Cienka czerwona linia (1998)

The Thin Red Line

Ocena: 8.5/10 (7115)
Cienka czerwona linia Historia kompani amerykańskich żołnierzy, która została skierowana do walk na wyspie Guadalcanal okupowanej przez Japończyków.

„Cienka czerwona linia” to amerykański dramat wojenny w reżyserii Terrence Malicka. Film to ekranizacja powieści Jamesa Jonesa pod tym samym tytułem, kontynuacji książki „Stąd do wieczności”. Akcja rozgrywa się w 1942 roku podczas II wojny światowej. Oddział amerykańskich żołnierzy ląduje na wyspie Guadalcanal. Wyspa jest okupowana przez japońskich żołnierzy. Kompania chce zdobyć strategiczne wzgórze wyspy. Szeregowiec Witt jest dezerterem, został jednak odnaleziony i skierowany ponownie na front. To właśnie on staje się narratorem opowieści. Z jego perspektywy widz zobaczy konflikt dowódcy żołnierzy, ambitnego pułkownika Gordona Talla (Nick Nolte) i kapitana Starosa (Elias Koteas). Pułkownik Tall podejmuje decyzje o aktu na wzgórze 210. Nie liczy się przy tym ze stratami w ludziach. Żołnierze zaczynają walczyć o przetrwanie, wielu z nich ginie, niektórzy popadają w szaleństwo.

 

Długość: 02:50:07
Gatunek: Dramat, Wojenny

Premiera: 1999-03-12 (Polska) 1998-12-23 (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Terrence Malick
Scenariusz: Terrence Malick

Muzyka: Hans Zimmer
Zdjęcia: John Toll
Na podstawie: James Jones

Główni aktorzy:

Sean Penn, Adrien Brody, Jim Caviezel, Ben Chaplin, George Clooney, John Cusack, Woody Harrelson, Elias Koteas

Galeria zdjęć:

Cienka czerwona linia - Zdjęcie 1Cienka czerwona linia - Zdjęcie 2Cienka czerwona linia - Zdjęcie 3Cienka czerwona linia - Zdjęcie 4Cienka czerwona linia - Zdjęcie 5Cienka czerwona linia - Zdjęcie 6Cienka czerwona linia - Zdjęcie 7Cienka czerwona linia - Zdjęcie 8

Komentarze:

Kod         

Powiązane:

Wróg u bram
Wróg u bram

Film jest opowieścią o losach żołnierzy, którzy walczyli podczas drugiej wojny światowej w radzieckim Stalingradzie, w roku 1942.
Tajemnica Westerplatte
Tajemnica Westerplatte

Film jest epicką opowieścią o obronie polskiej placówki Westerplatte przed niemiecką armią. Akcja filmu obejmuje pierwszy tydzień września 1939 roku.
Szeregowiec Ryan
Szeregowiec Ryan

Grupa składająca się z żołnierzy, którą dowodzi kapitan Miller i sierżant Horvath otrzymuje zadanie specjalne. Celem jest odnalezienie szeregowca Ryana
Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą
Jeniec: Tak daleko jak nogi...

Niemiecki żołnierz Klemens Forell trafia do niewoli sowieckiej. Po czterech latach ciężkich robót w kopalni udaje mu się uciec.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9