72 godziny (2014)

3 Days to Kill

Ocena: 7.3/10 (1411)
72 godziny Ethan zostaje otruty i zmuszony do współpracy z tajną organizacją. Ma tylko trzy dni, żeby zlikwidować jednego z najbardziej niebezpiecznych terrorystów.

„72 godziny” to film będący efektem współpracy specjalistów od kina rozrywkowego („Aniołki Charliego”) i scenarzysty Luca Bessona, twórcy klasycznych produkcji, a zarazem kinowych hitów, takich jak „Leon Zawodowiec”, „Nikita” czy „Piąty element”. Międzynarodowy szpieg Ethan Runner (Kevin Costner) zamierza zakończyć karierę. Pragnie on odbudować swoje życie rodzinne i relacje z żoną (Connie Nielsen). Jednakże emerytura nie jest mu pisana. Zostaje otruty i podstępem zmuszony do współpracy z tajną organizacją. Ma tylko trzy dni, żeby zlikwidować jednego z najbardziej niebezpiecznych terrorystów świata. Misję utrudni mu fakt, iż przez cały czas będzie musiał równocześnie opiekować się nastoletnią córką. Nagroda, jaką otrzyma za wykonanie zadania będzie.. jego własne życie. Dostanie on substancję, która zneutralizuje truciznę i ocali go od śmierci.

 

Długość: 01:57:30
Gatunek: Thriller, Akcja

Premiera: 2014-02-21 (Polska) 2014-02-12 (Świat)

Produkcja: Francja, Grecja, Rosja, USA
Reżyseria: McG
Scenariusz: Luc Besson, Adi Hasak

Muzyka: Guillaume Roussel
Zdjęcia: Thierry Arbogast
Na podstawie: Luc Besson

Główni aktorzy:

Kevin Costner, Amber Heard, Hailee Steinfeld, Connie Nielsen, Tómas Lemarquis, Richard Sammel, Marc Andréoni, Bruno Ricci

Galeria zdjęć:

72 godziny - Zdjęcie 172 godziny - Zdjęcie 272 godziny - Zdjęcie 372 godziny - Zdjęcie 472 godziny - Zdjęcie 572 godziny - Zdjęcie 672 godziny - Zdjęcie 772 godziny - Zdjęcie 8

Recenzja:

Besson jako współscenarzysta nie popisał się. „72 godziny” są w rezultacie nudne i mdłe. Można pokusić się o stwierdzenie, że film ten został pozbawiony jakiegokolwiek wyrazu. Akcja nie zaskakuje niczym nowym, fabuła jest jakby kopią wcześniejszych produkcji. Zmieniły się jedynie postacie główne, imiona bohaterów, ich wizje i oczekiwania pozostały jednak takie same, taki sam pozostał również sposób działania i przenikania. Film zrealizowany w sposób przeciętny należy ocenić na dostateczny bez plusa. Nawet muzyka nie została dobrana w sposób idealny i zaskakujący. Muzyka w tym filmie po prostu jest. Na plus zasługuje jedynie gra aktorska Kevina Costnera, no ale to akurat nie powinno zadziwiać. Aktor jest dobry i zna się na tym, co robi. Potrafi doskonale wcielić się w rolę, zagłębić się w graną przez siebie postać.

Zwiastun:Komentarze:

kasiamatura
Film bardzo ciekawy, bardzo dobra muzyka

wierszydło
zaintrygował mnie opis i zobaczyłam na filmy online, bardzo dobry film z przypadku zobaczylam

zagubiony
Film Luca Bessona- jak zawsze klasa :) to jest coś niesamowitego

rzepin
fabuła wciaga i akcja toczy się bardzo szybko, no i film trzyma w napięciu

pkp
Kevin Costner to klasa sama w sobie, wielki plus za te rolę

tabletowe
Film Luca Bessona można z daleka rozpoznac, bo jest tak dobry, ze az sie w to wierzyć nie chce.

michcio
Film niezbyt mi się podobał, przynajmniej jestem szczery.

beatka
Kevin Costner bardzo dobra rola, polecam każdemu ten film ze względu na tego aktora

zakochany
Dora obsada i reżyseria. polecam serdecznie

nocnazamiana
film ok, daje 8

Kod         

Powiązane:

Tranzyt
Tranzyt

Film opowiada historię pewnej rodziny, której członkowie zamierzali spokojnie spędzić wakacyjny wypoczynek, a zostali wplątani a aferę kryminalną.
Oczy smoka
Oczy smoka

Ryan angażuje się w walkę o spokojne ulice Nowego Orleanu. Będzie musiał zmierzyć się ze skorumpowanym szefem lokalnej policji.
Redirected
Redirected

Film opowiada historię czwórki przyjaciół (John, Ben, Tim, Michael), którzy prowadzą kryminalne życie i muszą odnaleźć drogę powrotną do domu.
Elita zabójców
Elita zabójców

Filmowy scenariusz powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia i opowiada historię byłych członków brytyjskich sił specjalnych.

Wszystkie
Najpopularniejsze
Najbardziej Oczekiwane


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9