Grawitacja (2013)

Gravity

Ocena: 7.8/10 (10250)

Dwójka astronautów walczy o przetrwanie w kosmosie po tym, jak szczątki rosyjskiego satelity zniszczyły ich stację kosmiczną.

„Grawitacja” to amerykańsko-brytyjski dramat scence-fiction w reżyserii Alfonso Cuarona. Akcja filmu toczy się w kosmosie. NASA prowadzi prace przy naprawie teleskopu Hubble’a. Matt Kowalsky (George Clooney), który wkrótce zamierza zakończyć karierę astronauty, jest dowódcą misji. Do zespołu trafia także dr Ryan Stone, specjalizująca się w inżynierii medycznej. W rolę dr Stone wcieliła się Sandra Bullock. Pewnego dnia zdarza się tragiczny w skutkach wypadek. W stację kosmiczną uderzają szczątki rosyjskiego satelity. W wyniku tego wypadku niemal cała załoga ginie. Przy życiu zostaje tylko Matt Kowalsky i dr Stone. Od tej pory para walczy o przetrwanie i próbuje znaleźć sposób na powrót na Ziemię. Jedynym rozwiązaniem jest dotarcie do innego promu kosmicznego. Zanim to jednak nastąpi astronauci muszą przeżyć w kosmosie, a zapasy tlenu kończą się w zastraszająco szybkim tempie.

    Lubisz ten film?    

Długość: 01:30:30
Gatunek: Dramat, Sci-Fi

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 2013-10-11 (Polska) (Świat)

Produkcja: USA, Wielka Brytania
Reżyseria: Alfonso Cuarón
Scenariusz: Jonás Cuarón, Alfonso Cuarón

Muzyka: Steven Price
Zdjęcia: Emmanuel Lubezki

Główni aktorzy z Filmu Online:

Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris, Orto Ignatiussen, Paul Sharma, Amy Warren, Basher Savage

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Grawitacja - Zdjęcie 1Grawitacja - Zdjęcie 2Grawitacja - Zdjęcie 3Grawitacja - Zdjęcie 4Grawitacja - Zdjęcie 5Grawitacja - Zdjęcie 6Grawitacja - Zdjęcie 7Grawitacja - Zdjęcie 8

Recenzja Filmu Online:

Żyjemy w XXI i zostaje nam to dobitnie przypomniane w nowym filmie Alfonso Cuaron’a pt. „Grawitacja”. Ten wiek zobowiązuje do podróży kosmicznych, wielkich odkryć, łamania możliwości ludzkich, a także do tworzenia filmów, których akcja dzieje się w kosmosie. Tak jest w przypadku tego dzieła. Film został bez wątpienia doceniony przez członków akademii i obsypany wręcz Oskarami. „Grawitacja” została doceniona między innymi za muzykę, dźwięk, efekty specjalne, które faktycznie robią wrażenie. Widz czuje się, jakby przeniósł się w kosmos i razem z bohaterami odbywał podróż. Pod względem efektów film jest niemal doskonały, wbija w fotel i przenika dreszczem, jak najlepszy thriller. To już wystarczyłoby, by polecić ten film. Ale twórcy nie poprzestają na tym, ponieważ poza oczywistymi efektami specjalnymi położyli też nacisk na emocje. Warto!

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Powiązane Filmy Online:

12 małp Film Online PL
12 małp

W 2035 roku Cole zostaje wysłany w przeszłość, by zapobiec katastrofie wywołanej przez wirusa, która zabił 99% populacji ludzkiej.
Atlas zbuntowany, cz. 1 Film Online PL
Atlas zbuntowany, cz. 1

Dagny Taggart pracuje jako szefowa sieci linii kolejowych. Kobieta staje twarzą w twarz z globalnym strajkiem.
W umyśle wroga Film Online PL
W umyśle wroga

Zadaniem Thomasa jest wniknięcie w umysł i psychikę podejrzanego, żeby dowiedzieć się, jak zginęła jego dziewczyna.
Dawca pamięci Film Online PL
Dawca pamięci

Jonas żyje w świecie fikcyjnym, utopijnym, bez wad. W świecie tym wszyscy są szczęśliwi, a pojęcia takie jak ból, krzywda nie istnieją.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online