Zanim obejrzysz film, polub tę stronę:

Barry Lyndon (1975)

Ocena: 8.9/10 (828)

Barry Lyndon wkrada się w szeregi osiemnastowiecznej arystokracji angielskiej. Młodzieniec ucieka się do wszelkich sposobów, by zdobyć popularność.

„Barry Lyndon” to kostiumowy melodramat historyczny, który został nakręcony w 1975 roku. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Stanley Kubrick. Scenariusz powstał w oparciu o klasyczną łotrzykowską XIX-wieczną powieść Williama Makepeace’a Tackeraya pt. „The Luck of Barry Lyndon”. Główny bohater to irlandzki młodzieniec, który raczej nie posiada żadnych życiowych perspektyw. Barry Lyndon wkrada się w szeregi osiemnastowiecznej arystokracji angielskiej. Młodzieniec ucieka się do wszelkich sposobów, by zdobyć popularność i żeby być lubianym w gronie. Był bawidamkiem, zawadiaką, szpiegiem, a nawet oszustem karcianym. Bohater filmu nie cofnie się przed niczym, aby pokazywać się w kręgach arystokracji. Reżyser wraz z operatorem filmowym zainspirowali się malarstwem XVIII-wiecznym Thomasa Gainsborough i Williama Hogartha. Zdecydowali się na to, żeby nakręcić film przy naturalnym oświetleniu i przy świecach.

Zanim obejrzysz film, udostępnij tę stronę:


Długość: 03:04:36
Gatunek: Historyczny, Kostiumowy, Melodramat

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: (Świat)

Produkcja: Wielka Brytania
Reżyseria:
Stanley Kubrick

Scenariusz:

Muzyka:
Jan Sebastian Bach
,
Leonard Rosenman

Zdjęcia: John Alcott
Na podstawie: William Makepeace Thackeray

Główni aktorzy z Filmu Online:

, , , , , , ,

Galeria zdjęć z Filmu Online:

Barry Lyndon - Zdjęcie 1Barry Lyndon - Zdjęcie 2Barry Lyndon - Zdjęcie 3Barry Lyndon - Zdjęcie 4Barry Lyndon - Zdjęcie 5Barry Lyndon - Zdjęcie 6Barry Lyndon - Zdjęcie 7Barry Lyndon - Zdjęcie 8

Komentarze do Filmu Online:

        

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online