Czekolada (2000)

Chocolat

Ocena: 8.5/10 (16185)

Vianne Rocher podróżuje po świecie i sprzedaje czekoladę. Pewnego dnia trafia do francuskiego miasteczka i tam otwiera sklep z czekoladą.

„Czekolada” to komediodramat romantyczny z 2000 roku, którego reżyserem jest Lasse Hallstrom. Scenariusz filmowy powstał w oparciu o powieść Joanne Harris pod takim samym tytułem. Rzecz dzieje się w 1960 roku w małym miasteczku w Francji. Główna bohaterka filmu to kobieta, która nazywa się Vianne Rocher. Kobieta ma sześcioletnią córeczkę. Bohaterka podróżuje po świecie i sprzedaje czekoladę. W 1959 roku trafia do małej, francuskiej miejscowości Lansquenet-sous-Tannes. Kobieta zamierza otworzyć w tym miasteczku sklep z czekoladą, tak zwaną czekoladziarnię. Burmistrz miasta jest nastawiony negatywnie do Vianne. Próbuje jej zaszkodzić i robi wszystko, by tak się stało. Vianne jednak przychylnie nastawiona do mieszkańców, pełna ciepła i szczerości nie zamierza się poddać. Kobieta zaczyna zyskiwać przychylność społeczeństwa. Pewnego dnia w miasteczku pojawiają się „rzeczni piraci”.

 

Długość: 01:57:27
Gatunek: Dramat, Komedia, Romans

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 2001-06-08 (Polska) (Świat)

Produkcja: USA, Wielka Brytania
Reżyseria: Lasse Hallström
Scenariusz: Robert Nelson Jacobs

Muzyka: Rachel Portman
Zdjęcia: Roger Pratt
Na podstawie: Joanne Harris

Główni aktorzy z Filmu Online:

Juliette Binoche, Johnny Depp, Carrie-Anne Moss, Lena Olin, Judi Dench, Alfred Molina, Peter Stormare, Leslie Caron

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Czekolada Online - Zdjęcie 1Czekolada Online - Zdjęcie 2Czekolada Online - Zdjęcie 3Czekolada Online - Zdjęcie 4Czekolada Online - Zdjęcie 5Czekolada Online - Zdjęcie 6Czekolada Online - Zdjęcie 7Czekolada Online - Zdjęcie 8

Komentarze do Filmy Online:

          

Powiązane Filmy Online:

Kocha, lubi, szanuje Online PL
Kocha, lubi, szanuje

W pewnej chwili świat Cala wywraca się o 180 stopni. Mężczyzna dowiaduje się, że żona go zdradza i chce wystąpić o rozwód.
Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową Online PL
Przewodnik po Belgradzie z...

Bałkańska satyra na komedię romantyczną o czterech "mieszanych" parach z różnych krajów, które spotykają się we współczesnym Belgradzie i...
Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom Online PL
Kochankowie z Księżyca....

Para nastolatków zakochanych w sobie zwiera tajny pakt i postanawia razem uciec w poszukiwaniu przygody życia.
Z miłości do... Online PL
Z miłości do...

Marion i Arthur to para wiekowego już małżeństwa. Kobieta uczestniczy w zajęciach chóru dla seniorów, z czego maż nie jest zbyt zadowolony.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online