Akademia wampirów (2014)

Vampire Academy

Ocena: 6.6/10 (904)
Akademia wampirów Online PL Opowieść o dwóch przyjaciółkach, które trafiają do Akademii Wampirów. Uczą się tam na strażnika chroniącego Morojów przed krwiożerczymi wampirami.

Film oparty jest na bestsellerowej powieści Richelle Mead z 2007 roku o takim samym tytule. Film o bardzo modnej ostatnio tematyce wampirów wyreżyserował Mark Waters. W rolach głównych zobaczymy Zoey Deutch, Danila Kozlovskyego i Lucy Fry. Historia opowiada o 17-letniej Rose Hathaway, która jest Dhapirem, czyli pół-człowiekiem, pół-wampirem oraz o jej wiernej przyjaciółce, która pragnie zostać przez nią ukąszona, by zostać wampirem. Rose i Lissa trafiają do Akademii Wampirów. Tam uczą się korzystania z nadludzkich mocy i panowania nad zwierzęcymi odruchami. Szkolą się, by zostać strażnikiem, którego zadaniem jest ochrona Morojów przed krwiożerczymi wampirami i niebezpiecznymi Strzygami. Bohaterki szybko odkrywają zasady rządzące w Akademii, hierarchię oraz całe sieci kłamstwa, plotek i tajemnic. Rose czuje też duży pociąg do swojego mentora Dimitria Belikova. Tymczasem zagrożenie ze strony krwiożerczych wampirów robi się coraz większe.

 

Długość: 01:44:54
Gatunek: Fantasy, Komedia, Akcja

Premiera: 2014-03-21 (Polska) 2014-02-07 (Świat)

Produkcja: USA, Wielka Brytania
Reżyseria: Mark Waters
Scenariusz: Daniel Waters

Muzyka: Rolfe Kent
Zdjęcia: Tony Pierce-Roberts
Na podstawie: Richelle Mead

Główni aktorzy:

Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovsky, Gabriel Byrne, Dominic Sherwood, Olga Kurylenko, Sarah Hyland, Cameron Monaghan

Galeria zdjęć:

Akademia wampirów Online - Zdjęcie 1Akademia wampirów Online - Zdjęcie 2Akademia wampirów Online - Zdjęcie 3Akademia wampirów Online - Zdjęcie 4Akademia wampirów Online - Zdjęcie 5Akademia wampirów Online - Zdjęcie 6Akademia wampirów Online - Zdjęcie 7Akademia wampirów Online - Zdjęcie 8

Recenzja:

Na wstępnie o tym, że przed obejrzeniem filmu warto byłoby przeczytać powieść. Wnioski każdy będzie mógł wyciągnąć sam. Film dotyczy bardzo modnej w ostatnich czasach tematyki: wampirów. Mark Waters skoncentrował się na tym, żeby postacie przemawiały do odbiorcy i w pewien sposób szokowały. Czy mu się to udało? Nie do końca. Trzeba przyznać, że momentami film po prostu nudzi, widz odczuwa znużenie fabułą i elementami, które nie robią żadnego wrażenia. Bohaterowie też nie do końca dobrze wczuli się w swoje role. Nie przekonują widzów, są płaskimi figurkami w rękach reżysera, momentami po prostu budzą śmiech. „Akademia wampirów” być może spodoba się gimnazjalistom albo osobom, które pasjonują się tego typu tematyką. Film można nazwać „paranormalnym romansidłem”, które w zasadzie nie robi żadnego wrażenia. Cóż, prawda sama wychodzi na jaw, istnieją zdecydowanie lepsze produkcje o wampirach.

Zwiastun (HD Lektor PL):Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9