Barry Lyndon (1975)

Ocena: 8.9/10 (828)
Barry Lyndon Barry Lyndon wkrada się w szeregi osiemnastowiecznej arystokracji angielskiej. Młodzieniec ucieka się do wszelkich sposobów, by zdobyć popularność.

„Barry Lyndon” to kostiumowy melodramat historyczny, który został nakręcony w 1975 roku. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Stanley Kubrick. Scenariusz powstał w oparciu o klasyczną łotrzykowską XIX-wieczną powieść Williama Makepeace’a Tackeraya pt. „The Luck of Barry Lyndon”. Główny bohater to irlandzki młodzieniec, który raczej nie posiada żadnych życiowych perspektyw. Barry Lyndon wkrada się w szeregi osiemnastowiecznej arystokracji angielskiej. Młodzieniec ucieka się do wszelkich sposobów, by zdobyć popularność i żeby być lubianym w gronie. Był bawidamkiem, zawadiaką, szpiegiem, a nawet oszustem karcianym. Bohater filmu nie cofnie się przed niczym, aby pokazywać się w kręgach arystokracji. Reżyser wraz z operatorem filmowym zainspirowali się malarstwem XVIII-wiecznym Thomasa Gainsborough i Williama Hogartha. Zdecydowali się na to, żeby nakręcić film przy naturalnym oświetleniu i przy świecach.

 

Długość: 03:04:36
Gatunek: Historyczny, Kostiumowy, Melodramat

Premiera: 1975-12-18 (Świat)

Produkcja: Wielka Brytania
Reżyseria: Stanley Kubrick
Scenariusz: Stanley Kubrick

Muzyka: Jan Sebastian Bach, Leonard Rosenman
Zdjęcia: John Alcott
Na podstawie: William Makepeace Thackeray

Główni aktorzy:

Ryan O'Neal, Marisa Berenson, Patrick Magee, Hardy Krüger, Steven Berkoff, Gay Hamilton, Marie Kean, Diana Körner

Galeria zdjęć:

Barry Lyndon - Zdjęcie 1Barry Lyndon - Zdjęcie 2Barry Lyndon - Zdjęcie 3Barry Lyndon - Zdjęcie 4Barry Lyndon - Zdjęcie 5Barry Lyndon - Zdjęcie 6Barry Lyndon - Zdjęcie 7Barry Lyndon - Zdjęcie 8

Komentarze:

Kod         

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9