Cienka czerwona linia (1998)

The Thin Red Line

Ocena: 8.5/10 (7115)

Historia kompani amerykańskich żołnierzy, która została skierowana do walk na wyspie Guadalcanal okupowanej przez Japończyków.

„Cienka czerwona linia” to amerykański dramat wojenny w reżyserii Terrence Malicka. Film to ekranizacja powieści Jamesa Jonesa pod tym samym tytułem, kontynuacji książki „Stąd do wieczności”. Akcja rozgrywa się w 1942 roku podczas II wojny światowej. Oddział amerykańskich żołnierzy ląduje na wyspie Guadalcanal. Wyspa jest okupowana przez japońskich żołnierzy. Kompania chce zdobyć strategiczne wzgórze wyspy. Szeregowiec Witt jest dezerterem, został jednak odnaleziony i skierowany ponownie na front. To właśnie on staje się narratorem opowieści. Z jego perspektywy widz zobaczy konflikt dowódcy żołnierzy, ambitnego pułkownika Gordona Talla (Nick Nolte) i kapitana Starosa (Elias Koteas). Pułkownik Tall podejmuje decyzje o aktu na wzgórze 210. Nie liczy się przy tym ze stratami w ludziach. Żołnierze zaczynają walczyć o przetrwanie, wielu z nich ginie, niektórzy popadają w szaleństwo.


Długość: 02:50:07
Gatunek: Dramat, Wojenny

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 1999-03-12 (Polska) (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria:
Terrence Malick

Scenariusz:

Muzyka:
Hans Zimmer

Zdjęcia: John Toll
Na podstawie: James Jones

Główni aktorzy z Filmu Online:

, , , , , , ,

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Cienka czerwona linia - Zdjęcie 1Cienka czerwona linia - Zdjęcie 2Cienka czerwona linia - Zdjęcie 3Cienka czerwona linia - Zdjęcie 4Cienka czerwona linia - Zdjęcie 5Cienka czerwona linia - Zdjęcie 6Cienka czerwona linia - Zdjęcie 7Cienka czerwona linia - Zdjęcie 8

Komentarze do Filmu Online:

        

Powiązane Filmy Online:

Nasze matki, nasi ojcowie Online PL - Film
Nasze matki, nasi ojcowie

Bracia Winter służą na froncie wschodnim. Zakochana w starszym z braci dziewczyna także zaciąga się do służby medycznej, by być bliżej niego.
Helikopter w ogniu Online PL - Film
Helikopter w ogniu

3 października 1993 roku do Somalii zostają zrzucone specjalne jednostki uderzeniowe amerykańskich sił zbrojnych.
9 kompania Online PL - Film
9 kompania

Grupa rosyjskich żołnierzy uczestniczy w misji w Afganistanie, broniąc wzgórza 3234. Ataki partyzantów dziesiątkują ich oddział a wzywana pomoc nie...
Lista Schindlera Online PL - Film
Lista Schindlera

Głównym bohaterem filmu jest Oskar Schindler – niemiecki przemysłowiec, człowiek, który uratował ponad 1000 Żydów.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online