ireneusz Czop, Mirosław Baka

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Jack Strong - Zdjęcie 1Jack Strong - Zdjęcie 2Jack Strong - Zdjęcie 3Jack Strong - Zdjęcie 4Jack Strong - Zdjęcie 5Jack Strong - Zdjęcie 6Jack Strong - Zdjęcie 7Jack Strong - Zdjęcie 8

Recenzja Filmu Online:

„Jack Strong” to film znanego z „Krolla” czy „Psów” Władysława Pasikowskiego, rodzimego reżysera, który specjalizuje się w filmach akcji. Bohaterem filmu jest pułkownik Ryszard Kukliński, w którego postać wcielił się doskonale Marcin Dorociński. Młodzież zapewne zapyta: kim był Kukliński? Film stanowić będzie dla młodego pokolenia praktycznie jedyne źródło wiedzy o postaci Kuklińskiego i wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. Film ogląda się nieźle, jako zgrabnie skonstruowaną opowieść. Dla osób, które znały historię Kuklińskiego, pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, który współpracował z CIA, zostaje niedosyt. Pasikowski usprawiedliwił działania bohatera groźbą zagłady nuklearnej ze strony Rosjan. Postać jest bardzo jednoznaczna.Niesamowity potencjał filmu został przez tę jednoznaczność zmarnowany. O wiele bardziej byłaby ciekawa walka wewnętrzna bohatera i kontrowersje związane z jego postępowaniem.

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Powiązane Filmy Online:

Północ - północny zachód Film Online PL
Północ - północny zachód

Roger, specjalista od reklamy, zostaje wzięty pomyłkowo przez grupę szpiegów za George’a Kaplana – osobę, która ma ich rozpracować.
Möbius Film Online PL
Möbius

Moise pracuje dla rosyjskich służb specjalnych. Podczas jednej z misji poznaje piękną Alice. Czy miłość między agentami ma szansę na przetrwanie?
Wróg numer jeden Film Online PL
Wróg numer jeden

Film przedstawia polowanie na najsłynniejszego terrorystę świata Osamę bin Ladena, zakończone sukcesem dzięki uporowi młodej agentki CIA.
Szpieg Film Online PL
Szpieg

Główny bohater filmu nazywa się George Smiley. Bohater będzie musiał zdemaskować sowieckiego szpiega.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online