47 roninów (2013)

47 Ronin

Ocena: 7.2/10 (3095)

Fabuła filmu oparta jest na japońskiej historii o grupie samurajów, którzy mają zamiar dokonać zemsty za śmierć swojego mistrza.

„47 roninów” to amerykański film fantastyczno-przygodowy z 2013 roku. Reżyserem jest Carl Erik Rinsch. Główną rolę w filmie zagrał Keanu Reeves. Fabuła filmu oparta jest na japońskiej historii o grupie samurajów, którzy mają zamiar dokonać zemsty za śmierć swojego mistrza. Rzecz dzieje się w XVIII-wiecznej Japonii. Lord Kira, urzędnik z dworu szoguna razem z czarnoksiężnikiem, dokonuje zbrodni i zabija księcia Asano. Chce on przejąć władzę nad księstwem. Ponadto uwięził on córkę władcy, a trzystu samurajów zostało wygnanych z kraju. Jakiś czas po tych wydarzeniach jeden z nich, najlepszy przyjaciel Asano – Oishi – gromadzi towarzyszy. Udaje mu się odnaleźć 46 roninów, czyli samurajów bez pana. Planują oni zemstę na Kirze. Zadaniem wojowników będzie stawienie czoła ogromnej armii lorda. Przed nimi także wielkie starcie z mrocznymi, czarnymi mocami.

 

Długość: 01:59:33
Gatunek: Fantasy, Przygodowy

100% Cały Film Online z Lektorem PL w jakości HD:


Premiera: 2014-01-10 (Polska) (Świat)

Produkcja: USA
Reżyseria: Carl Rinsch
Scenariusz: Chris Morgan, Hossein Amini, Walter Hamada

Muzyka: Ilan Eshkeri
Zdjęcia: John Mathieson

Główni aktorzy:

Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada, Kô Shibasaki, Tadanobu Asano, Min Tanaka, Jin Akanishi, Masayoshi Haneda, Hiroshi Sogabe

Galeria zdjęć:

47 roninów Online - Zdjęcie 147 roninów Online - Zdjęcie 247 roninów Online - Zdjęcie 347 roninów Online - Zdjęcie 447 roninów Online - Zdjęcie 547 roninów Online - Zdjęcie 647 roninów Online - Zdjęcie 747 roninów Online - Zdjęcie 8

Recenzja:

Film ten miał zadowolić wszystkich. „47 roninów” w zamierzeniu miało zachwycać, zaskakiwać i wbijać w fotel. Niestety nie wyszło to tak, jakby to sobie wymarzyli twórcy. Już wiele trudności może przysporzyć samo zaklasyfikowanie filmu do określonego gatunku. Akcja przenosi widza do krainy Samurajów, więc obraz będzie miał bardzo wiele cech kina akcji. Znajdziemy tez tam elementy strasznego horroru i dla odmiany ckliwego i poruszającego melodramatu. Wszystko to zostaje posypane dość obfitą garścią fantasy. Tym sposobem pojawia się magia i smoki. Czy takie coś może się udać? Kiepskie szanse na powodzenie. Film niestety próbuje złapać wiele srok za ogon, a nie udaje mu się złapać ani jednej. Do tego brakuje tutaj rysu psychologicznego postaci, nie mamy wrażenia, że to są bliskie nam osoby. Wszystkie postacie są po prostu nijakie. Efekty specjalne w filmie zliczyć można do udanych, ale to za mało na sukces.

Zwiastun Filmu Online (HD Lektor PL):Komentarze:

michcio
Film świetny z wątkami fantastycznymi

wre
Keanu Reeves jest boski..... od dawana to ja jestem zakochana w tym aktorze :D

sokmarchewkowy
nowa wersja 47 samurajów??? hmmm moze być ciekawie

język
film nudny.... nie wuem jak mozna się tym czymś zachwyacac

tomik
Carl Erik Rinsch to świetny reżyser :) polecam gorąco film

wera
muzyka rewelacyjna :) super !!!

stępień
bardzo fajny film :) polecam serdecznie :)

corazon
dla mnie film troche przewidywalny, ale ratuje go doskonale aktorstwo

el
bardzo cieszę się, ze oglądałam ten film ! nie załuję ani chwili

ellleeeeee
badzo mi sie film podobał, nie ma dwóch zdań, dla kazdego!

          

Powiązane:

Dary Anioła: Miasto kości Online PL
Dary Anioła: Miasto kości

Clarissa Ffray, nastolatka jakich wiele w Nowym Jorku odkrywa, że należy do niezwykłej kasty Nocnych Łowców, toczących odwieczną walę z demonami.
Nausicaä z Doliny Wiatru Online PL
Nausicaä z Doliny Wiatru

Księżniczka Nausicca żyje w Dolinie Wiatru chronionej przez wiatry przed zagładą, która mogłaby nadejść ze strony Pustkowia.
Hercules Online PL
Hercules

Syn potężnego Zeusa, władcy Olimpu, przez całe swoje życie nie zaznał szczęścia. Wie za to doskonale, jak smakuje trud i cierpienie.
Tajemnica Zielonego Królestwa Online PL
Tajemnica Zielonego Królestwa

Nastoletnia córka naukowca trafia do sekretnego świata. Namówiona przez królową Tarę walczy w obronie lasu ze złymi wojownikami.

Wszystkie Filmy Online
Najpopularniejsze Filmy Online
Najbardziej Oczekiwane Filmy Online