Duma i uprzedzenie (2005)

Pride & Prejudice

Ocena: 8.7/10 (9767)

Elżbieta to panna na wydaniu. Poznaje ona niesympatycznego i złośliwego pana Darcy’ego. Z czasem jednak par zaczyna dążyć się sympatią.

„Duma i uprzedzenie” to kostiumowy melodramat w rezsyerii Joe’a Wrighta. Film to ekranizacja powieści Jane Austen. Do malowniczo położonej miejscowości Netherfield przybywa przystojny i bardzo bogaty kawaler Charles Binglay. Bohater chce tam osiedlić się na stałe. Wieści szybko się rozchodzą i szybko Charles budzi zainteresowanie płci pięknej, panien widzących w nim kandydata na męża. Wśród kandydatek znajduje się pięć córek pani Bennet, która upatruje szansę na uratowanie rodzinnego majątku w bogatym zamążpójściu pociech. Wszystko układa się po myśli pani Bennet, ponieważ Charles zakochuje się w najstarszej z córek, Jane. Siostra Jane, Elżbieta poznaje przyjaciela Charlasa, Darcy’ego, który stara się go odwieść od zamiaru poślubienia ubogiej panny. Mężczyzna wydaje się jej najbardziej gburowatą i nieprzyjemną osobą, jaką poznała w życiu. Z czasem Darcy zaczyna zauważać zalety Lizzy, między parą zaczyna się rodzić uczucie.

 

Długość: 02:15:54
Gatunek: Kostiumowy, Melodramat

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 2006-01-13 (Polska) (Świat)

Produkcja: Francja, USA, Wielka Brytania
Reżyseria: Joe Wright
Scenariusz: Deborah Moggach

Muzyka: Dario Marianelli
Zdjęcia: Roman Osin
Na podstawie: Emma Thompson, Jane Austen

Główni aktorzy z Filmu Online:

Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Donald Sutherland, Brenda Blethyn, Rosamund Pike, Jena Malone, Carey Mulligan, Talulah Riley

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Duma i uprzedzenie Online - Zdjęcie 1Duma i uprzedzenie Online - Zdjęcie 2Duma i uprzedzenie Online - Zdjęcie 3Duma i uprzedzenie Online - Zdjęcie 4Duma i uprzedzenie Online - Zdjęcie 5Duma i uprzedzenie Online - Zdjęcie 6Duma i uprzedzenie Online - Zdjęcie 7Duma i uprzedzenie Online - Zdjęcie 8

Komentarze do Filmy Online:

Ania_od_mandarynek
Uwielbiam kostiumowe melodramaty! Ten mnie wzruszył i bardzo mi się podobał. Oceniam film na 10 punktów.

blondynka-2007
Film w rezsyerii Joe’a Wrighta zrobił na mnie ogromne wrażenie.

gniazdo-piratów
Polecam wszystkim! To czysty klasyk! Obowiązkowo

sukienka--w--kwiatuszki
Doskonała ekranizacja powieści Jane Austen.

motylek
Książka zdecydowanie lepsza. Film taki sobie.

ustausta
Zarówno film jak i książka super. Uwielbiam filmy online, które stanowią ekranizację popularnych dzieł. Ta jest wspaniała. Polecam.

zwiewna złośnica
Piękna muzyka i niesamowita treść. Sceny kręcone prężnie i dynamicznie. Nie nudziło.

apaszka24
Film nie w moim typie. Przebieranki dla lalek.

z-widokiem-z-Rudzkiej
Super i extra. Nic dodać nic ująć. Tak samo jak Wichrowe wzgórza, ale ta stara ekranizacja, a nie ta z 2011 bez muzyki w tle.

kiss-me
CUDOWNY FILM ONLINE.

          

Powiązane Filmy Online:

Barry Lyndon Online PL
Barry Lyndon

Barry Lyndon wkrada się w szeregi osiemnastowiecznej arystokracji angielskiej. Młodzieniec ucieka się do wszelkich sposobów, by zdobyć popularność.
Niebezpieczne związki Online PL
Niebezpieczne związki

Akcja filmu toczy się we Francji w 1788 roku. Markiza de Merteuil i hrabia Valmont snują niebezpieczne, erotyczne intrygi.
Przeminęło z wiatrem Online PL
Przeminęło z wiatrem

Na tle zniszczeń, walki o przetrwanie rozgrywa się piękna miłosna historia Rhetta Butlera do uroczej Scarlett. Czy bohaterowie odnajdą swoje szczęście?
Jane Eyre Online PL
Jane Eyre

Jane trafia do posiadłości Edwarda i pracuje tam jako guwernantka. Pewnego dnia kobieta odkrywa przerażający sekret swojego chlebodawcy.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online