Drogówka (2013)

Ocena: 8.2/10 (13642)

Film opowiada o grupie siedmiu policjantów. Kiedy jeden z nich ginie, oskarżony o zabójstwo sierżant Król stara się udowodnić swoją niewinność.

„Drogówka” to głośny polski kryminał polityczny w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, znanego z takich hitów jak „Wesele”, „Róża” czy „Dom zły”. Film opowiada historię grupy siedmiu policjantów przedstawioną w ciągu jednego tygodnia. Bohaterowie pracują razem, razem chodzą na imprezy, kochają sportowe, szybkie samochody. Wszystko to składa się na ich mały, uporządkowany świat. Możemy obserwować ich codzienne życie w samym centrum Warszawy. Nagle, w chwili kiedy jeden z nich ginie w tajemniczych okolicznościach, cały ten świat legnie w gruzach. O morderstwo zostaje oskarżony Ryszard Król (Bartłomiej Topa). Bohater próbuje usilnie udowodnić swoją niewinność. Tym samym pojawia się tutaj wątek korupcji, począwszy od drobnych machlojek po wielkie międzynarodowe afery. Prawda o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy wychodzi powoli na jaw.

 

Długość: 01:58:27
Gatunek: Kryminał, Obyczajowy

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 2013-02-01 (Polska) (Świat)

Produkcja: Polska
Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Scenariusz: Wojciech Smarzowski

Muzyka: Mikołaj Trzaska
Zdjęcia: Bartosz Bieniek, Piotr Sobociński jr

Główni aktorzy z Filmu Online:

Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Julia Kijowska, Eryk Lubos, Robert Wabich, Jacek Braciak, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Drogówka Online - Zdjęcie 1Drogówka Online - Zdjęcie 2Drogówka Online - Zdjęcie 3Drogówka Online - Zdjęcie 4Drogówka Online - Zdjęcie 5Drogówka Online - Zdjęcie 6Drogówka Online - Zdjęcie 7Drogówka Online - Zdjęcie 8

Inne opisy do Filmu Online:

Film opowiada historię grupy przyjaciół, pracujących w policji, których poza praca łączą wspólne pasje i imprezy. Podczas śledztwa, które rozpoczyna się po tym jak w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich, odkrywane są powiązania na najwyższych szczeblach władzy.

Recenzja Filmu Online:

Wojciech Smarzowskiego chyba nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi polskiego kina. Nazwisko tego reżysera już chyba na stałe zagościło w kanonie filmów wręcz obowiązkowych. Smarzowski zawsze bez litości i z właściwym sobie ironicznym poczuciem humoru odsłania kolejne wady polskiej narodowości, wystarczy wspomnieć choćby słynne „Wesele”. „Drogówka” potwierdza klasę reżysera i tylko umacnia jego pozycję wśród najlepszych. Film to nie jest tylko zbiór śmiesznych anegdot z życia policji, jakby to się mogło wydawać na początku dzieła. To tylko jedna z jego warstw. Powoli bowiem twórcy wplatają elementy afery kryminalnej. Krok po kroku zmienia się charakter filmu. Możemy obserwować walkę policjanta o niewinność, aż w końcu dochodzimy do wielkiej afery, sieci powiązań, którą obleczone jest całe miasto. Wszystko to jest bardzo charakterystyczne dla Smarzowskiego. Jednak reżyser nie zanudza, a wręcz przeciwnie porywa w swój trudny i bardzo lepki od wad i niedoskonałości świat.

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Komentarze do Filmy Online:

matador
Kolejny dobry polski film ostatnich latach, polecam bardzo marudom

anielka
film Wojciecha Smarzowskiego robi genialne wrażenie... aktorstwo bardzo dobre...

las888
tylko przeklinaja żał, obraz polskiej policji dramatyczy

czerwonykapturek
no w sumie jaki film taka polska policja czyli masakra na kółkach!!!!

nzastaza
fajna obsada, dla mnie np Bartłomiej Topa zrobil kawał roboty dobrej :)

wioletta
a wieszajcie na mnie psy ale mnie sie film bardzo podobał i az się zdziwiłam bardzo pozytywnie

bialakoszula
spoko filmik, jest git, daje rade :))

merec
musze chyba polecic moim kumplom :)

aneta
zajefajny film widziałam film online i pozytyne wrażenie, polska rzeczywistośc bez wijania w bawełnę

góra
było milion plaktów z tym filmem... a kicha.. nic nowego i fajnego

          

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online