47 roninów (2013)

47 Ronin

Ocena: 7.2/10 (3095)

Fabuła filmu oparta jest na japońskiej historii o grupie samurajów, którzy mają zamiar dokonać zemsty za śmierć swojego mistrza.

„47 roninów” to amerykański film fantastyczno-przygodowy z 2013 roku. Reżyserem jest Carl Erik Rinsch. Główną rolę w filmie zagrał Keanu Reeves. Fabuła filmu oparta jest na japońskiej historii o grupie samurajów, którzy mają zamiar dokonać zemsty za śmierć swojego mistrza. Rzecz dzieje się w XVIII-wiecznej Japonii. Lord Kira, urzędnik z dworu szoguna razem z czarnoksiężnikiem, dokonuje zbrodni i zabija księcia Asano. Chce on przejąć władzę nad księstwem. Ponadto uwięził on córkę władcy, a trzystu samurajów zostało wygnanych z kraju. Jakiś czas po tych wydarzeniach jeden z nich, najlepszy przyjaciel Asano – Oishi – gromadzi towarzyszy. Udaje mu się odnaleźć 46 roninów, czyli samurajów bez pana. Planują oni zemstę na Kirze. Zadaniem wojowników będzie stawienie czoła ogromnej armii lorda. Przed nimi także wielkie starcie z mrocznymi, czarnymi mocami.

 

Długość: 01:59:33
Gatunek: Fantasy, Przygodowy

Premiera: 2014-01-10 (Polska) (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Carl Rinsch
Scenariusz: Chris Morgan, Hossein Amini, Walter Hamada

Muzyka: Ilan Eshkeri
Zdjęcia: John Mathieson

Główni aktorzy z Filmu Online:

Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada, Kô Shibasaki, Tadanobu Asano, Min Tanaka, Jin Akanishi, Masayoshi Haneda, Hiroshi Sogabe

Galeria zdjęć z Filmu Online:

47 roninów - Zdjęcie 147 roninów - Zdjęcie 247 roninów - Zdjęcie 347 roninów - Zdjęcie 447 roninów - Zdjęcie 547 roninów - Zdjęcie 647 roninów - Zdjęcie 747 roninów - Zdjęcie 8

Recenzja Filmu Online:

Film ten miał zadowolić wszystkich. „47 roninów” w zamierzeniu miało zachwycać, zaskakiwać i wbijać w fotel. Niestety nie wyszło to tak, jakby to sobie wymarzyli twórcy. Już wiele trudności może przysporzyć samo zaklasyfikowanie filmu do określonego gatunku. Akcja przenosi widza do krainy Samurajów, więc obraz będzie miał bardzo wiele cech kina akcji. Znajdziemy tez tam elementy strasznego horroru i dla odmiany ckliwego i poruszającego melodramatu. Wszystko to zostaje posypane dość obfitą garścią fantasy. Tym sposobem pojawia się magia i smoki. Czy takie coś może się udać? Kiepskie szanse na powodzenie. Film niestety próbuje złapać wiele srok za ogon, a nie udaje mu się złapać ani jednej. Do tego brakuje tutaj rysu psychologicznego postaci, nie mamy wrażenia, że to są bliskie nam osoby. Wszystkie postacie są po prostu nijakie. Efekty specjalne w filmie zliczyć można do udanych, ale to za mało na sukces.

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Powiązane Filmy Online:

Percy Jackson: Morze potworów Film Online PL
Percy Jackson: Morze potworów

Percy i jego przyjaciele, także półbogowie, wyruszają w niebezpieczną podróż przez Morze Potworów w celu odnalezienia złotego runa.
Legenda Herkulesa Film Online PL
Legenda Herkulesa

Historia mitycznego Herkulesa, który zostaje wygnany przez ojca do Egiptu. Bohatera spotka wiele niebezpieczeństw w czasie powrotu do ukochanej.
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata Film Online PL
Piraci z Karaibów: Na...

Jack Sparrow został uwięziony między światem żywych i martwych. Przyjaciele z dawnym wrogiem kapitanem Barbossa ruszają mu na ratunek.
Strażnicy marzeń Film Online PL
Strażnicy marzeń

Strażnicy marzeń łączą swoje siły, aby zły duch Mrok nie zapanował nad światem. Czas nagli, gdyż Mrok już kradnie wspomnienia śpiących dzieci.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online