Drogówka (2013)

Ocena: 8.2/10 (12225)
Drogówka Online PL Film opowiada o grupie siedmiu policjantów. Kiedy jeden z nich ginie, oskarżony o zabójstwo sierżant Król stara się udowodnić swoją niewinność.

„Drogówka” to głośny polski kryminał polityczny w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, znanego z takich hitów jak „Wesele”, „Róża” czy „Dom zły”. Film opowiada historię grupy siedmiu policjantów przedstawioną w ciągu jednego tygodnia. Bohaterowie pracują razem, razem chodzą na imprezy, kochają sportowe, szybkie samochody. Wszystko to składa się na ich mały, uporządkowany świat. Możemy obserwować ich codzienne życie w samym centrum Warszawy. Nagle, w chwili kiedy jeden z nich ginie w tajemniczych okolicznościach, cały ten świat legnie w gruzach. O morderstwo zostaje oskarżony Ryszard Król (Bartłomiej Topa). Bohater próbuje usilnie udowodnić swoją niewinność. Tym samym pojawia się tutaj wątek korupcji, począwszy od drobnych machlojek po wielkie międzynarodowe afery. Prawda o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy wychodzi powoli na jaw.

 

Długość: 01:58:27
Gatunek: Kryminał, Obyczajowy

Premiera: 2013-02-01 (Polska) 2012-12-14 (Świat)

Produkcja: Polska
Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Scenariusz: Wojciech Smarzowski

Muzyka: Mikołaj Trzaska
Zdjęcia: Bartosz Bieniek, Piotr Sobociński jr

Główni aktorzy:

Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Julia Kijowska, Eryk Lubos, Robert Wabich, Jacek Braciak, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel

Galeria zdjęć:

Drogówka Online - Zdjęcie 1Drogówka Online - Zdjęcie 2Drogówka Online - Zdjęcie 3Drogówka Online - Zdjęcie 4Drogówka Online - Zdjęcie 5Drogówka Online - Zdjęcie 6Drogówka Online - Zdjęcie 7Drogówka Online - Zdjęcie 8

Recenzja:

Wojciech Smarzowskiego chyba nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi polskiego kina. Nazwisko tego reżysera już chyba na stałe zagościło w kanonie filmów wręcz obowiązkowych. Smarzowski zawsze bez litości i z właściwym sobie ironicznym poczuciem humoru odsłania kolejne wady polskiej narodowości, wystarczy wspomnieć choćby słynne „Wesele”. „Drogówka” potwierdza klasę reżysera i tylko umacnia jego pozycję wśród najlepszych. Film to nie jest tylko zbiór śmiesznych anegdot z życia policji, jakby to się mogło wydawać na początku dzieła. To tylko jedna z jego warstw. Powoli bowiem twórcy wplatają elementy afery kryminalnej. Krok po kroku zmienia się charakter filmu. Możemy obserwować walkę policjanta o niewinność, aż w końcu dochodzimy do wielkiej afery, sieci powiązań, którą obleczone jest całe miasto. Wszystko to jest bardzo charakterystyczne dla Smarzowskiego. Jednak reżyser nie zanudza, a wręcz przeciwnie porywa w swój trudny i bardzo lepki od wad i niedoskonałości świat.

Zwiastun (HD Lektor PL):Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9