Barry Lyndon (1975)

Ocena: 8.9/10 (828)

Barry Lyndon wkrada się w szeregi osiemnastowiecznej arystokracji angielskiej. Młodzieniec ucieka się do wszelkich sposobów, by zdobyć popularność.

„Barry Lyndon” to kostiumowy melodramat historyczny, który został nakręcony w 1975 roku. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Stanley Kubrick. Scenariusz powstał w oparciu o klasyczną łotrzykowską XIX-wieczną powieść Williama Makepeace’a Tackeraya pt. „The Luck of Barry Lyndon”. Główny bohater to irlandzki młodzieniec, który raczej nie posiada żadnych życiowych perspektyw. Barry Lyndon wkrada się w szeregi osiemnastowiecznej arystokracji angielskiej. Młodzieniec ucieka się do wszelkich sposobów, by zdobyć popularność i żeby być lubianym w gronie. Był bawidamkiem, zawadiaką, szpiegiem, a nawet oszustem karcianym. Bohater filmu nie cofnie się przed niczym, aby pokazywać się w kręgach arystokracji. Reżyser wraz z operatorem filmowym zainspirowali się malarstwem XVIII-wiecznym Thomasa Gainsborough i Williama Hogartha. Zdecydowali się na to, żeby nakręcić film przy naturalnym oświetleniu i przy świecach.

 

Długość: 03:04:36
Gatunek: Historyczny, Kostiumowy, Melodramat

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: (Świat)

Produkcja: Wielka Brytania
Reżyseria: Stanley Kubrick
Scenariusz: Stanley Kubrick

Muzyka: Jan Sebastian Bach, Leonard Rosenman
Zdjęcia: John Alcott
Na podstawie: William Makepeace Thackeray

Główni aktorzy z Filmu Online:

Ryan O'Neal, Marisa Berenson, Patrick Magee, Hardy Krüger, Steven Berkoff, Gay Hamilton, Marie Kean, Diana Körner

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Barry Lyndon Online - Zdjęcie 1Barry Lyndon Online - Zdjęcie 2Barry Lyndon Online - Zdjęcie 3Barry Lyndon Online - Zdjęcie 4Barry Lyndon Online - Zdjęcie 5Barry Lyndon Online - Zdjęcie 6Barry Lyndon Online - Zdjęcie 7Barry Lyndon Online - Zdjęcie 8

Komentarze do Filmy Online:

          

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online