Biegnij, chłopcze, biegnij (2013)

Lauf, Junge, lauf

Ocena: 7.7/10 (602)

Losy Jurka, chłopca, który walczy o życie po tym, jak udaje mu się uciec z warszawskiego getta podczas II wojny światowej.

Film oparty na prawdziwej, bardzo poruszającej historii i na powieści Uri Orleva o takim samym tytule. Bohaterem jest młody Żyd Jurek (Andrzej Tkacz, Kamil Tkacz), któremu udaje się uciec z warszawskiego getta podczas II wojny światowej. Od tej chwili chłopiec jest zdany wyłącznie na siebie. Pomocy udziela mu życzliwa Polka, Magda (Elizabeth Duda), która namawia go do przyjęcia fałszywej polskiej tożsamości. Jednak na skutek dramatycznych wydarzeń Jurek jest zmuszony opuścić dom, w którym znalazł tyle serdeczności i i ciepła. Chłopiec ciągle musi się ukrywać i uciekać, podczas wędrówki przez zalany wojną kraj przeżywa wiele przygód i niebezpieczeństw. Posługując się fałszywymi danymi, trafia do różnych gospodarstw, na swojej drodze spotyka wielu różnych ludzi. Jedni udzielają mu pomocy, inni są wrogo nastawieni. Chłopcu udaje się jednak dotrwać do końca wojny, przeżyć koszmar okupacji…

 

Długość: 01:48:09
Gatunek: Dramat, Wojenny

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 2014-01-10 (Polska) (Świat)

Produkcja: Francja, Niemcy, Polska
Reżyseria: Pepe Danquart
Scenariusz: Heinrich Hadding

Muzyka: Stéphane Moucha
Zdjęcia: Daniel Gottschalk
Na podstawie: Uri Orlev

Główni aktorzy z Filmu Online:

Andrzej Tkacz, Kamil Tkacz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Grażyna Szapołowska, Przemysław Sadowski, Olgierd Łukaszewicz, Izabela Kuna

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Biegnij, chłopcze, biegnij Online - Zdjęcie 1Biegnij, chłopcze, biegnij Online - Zdjęcie 2Biegnij, chłopcze, biegnij Online - Zdjęcie 3Biegnij, chłopcze, biegnij Online - Zdjęcie 4Biegnij, chłopcze, biegnij Online - Zdjęcie 5Biegnij, chłopcze, biegnij Online - Zdjęcie 6Biegnij, chłopcze, biegnij Online - Zdjęcie 7Biegnij, chłopcze, biegnij Online - Zdjęcie 8

Inne opisy do Filmu Online:

Bardzo wzruszająca historia oparta na prawdziwych wydarzeniach i wspomnieniach Yorama Fridmana. Film ten opowiada o ciężkich losach małego żydowskiego chłopca uwięzionego w Warszawskim getta, któremu udaję się uciec tracąc przy tym całą rodzinę. Srulik tułając się po kraju spotyka na swojej drodze samotną kobietę filmową Magdę Jańczyk, która pomaga mu się schronić przed zimą. Dla bezpieczeństwa zaczynają udawać, że chłopiec jest sierotą polskiego pochodzenia. Niestety nie wszyscy w to wierzą i Niemcy napadają na dom Magdy. Chłopiec musi dalej walczyć o życie.

Recenzja Filmu Online:

Pepe Danquart podjął się w filmie „Biegnij, chłopcze, biegnij” bardzo trudnej tematyki. Mianowicie film jest historią młodego chłopaka, który musiał wyrzec się swojego żydowskiego pochodzenia, by przeżyć i przetrwać wojenny koszmar. Reżyser z wielką pieczołowitością stara się odtworzyć tragedie ludzkie i pokazać jak wielkim złem jest wojna. Wychodzi mu to bardzo dobrze, niestety zaniedbuje tym samym głównego bohatera. Młody Żyd jest bowiem w bardzo trudnej sytuacji emocjonalnej. Niestety nie zostało to w należyty sposób przekazane na ekranie. Aktorzy wcielający się w postać Jurka – Andrzej Tkacz i Jurek Tkacz starali się najbardziej jak mogli. Niestety nie rekompensuje to poczucia niedosytu, który zostaje niestety po obejrzeniu filmu. Plusy filmu to jednak dobre zdjęcia i bardzo dobrze wkomponowana ścieżka dźwiękowa.

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Komentarze do Filmy Online:

słomiany zapał
Filmy o II wojnie światowej to ja pochłaniam, bardzo dobrze mi się to oglada bo ciekawi mnie ta tematyka

werka
Elizabeth Duda genialna aktorka, polecam serdecznie

zmeczona900
losy Zydów podczas II wojny światowej to temet bardzo popularny bo wywołuje wielkie emocje

kryzys
nie wyszedł im ten film, sorry ale nie bedę sie zachwycac

ppierwszewrazenie
Bardzo ale to bardzo mnie poruszył, kazdy zreszta film o żydach na mnie robi takie wrażenie

rozszczep
Elizabeth Duda swietnie wcieliła sie w role. Inni aktorzy tez dali rade

tomik
Film przeciętny, nic zachwycającego : /

green
bardzo dobry film, aktorsko super no i pomysł na fabułę rewelacyjny

marchewka7
Nawet tematyka żydowska może sie przejeść... film świetny :)

żółw2500
Kamil Tkacz świetny aktor, zagrał rewelacyjnie.

          

Powiązane Filmy Online:

Złodziejka książek Online PL
Złodziejka książek

Dziewięcioletnia dziewczynka Liesel znajduje pocieszenie w czytaniu skradzionych książek i dzieleniu się tym z bliskimi.
Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą Online PL
Jeniec: Tak daleko jak nogi...

Niemiecki żołnierz Klemens Forell trafia do niewoli sowieckiej. Po czterech latach ciężkich robót w kopalni udaje mu się uciec.
Był sobie dzieciak Online PL
Był sobie dzieciak

Marek podczas Powstania Warszawskiego spotyka fascynującą kobietę Irenę. Znajomość ta pozwoli zweryfikować w praktyce wiele poglądów chłopaka.
Chłopiec w pasiastej piżamie Online PL
Chłopiec w pasiastej piżamie

Historia niezwykłej przyjaźni Bruna, syna oficera SS i Szmula, żydowskiego chłopca z obozu koncentracyjnego.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online